بزرگ ترین دروغ ها درباره موفقیت

بزرگ ترین دروغ ها درباره موفقیت

بزرگ ترین دروغ ها درباره موفقیت

بسیاری از ما آرزو داریم موفق باشیم، اما بسیاری از ما اعتقاد نداریم که به آن رسیده ایم و به همان سطحی از موفقیتی که خواستیم دست یافته ایم. همه ی ما تعاریف متفاوتی نسبت به موفقیت داریم. اما برخی دروغ های رایج درباره ی موفقیت، نحوه ی دستیابی به آن، و اینکه چه چیزی به ما عرضه می کند، وجود دارد که  ما به آنها معتقدیم. در این پست، به بزرگ ترین این دروغ ها اشاره می کنیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

  • به همه ی پاسخ ها نیاز دارید

Joan Baez می گوید: تا زمانی که کسی جستجو می کند، جواب به دست می آید. افراد موفق کسانی نیستند که با داشتن همه ی پاسخ ها کار را شروع کنند. آنها فقط یاد گرفته اند که چطور چیزی را که نمی دانند دریابند.

با تشکر زیاد از دنیای اطلاعات آنلاین  که هیچ عذر و بهانه ای را برای ندانستن ایجاد نمی کند و همه چیز را برای دانستن همه ی افراد مهیا می سازد. همه می توانیم تنها با چند کلیک از منابع ارزشمندی از اطلاعات بهره مند شویم.

بسیاری از کارآفرینان از طریق آزمون و خطا و یادگرفتن از اشتباهات شان به موفقیت دست می یابند. آنها تحت تاثیر چیزهایی که نمی دانند قرار نمی گیرند و بدون ترس قدم برمی دارند حتی اگر در این مسیر مرتکب اشتباه شوند.

شما نمی توانید منتظر همه ی پاسخ ها بمانید تا بخواهید قدمی از پیش ببرید.

  • شما نیازی به تغییر ندارید

برخی بیانیه ها هستند که اعلام می کنند : جنون، یعنی انجام دادن فعالیت های تکراری زیاد و انتظار کسب نتایج متفاوت! خب با این تفکر، لازم است کمی صادقانه بیان کنیم که یک نقطه ی خوب بین جنون و پشتکار وجود دارد. و آن، جایی ست که آگاهی می طلبد از اینکه چه موقع باید ادامه دهیم و چه موقع باید تغییراتی را ایجاد کنیم. برای دستیابی به سطح موفقیتی که می خواهید، باید آماده باشید که به سمت یک صنعت جدید و یا پیشنهاد فروش منحصربفرد محصول تان را تغییر دهید.

کارهایی که تاکنون انجام داده و به اتمام رسانده اید شما را به جایگاهی که هم اکنون حضور دارید رسانده است. اما اگر می خواهید به جایگاه های بالاتری دست یابید باید برخی ترفندها را پیاده کنید.

گاهی اوقات، تمام تغییراتی که نیاز دارید تنها تفاوت یک درجه ای ست. پس هشیار باشید! می توانید برای آگاهی و درک وسیع تر از راه های پرفراز و نشیب کسب و کارتان با مشاوران و کارشناسان پدیده فکر مهتر ارتباط برقرار کنید. از طریق کلیک بر اینجا

  • موفقیتِ یک شبه، واقعی ست

خواننده ی مشهور Beyonce می گوید: با کسی دیدار نداشتم که در صنعت من، از من سخت تر کار کرده باشد.

پیشنهاد ما برای مطالعه : درس های بازاریابی از Beyonce

یکی از اشتباه ترین باورها این است که گمان می کنیم موفقیت در یک شب اتفاق می افتد. این دروغ در داستان های رسانه ای هم که تاکنون بارها خوانده ایم به ما منتقل شده است. این درست است که همه ی ما داستان های خوب با مضمون کسی که بدون هیچ پول و سرمایه ای، یک شبه به موفقیت زیادی دست می یابد علاقه داریم. حتی برخی آرزو می کنیم که کاش برای ما هم همین اتفاق بیفتد.

تنها چیزی که می تواند در طول یک شب اتفاق بیفتد، این است که به رسمیت شناخته شوند.

اگر با هر یک از افراد موفق مصاحبه کنید، خواهند گفت که روزهای سختی را پشت سر گذاشته اند تا به جایی که هم اکنون هستند برسند. مارک زاکربرگ از سالهای اولیه ی پیشرفت فیسبوک در ساعت های طولانی و کسل کننده ای که صرف کدنویسی می کرد سخن به میان می آورد.حتی شخص بااستعدادی مثل Tylor Swift نیز بیان می کند که مدام به شدت و به سختی مشغول کار بوده است.

پیشنهاد ما برای مطالعه : درس های بازاریابی از Tylor Swift

  • برای رسیدن به موفقیت، نیاز به هیچ فداکاری ندارید

اُپرا وینفری می گوید: شما می توانید همه چیز داشته باشید. اما نه به یکباره!

پیشنهاد ما برای مطالعه : نکات مهم برای موفقیت، از زبان اپرا وینفری

بله همینطور است. شما می توانید در یک ماه معادل ۱۰۰ میلیون تومان پول بدست آورید. می توانید در یک سال به ۵۰ کشور سفر کنید. می توانید همه ی لحظات بیداری خود را در کنار خانواده سپری کنید. می توانید ورزشکار باشید و در مسابقات دو برنده شوید. می توانید موسسه خیریه ویژه ی خودتان را تاسیس کنید و گرسنگی را از سطح جهان بزدایید.

اما همه ی اینها، به یکباره رخ نمی دهند!!!

واقعیت این است که شما باید درباره ی چیزی که واقعا در همین لحظه می خواهید تصمیم بگیرید. زندگانی ما نمی تواند یک سطح عالی و بدون نقص از همه چیز باشد. شما باید تصمیم بگیرید که چه چیزی را امروز برای چیزهایی که می خواهید کسب کنید قربانی و قدا می کنید. سپس می توانید بیش تر بخواهید …

اولویت های شما ممکن است با توجه به مراحلی از زندگی که وارد می شوید فرق داشته باشد. اما انتظار داشتن اینکه هر یک از این مراحل بی نقص و عالی باشد شما را به سمت یک ناامیدی عظیم سوق می دهد.

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar