بهبود استراتژی بازاریابی محتوا توسط کارکنان چگونه رخ می دهد؟

بهبود استراتژی بازاریابی محتوا توسط کارکنان چگونه رخ می دهد؟
بهبود استراتژی بازاریابی محتوا توسط کارکنان

 

 

بهبود استراتژی بازاریابی محتوا

بهبود استراتژی بازاریابی محتوا در سازمان شما چطور رخ می دهد؟

به نظر می رسد که ۶۱ درصد از موثرترین بازاریابان با تیم های تولید محتوای خود بصورت مرتب جلسه برگزار می کنند. تصور کنید که اگر تیم های مختلف شرکت در ایجاد محتوا سهیم بوده اند چطور می شد؟چطور می توان اثربخشی را افزایش داد؟
یکی از نمونه های انگیزشی این مورد، استفاده از قدرت خلاقیت افراد خارج از تیم محتوا در Johnsonville است که سازنده سوسیس بوده و در ویسکانسین واقع می باشد. این شرکت از کارمندان خود خواسته که در بیان داستان برند شرکت کمک کنند. بیش از صد نفر به این فراخوان پاسخ داده و داستان های خود را ارسال کرده اند.

نتایج بدست آمده منجر به ساخت چند داستان تبلیغاتی عالی مانند ” به دنبال سرعت” از Brett و ” جف و دوستان جنگل ” از Jeff شد. همانطور که می بینید به کمک سایر کارکنان شرکت، می توان بهبود استراتژی بازاریابی محتوا را در سازمان خود احساس کرد. در ادامه، مواردی را که به شما کمک می کنند تا استراتژی محتوای خود را بهبود دهید قید می شود. امیدواریم مفید باشند.

 

۱- با رییس تیم صحبت کنید

مطمئن شوید که مدیران اجرایی شرکت واقعاً بدنبال درگیر کردن کارمندان بیش تر هستند و همانطور که شما در حال تست کردن راهکارهای متعدد هستید بدانید آیا آنها هم مایلند که برنامه های تان با رهبران سایر بخش ها ارتقا یابد؟
هر بخشی از شرکت شما باید از مزیت های محتوا آگاه بوده و درک کند که چرا این تلاشی مشترک است! با برگزاری یک جلسه با رؤسای شرکت و بخش ها برای آنها توضیح دهید که محتوا چطور می تواند :
• به هر بخش کمک کند ( مانند کمک به فروش، هماهنگی با خدمات مشتریان، بازگشت سرمایه، کمک به منابع انسانی)
• وفاداری کارکنان را تقویت کرده و به دلیل ایجاد شور و شوق فضای کاری مثبتی را ایجاد کند.
• با مدیران هر بخش جداگانه صحبت کنید تا مشخص شود که هرکدام چه مقدار زمان از وقت تیم خود را می توانند به ایجاد محتوا در یک بازه یک ماهه اختصاص دهند. در مورد امکان پاداش دادن به کارکنان برای تشویق در قبال تلاش برای تولید محتوا در غالب امتیازات ، سفر رایگان، معرفی به دیگر کارمندان و … با آنها صحبت کنید.

 

۲- دعوت از کارمندان برای مشارکت

• اگر افراد دیگر قسمت ها مانند فروش یا پشتیبانی از مشتریان ایده هایی دریافت کرده و تمایل به اجرای آنها دارند این امکان را برایشان فراهم کنید.
• از آنها سوال کنید چه چیز جالبی درباره برند شرکت شما وجود دارد. برای آنها امکان نوشتن مطلب با نام خودشان در وبلاگ و یا تهیه ویدئو فراهم کنید.
مدیران دیگر بخش ها را تشویق کنید تا از افراد تیم های خود در مشارکت تولید محتوا و یا سایر قسمت های شرکت در دیگر فعالیت های بازاریابی محتوا مانند (طوفان فکری، ایده یابی و اشتراک گذاری) دعوت کنند. در ادامه با چند ایده برای کمک به اجرای همکاری در سراسر شرکت آشنا می شوید:
• ایجاد فرصت هایی در خبرنامه شرکت با دعوت از کارمندان و مشارکت آنها در ایجاد محتوا. برگزاری نظر سنجی و بررسی سرگرمی ها و علایق و زوایایی که آنها علاقمندند آن حوزه ها را پوشش دهند.
• معرفی ابزارهای ارتباطی داخلی برای آسان تر شدن حضور و فعالیت کارمندان
یکی از نمونه های الهام بخش شرکت های بزرگ در مشارکت ایجاد محتوا برنامه رهبری فکری IBM Redbooks است. IBM از کارمندان خود برای مشارکت در سایت دعوت کرد و برنامه های آموزشی نوشتن وبلاگ برای آنها برگزار نمود. این آموزش ها منجر به ایجاد ۲۰۰۰ مطلب در وبلاگ از بیش از ۵۰۰ کارمند شد که به طور منظم به بهبود ویژگی های شرکت کمک می کنند. بهبود استراتژی بازاریابی محتوا از این راهها بسیار موثر می باشد.

 

۳- درخواست ایده کنید

قطعاً تمام کارمندان علاقه ای به ایجاد محتوا ندارند. مشکلی نیست! حتی ممکن است تمامی آنها نخواهند در ایجاد محتوا شرکت کنند. اما آنها می توانند در ایجاد ایده به روش غیر رسمی مشارکت داشته باشند. در حالیکه طوفان فکری یکی از گزینه هاست ولی من از طرفداران آن نیستم چون به تجربه متوجه شده ام که اغلب افراد از بیان ایده ها در جمع خودداری می کنند. آنها ترجیح می دهند از طریق مکانیسم های دیگر بعد از اینکه زمانی برای فکر کردن دارند به بیان ایده بپردازند.
استفاده و بیان ایده ها با ابزارهای دیگر خیلی راحت تر و از نظر زمان به صرفه تر و همچنین قابل سنجش تر خواهد بود. در Slack یک کانال ایجاد کنید. یا از Trello استفاده کنید و یا از Google Doc. از کارمندان بخواهید ایده هایشان را اضافه کنند.

 

۴- از کارمندان بخواهید به اشتراک بگذارند

بسیاری از کارمندان در حال حاضر در شبکه های اجتماعی حضور دارند و در بحث های آنلاین شرکت کرده و یا آنها را دنبال می کنند. با تشویق آنها در اشتراک گذاری داستان برند و یا پیام شرکت شما، حضور و وفاداری بیش تری را در شبکه های اجتماعی بدست می آورید.
فقط مقدار کمی از این آمارها و ارقام را در نظر بگیرید. همانطور که Nicole Alvino از بنیانگذاران و معاون ارشد استراتژی SocialChorus به سایت SocialMediaToday گفته است: محتواهایی که کارمندان به اشتراک می گذارند در مقایسه با محتواهایی که از کانال های خود شرکت تبلیغ می شود هشت برابر بیش تر خوانده شده اند.

 

۵- نمایش محتوای ایجاد شده توسط کارمندان

درخواست از کارمندان برای به اشتراک گذاشتن محتوا راه بسیار خوبی برای گسترش نام و پیام موردنظر شماست. اما راه دیگری نیز وجود دارد. اینکه:

بهترین محتواهای ایجاد شده توسط کارمندان تان را انتخاب کرده و در سایت شرکت بصورت ویژه منتشر کنید.
با انجام اینکار شما کارکنان خود را تشویق می کنید که بیش تر و بیش تر نام تجاری و شخصیت تجاری شما را به اشتراک بگذارند و به مشتریان بالقوه ی خود نیز قسمتی از فضای تیم و کارمندان خود را نشان می دهید ( این کار اعتماد آنها را جلب می کند ) و استعدادهای بیش تری را به شرکت شما جذب خواهد کرد.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar