بهبود تجربه دیجیتال مشتری با ۵ گام مفید!

بهبود تجربه دیجیتال مشتری

بهبود تجربه دیجیتال مشتری

آیا تا به حال شده فکر کنید که کسب و کار شما چگونه ممکن است تجربه دیجیتال مشتری را بهبود ببخشد؟ در این مقاله قصد داریم ۵ گام مفید در این خصوص را معرفی کنیم، همراه ما باشید.

ما در این مطلب بر روی بازاریابی دیجیتال تمرکز کرده ایم چرا که حتی اگر مشتریان شما از طریق فروشگاه فیزیکی شما (اکثر مواقع) اقدام به خرید کند، باز هم فرآیند دیجیتال شما برای پاسخگویی، اطلاع رسانی پیش از خرید، آموزش و پشتیبانی در تجربه او از شما تاثیر بسزایی دارد.

هر چه شما تجربه دیجیتال مشتریان خود را بهبود ببخشید، شانس بدست آوردن مشتری بالقوه را افزایش خواهید داد.

چگونه تجربه دیجیتال مشتریان خود را بهبود ببخشید؟

۱- شناسایی شخصیت مشتریان کسب و کار خود

این شانس وجود دارد که شما دسته های مختلفی از مشریان را داشته باشید، مثل تاجران، تولید کننده ها و افراد خانه دار. حتی ممکن است افراد سطح بالا در شرکت ها باشند و یا افراد میانی. گاه ممکن است سازمانهای بزرگ و گاه شرکت های کوچک مشتریان شما باشند.

این گروه ها و افراد متفاوت، انتظار دارند تا سوالات متناسب با آنها پرسیده شود، نیاز ها و ویژگی های متفاوتی دارند و می بایست راهکار های متفاوتی از کسب و کار در اختیارشان قرار گیرد. با شناسایی اشخاص خود، شما بهتر از قبل قادر خواهید بود تا بسته های محتوا، راه حل ها و خدمات متناسب با نیازی های افردا مختلف داشته باشید.

۲- کلمات کلیدی خود را جزئی تر کنید، مشتریان ممکن است از طریق جستجو شما را پیدا کنند.

مشتریان آتی شما بسیار مشغول هستند. چگونه در می یابید که دانسته های شما، درباره ی آنها متوجه تان می کند که هر بخش توانایی ساخت چه چیزهایی را دارد؟ آیا آنها به شدت به تلفن های همراه تکیه کرده اند؟ و آیا آنها به بطور کلی پشت میز نشسته اند با کامپیوتر های رومیزی کار می کنند؟ صرف نظر اینها، آنها نمی توانند دنیای مجازی را بدون موتور های جستجو تصور کنند، بنابراین آنها برای رفع نیاز های خود چه کلمات کلیدی را سرچ می کنند که مطابق با راه حل های شماست؟

بسته به جایی مشتریان فرآیند خرید را انجام می دهند، شرایط تغییر خواهد کرد. در آغاز، ممکن است بسیار کلی باشد. با توجه به نحوه آگاهی یابی مخاطبان، شرایط جستجو نیز خاص تر می شود.

این شرایط خاص شامل دسته محصول (برای مثال فرش در مقابل چوب-یا حتی گزینه های مختلف در خود دسته- مثل چوب در مقابل ورق چوب های مهندسی و چوب های کاشی وار)، و حتی برند ها و محصولات خاص کسب و کار شما می باشد. البته اسم شرکت را نیز به خاطر داشته باشید.

۳- به فرآیند خرید مشتریان خود مثل یک قیف فکر کنید

این لیست عبارت های جستجو، که یک بار سازماندهی شده اند   نوعی از قیف خرید را نشان می دهند. در بالا، که قیف وسیع تر است، شرایط جستجو نیز وسیع تر است(بهترین اتوماسیون بازاریابی محصولات)، هرچه به میانه قیف نزدیک می شویم، شرایط خاص تر می شود و گزینه ها مورد ارزیابی قرار می گیرند. در پایین، شرایط موجود نشان از خرید می دهد.


مقاله مرتبط: بررسی رفتار مشتریان از اطلاع رسانی تا مشتری وفادار (قیف خرید)


۴- با کفش های دیجیتال مشتریان راه بروید و تجربه آنلاین آنها را تصور کنید

حالا شما می بایست خودتان را در جایگاه مشتریتان تصور و از نظر اون موارد را ارزیابی کنید.

  • با استفاده از مرورگر های متفاوت مانند Google chrome ، Firefox ، IE ، Opera  خود را سرچ کنید. در انجام اینکار، شما می بایست سوابق جستجو شما کار را پیچیده تر می کند. (توجه داشته باشید، محل آدرس IP در نتایج جستجو تاثیر می گذارد، مگر اینکه این آدرس را تغییر دهید).
  • برای هر عبارتی که جستجو می کنید، از صفحه نمایش اسکرین شات بگیرید. تصاویر را در PowerPoint ذخیر کنید تا منبعی داشته باشید.
  • شرکت کنندگان را کشف کنید: چه کسی در نتایج سازمانی حاضر می شود؟ در نتایج پرداختی چطور؟ خودِ شما حاضر به شرکت هستید؟‌ رقیبان شما چطور؟

۵- از تحقیقات به عملیات بازاریابی دیجیتال

هنگامی که شما از دیدگاه مخاطبان تجربه کار را بدست می آورید، شما اطلاعاتی در اختیار خواهید داشت که می بایست آنرا به عمل تبدیل کنید.

در ابتدا، با کمک بخش IT خود سعی کنید که در فضای دیجیتال پاکسازی صورت دهید. از اینکه چگونه دوست دارید در نتایج جستجو ظاهر شوید اطمینان حاصل کنید- متا تگ ها و عنوان وب سایت خود را اصلاح کنید. اگر شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شوید، با اندیشید که چگونه نتایج جستجو کاربر را داخل محتوا خود بیاورید. از تگ عنوان متن و توصیفات متا غفلت نکنید.

بررسی کنید که با هر ورودی، کسب و کار شما کجا نمایش داده می شود. لیست دسته های محبوب را لیست کنید. پروفایل های مجازی را فراموش نکنید. اینکه چگونه در شبکه های مجازی مانند فیس بوک، لینکدین و گوگل پلاس در مورد موضوع فعالیتتان نمایش داده می شوید، می تواند یک ابزار استراتژیک برای افزایش میزان بازدید باشد.

یک طرح عملیات تولید محتوا ایجاد کنید و بطور منظم به انتشار مطالب تازه بپردازید. فعالیت های آفلاین و آنلاین خود را بصورت یکپارچه با هم ادغام کنید.

 

مطمئن شوید که تجربه مشتری شما با زندگی واقعی و دیجیتال وی سازگار است

مخاطبان شما، جنبه های زندگی واقعی کسی را که قصد تجارت آنلاین با همان سازمان را دارد نشان می دهد. به این معنی که شما باید از یکپارچگی وضعیت ظاهری با بخش دیجیتالی خود اطمینان حاصل کنید(همینطور بالعکس). اگر مخاطبان شما از طریق دستگاه موبایل جستجو کنند (بدلیل مسئولیت پذیر و کاربرپسند بودن وبسایت شما بی توجه به دستگاه مورداستفاده شان) تنها کافی ست تا فرمی را به راحتی تکمیل کنند. گویی در حال شماره گیری تلفن تان هستند جهت مکالمه ی مستقیم با شما!


 

برای بهبود تجربه مشتریان خود آماده اید؟ تجربیات خود در این خصوص را با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar