بهانه هایی برای شکست

بهانه هایی برای شکست

بهانه های شکست

توسل به بهانه ها امری شایع بین همه ی مردم است، اما بهانه هایی که می تراشید فقط توجیهی برای تنبلی، شکست و عدم اعتماد به نفس شماست،
در اینجا ۷ بهانه که برای پنهان کردن شکست خود استفاده می کنیم را برای شما توضیح می دهیم تا با آنها آشنا شده و از دوری کنیم.

 

۱- این کار بهترین چیزی ست که می توانم انجام دهم

اگر مانند این بهانه را در امور زیادی استفاده می کنید، پس شما دارید به مرحله تسلیم شدن نزدیک می شوید، ممکن است احساس کنید که کارهای شما طبق میل تان انجام نمی شود؟ یا یک جلسه کاری داشته باشد و حس کنید نتیجه مطلوب را ندارد؟ یا در مصاحبه کاری قبول نشوید؟ به جای تراشیدن این بهانه ها سعی کنید از تشویق هایی استفاده کنید که شما را به موفقیت برساند.

۲- من شکست خورده ام

معمولاً از این جمله هنگامی استفاده می کنیم که به هدف معینی نرسیده باشیم، در این صورت ممکن است بگوییم: اشکالی ندارد، چون من شکست خورده ام به هر حال این امر انجام نمی شد! این یک اشتباه است، شما هنوز به هدف نرسیده اید؛ اما شکست خورده نیستید.

۳- این امر بد است

ما درباره چیزهایی که نمی توانیم حل کنیم، بدون توجه این کلمات را به کار می بریم و غالباً از چیزهای مختلفی بهانه می گیریم مانند: غذا، طبیعت، و حتی آب و هوا، و اگر نتوانید بهانه هایی که به این امور مربوط می شوند را حل کنید عصبی می شوید، این نوع حرکات رفتار سلبی را در افراد به وجود خواهد آورد.

۴- من به اندازه دیگران خوب نیستم

هیچ گاه به قدرت های خود طبق آنچه در دیگران می بینید شک نکنید، اگر شخص دیگری توانست کاری کند، پس چرا شما نتوانید؟ باید به اهداف خود اهمیت دهید تا موفقیت خود را محقق سازید، بدون تسلیم شدن مقابل این امور بایستید.

۵- من خیلی سرم شلوغ هست!

بسیاری از ما هنگام نوشتن لیست کارهای خود احساس شوق می کنیم. اما غالباً این لیست را طوری تنظیم می کنیم که بیشتر از یک صفحه نشود، و در پایان روز احساس گناه می کنیم که تمام کارها را به پایان نرسانده ایم، و این بهانه را برای خود می آورید که” من سرم شلوغه!” اما در حقیقت شما مشغول نیستید، شما فقط کارهای غیر ضروری را در لیست برنامه خود تنظیم کرده اید. پس چیزهای اضافی را در لیست برنامه های خود قرار ندهید و با خود صادق باشید.

۶- من واقعاً این را می خواهم

ما وقتی از این جمله استفاده می کنیم که زندگی یکنواختی داشته باشیم، مثلاً همه ما دوست داریم پول زیادی داشته باشیم، اما در حقیقت چه کاری برای این کار کرده ایم؟ پس به جای فکر کردن به اینکه نمی توانید این کار را انجام دهید، شاید چیز بهتری در انتظار شما باشد ولی نتوانید به آن برسید. شما تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن استفاده نکرده اید.

۷- من از این امر راضی نیستم

شاید در کسب و کار خود یا در امور شخصی از این بهانه ها استفاده کرده باشید. زمانی که درک می کنید باید در زندگی خود تغییری ایجاد کنید، احساس ترس در شما ایجاد می شود، و برای باقی ماندن در جایی که هستید احساس امنیت می کنید، اما می دانید که اگر خود را متقاعد کنید می توانید به خواسته های خود برسید. شاید ندانستن درباره ی چیزی ترسناک باشد اما اگر به جلو حرکت نکنید، همیشه با خود خواهید گفت که اگر جرأت داشتم و آن کار را انجام می دادم عالی بود. اگر برای تصمیم گیری در کارهای خود دچار ترس و شک هستید؛ بدون شک در حال اتلاف زمان ارزشمند خود می باشید. از مشاوران پدیده فکر مهتر کمک بگیرید تا در امور کسب و کار و رسیدن به موقعیت های شغلی بهتر برسید.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar