• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

بهبود استراتژی محتوا از طریق رعایت ۴ نکته !!

بهبود استراتژی محتوا را در کسب وکار خود با رعایت ۴ نکته ای که در این پست مطرح می شود مشاهده کنید!

 

بهبود استراتژی محتوا از طریق رعایت 4 نکته !!

 

بهبود استراتژی محتوا

از آنجایی که بازاریابی به سمت تبدیل شدن به حوزه ای هدفمند، مجزا و داده محور حرکت می کند، بیش از پیش بر اهمیت آن افزوده می شود که مطمئن باشید محتوای تان از حضور قدرتمندی برخوردار باشد.

 

۱- از تقویم های سرمقاله ای استفاده کنید

شاید شما هم از برگه های آچار، برنامه ی اکسل، word و یا برنامه های تخصصی تر برای برنامه ریزی و طرح ریزی محتوای خود استفاده می کنید در هرحال بهتر است بدانید که یک تقویمِ اصطلاحاً سرمقاله ای می تواند به تمرکز شما درباره ی اهداف محتوایی تان کمک کرده و باعث دستیابی شما به آن اهداف گردد. لیستی از موضوعات همسو را به همراه بهترین رسانه ای که آنها را ارائه دهد تهیه کنید. استراتژی های محتوای خوب، فرمت های مختلفی را شامل شده و تنوع خوبی ایجاد خواهد کرد. اینفوگرافیک ها، ویدیوها بخشی از این فرمت های مختلف هستند که می توانید در وب سایت حاضر پدیده فکر مهتر نیز ببینید. در این نوع تقویم ها، که نوع ساده ی آن را در تصویر زیر مشاهده می کنید، اهداف و برنامه های محتوایی خود را یادداشت می کنید.

 

 

۲- بروز باشید

بدانید چه اتفاقاتی در حوزه ی شما در حال رخ دادن است. سپس این دانش و اطلاعات را از طریق فرمت ها و پلت فرم های مختلف با مخاطبان تان سهیم شوید. سعی کنید از لایو فیسبوک و یا وبینار بهره ببرید. سوال، مسابقه یا تستی را برپا کنید. از شکست خوردن در چیزی جدید اصلاً نترسید! هر رسانه ای برای مخاطبان شما مفید نخواهد بود، اما از هر کمپینی ناموفقی می توانید چیزهای بی شماری یاد بگیرید. اگر چالش جدیدی یافتید که با صدای برندتان همسو بود، انجامِ آن را اولویت بعدی خود قرار دهید. شما نمی دانید که کدام بخش از محتوای تان ویروسی خواهد شد!

 

۳- روی تولیدکنندگان محتوا سرمایه گذاری کنید

اینکه همه کار را خودتان شخصاً انجام دهید فوق العاده سخت است. پس خیلی بهتر و به صرفه است که تیم خوبی داشته باشید تا حامیِ شما باشند. داشتن یک تیم قدرتمند جریان کاری بهتری را باعث شده و در صورت ترک کردن شخصی قرار بگیرد می تواند به سرعت مسیر را ادامه دهد. همینطور به ایجاد نظرات و باورهای منسجم از طریق محتوایتان کمک می کند. ایجاد توافق با تولیدکنندگان محتوا اطمینان خواهد داد که آنها اهداف و باورهای شما (سازمان) را درک کرده اند یا خیر. هرچه آنها بیش تر روی شرکت سرمایه گذاری کنند، محتوای بهتری حاصل خواهد شد و شما شاهد بهبود استراتژی محتوا می شوید.

پس تولید کنندگان محتوایی را بیابید که بهترین ویترین برندتان باشند و به همان اندازه برای شنیدن ایده های شان نیز علاقمند باشید.

 

۴- همه چیز را آنالیز کنید

با اطلاعات و داده های فوق العاده زیادی که هست بازاریابان محتوا محتوای بی شماری را جهت کمک به مردم و اینکه چه چیزی برای آنها نتیجه بخش است و چه چیزی موثر نیست آشکار می سازند. زمان هایی را که پست می شود پیگیری کنید و برای مشتریان، نوعی یادآوری ارسال کنید تا اگر پست را از دست داده باشند به سراغش بروند. استایل خبرنامه ی متفاوتی را تست کنید تا میزان باز شدن ایمیل را بسنجید و بازخورد بگیرید. به پست های شبکه های اجتماعی خود بنگرید و میزان تعامل با مخاطبان را بسنجید تا استراتژی بهتری را برای هر یک از پلت فرم ها تعیین نمایید.

داشتن یک استراتژی محتوای خوب برای هر کسب وکاری ضروری است. با بررسی و آنالیز مداوم این استراتژی، فرصت بهتری برای رویارویی و دستیابی به اهداف تان را خواهید داشت.

 

[تعداد: 8   میانگین:  3.4/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar