بزرگ ترین اشتباهات شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۷

اشتباهات شبکه های اجتماعی شاید تاکنون مستقیماً به ذهن تان خطور نکرده باشد و شاید ندانید منظور ما دقیقا چیست!

اشتباهات شبکه های اجتماعی شاید در ظاهر چیز خاصی به نظر نرسد اما از آنجایی که امروزه تمامی فعالیت های یک برند و کسب وکار به جوامع آنلاین و سطح اینترنت وابسته است، به شدت توصیه می شود که با دقت، حوصله و تلاش مداوم فعالیت های رسانه های اجتماعی خود را پیش ببرید. البته پس از تعیین کانال های درست برای فعالیت!

 

بزرگ ترین اشتباهات شبکه های اجتماعی در سال 2017

اشتباهات شبکه های اجتماعی

اشتباهات شبکه های اجتماعی که برند یا کسب وکار شما خواه ناخواه مرتکب می شود مستقیماً به اعتبار، شهرت و حتی میزان فروش شما صدمه می زند. به شدت توصیه می کنیم که از این اشتباهات دور بمانید. از بهترین راه ها برای دور ماندن هم آگاهی و آموختن از اشتباهات دیگران است. بخاطر گسترده بودن فعالیت های اجتماعی شما، پیشنهاد می کنیم اشتباهات برندهای برتر را که در این پست می خوانیم از دست ندهید. بلکه با همکاران و دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

 

 

Fox News اعلام کرد که دونالد ترامپ آخر هفته ی خود را در کاخ سفید سپری کرده اما در واقع، او در تعطیلات بازی گلف به سر می برده است.

به عنوان رئیس جمهور آمریکا، باید برای دونالد ترامپ زندگی و حضور در منزل جدیدش که کاخ سفید است به یک امر عادی تبدیل شود. اما Fox News تصمیم گرفت که ترامپ و سپری کردن آخر هفته اش در مقر ریاست جمهوری را به عنوان “خبر فوری” انتشار دهد. این خبر در روز یکشنبه، ۲۶ مارس توییت شده است.

اهم خبر چنین بود: سپری کردن آخر هفته با کار کردن در کاخ سفید.

اما موضوع این بود که ترامپ اصلاً در کاخ سفید حتی حضور هم نداشته است! دونالد ترامپ رئیس جمهور خبرساز آمریکا، آخر هفته ی خود را در زمین گلف سپری کرده و به تماشای تلویزیون در ویرجینیا مشغول بوده است.

خلاصه اینکه این خبر Fox صحت نداشته و بسیاری از منتقدان حتی نوشته اند که بر فرض اگر هم صحت داشت، آیا باید تبدیل به “خبر فوری” می شد؟

 

از دومین شکست های شبکه های اجتماعی که در ماه های اولیه ی سال ۲۰۱۷ میلادی رخ داد، می توان به توییت حساب رسمی مک دونالد اشاره کرد که در آن به سمت ترامپ حمله شده بود!

 

 

وقتی راجع به سیاست فکر می کنید، احتملا فست فود باید آخرین چیزی باشد که به ذهن تان خطور می کند.آن هم زنجیره فست فودیِ مک دونالد! اما در صبح روز ۱۶ مارس، حساب کاربری این شرکت در توییتر، دست به اقدام عجیبی زد!

به گفته ی شرکت مک دونالد یک هکر با ورود به حساب رسمی این شرکت توییتی را به بیش از ۱۵۰,۰۰۰ فالوور شرکت ارسال کرده و در آن، به رئیس جمهور آمریکا -دونالد ترامپ- توهین کرده است. در این توییت رسمی، ترامپ را “چندش آور” خوانده و به دستان کوچک ترامپ اشاره کرده است. همینطور در این توییت، خواستارِ بازگشتِ باراک اوباما -رئیس جمهور سابق آمریکا- شده است.

 

 

این توییت تا قبل از حذف شدن، به مدت ۳۰ دقیقه در صفحه ی رسمی شرکت مک دونالد قرار گرفته است. بالافاصله پس از پاک شدن توییت، این شرکت در صفحه ی خود چنین نوشت: توییتر به ما اطلاع داد که حساب کاربری مان در معرض خطر قرار گرفته است. ما توییت را حذف کردیم، امنیت را بازگرداندیم و اکنون در حال بررسی هستیم.

چیزی که بدیهی ست این است که این اتفاق خواه واقعاً به دست هکر رخ داده باشد یا خیر، احتمالا مک دونالد مشتریان وفادارش را از دست داده است! نظر شما چیست؟

 

اشتباه بزرگ بعدی، متعلق به روز اسکار بود که توسط حسابدار PwC رخ داد.

 

در ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ یکی از بزرگ ترین اشتباهات در تاریخ اسکار اتفاق افتاد آن هم زمانی که Warren Beatty و Faye Dunaway اسم اشتباه فیلمی را به عنوان Best Picture اعلام کردند. این اشتباه تقصیر این دو نفر نبود بلکه مقصر حسابدار PricewaterhouseCoopers آقای Brian Cullinan بود. او در طول این برنامه اسکار در پشت صحنه مشغول بود و تنها کار او این بود که مطمئن باشد پاکت های درست به دست اشخاص درست می رسد. بطور ویژه به او سپرده شده بود تا آفلاین بماند تا تماماً حواس و تمرکز خود را روی کارش قرار دهد و هیچ عامل مزاحمی به سراغش نیاید.

متاسفانه تنها یک هشدار ساده برای او کافی نبود! Cullinan در طول کل برنامه اسکار در حال توییت زدن بوده تا اینکه پاکت اشتباه را به دست این دو هنرمند داده است. توییت های او در پشت صحنه اسکار چنین ثبت شده اند:

“کیه که نخواد از پشت صحنه ی اسکار یه عکس توییت کنه؟”

 

اشتباه بزرگ بعدی توسط بخش مالی شرکت یاهو رخ داد! جالب است نه؟

 

 

در روز ۵ ژانویه، وقتی بخش امور مالی شرکت یاهو قصد داشت فالوورهای خود را از برنامه ی ساختن نیروی دریاییِ “بزرگ تر” دونالد ترامپ آگاه کند بجای کلمه ی Bigger که با حرف b شروع می شد، حرف n (که در کیبورد در کنارهم قرار دارند و همیشه همه دچار این اشتباه تایپی می شویم) را بکار برد. شاید تا اینجای داستان بگویید که خب، پیش می آید! اما موضوع چیز دیگری ست!

کلمه ی Bigger اگر با حرف N شروع شود، کلمه ای نژادی پدید آید که به معنیِ “کاکاسیاه” و سیاه پوست می باشد. متاسفانه این پست، تقریباً به مدت یک ساعت در صفحه ی رسمی قرار گرفت و بازخورد عظیمی را از جامعه ی توییت دریافت کرد. بطوری که تا قبل از اینکه یاهو این پست را پاک کرده و عذرخواهی کند، توسط دیگر کاربران بیش از هزار بار توییت مجدد شده بود.

بالاخره اینکه، باید اشتباهات شبکه های اجتماعی را خیلی جدی گرفت زیرا حتی اگر مقصر شخص شما هم نباشید می تواند اعتبار شما را درهم شکند (مثل مورد هک شدن مک دونالد!)

کارشناسان پدیده فکر مهتر تجارب بسیاری در مدیریت شبکه های اجتماعی دارند، می توانید با خیال آسوده مدیریت شبکه های اجتماعی کسب وکار خود را به آنها واگذار کنید و یا مشاوره بخواهید. از اینجا با پدیده فکر مهتر تماس بگیرید.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar