بهبود رتبه وب سایت چگونه صورت می گیرد؟

بهبود رتبه وب سایت برای کارآفرینان و شرکت های تجاری بسیار مهم است. رتبه های خوب وب سایت ها باعث درآمدزایی می شود.

بهبود رتبه وب سایت

بهبود رتبه وب سایت

بهبود رتبه وب سایت به موارد زیادی بستگی دارد. اگر بازدید کنندگان شما از سایت کم یا فقط به یکی از صفحات سایت توجه کنند در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل و دیگر موتورها رتبه خوبی به وب سایت تعلق نخواهد گرفت.

در این پست به دلایلی می پردازیم که باعث افزایش و بالا رفتن رتبه سایت ها می شود.

چگونه رتبه وب سایت را بهبود ببخشیم

میانگین طبیعی بازدید کنندگان سایت ها ۴۰ تا ۶۰ درصد است. هدفی که در این پست داریم آموختن روش های کاهش رتبه های سایت هاست. باید بدانید که بالا رفتن میانگین رتبه به مواردی بستگی دارد، فرض کنید مخاطبی یکی از موضوعات مقالات شما را در سایت جستجو کرده باشد اما فقط از همان صفحه دیدن کند و خارج شود این کار فقط به بازدید سایت کمک می کند و باعث بهبود و کاهش رتبه نمی شود.

مخاطب صفحه را بدون فعالیتی باز گذاشته

هنگامی که مخاطب صفحه سایت شما را از شبکه های اجتماعی یا موتورهای جستجو باز می کند سایت بازدیدی برای تان در نظر می گیرد که “session” نام دارد این ورود در صورت عدم فعالیت مخاطب حدود ۳۰ ثانیه طول می کشد. تصور کنید مخاطب یک کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کرده و این کلمه کلیدی از سایت شما برای او نمایان شده است، مخاطب این صفحه را باز می کند، درست از زمان ورود ۳۰ ثانیه آغاز می شود، اما مخاطب برای دلیلی تصمیم می گیرد صفحه را باز بگذارد، شاید تصمیم گرفته چیزی میل کند یا تماسی را پاسخ دهد حتی اگر صفحه باز باشد بعد از ۳۰ ثانیه ورود شما پایان می پذیرد. این ورود باعث می شود رتبه سایت بهبود یابد چون مخاطب ۳۰ ثانیه را در سایت شما گذرانده است.

مخاطب در ساعات پایانی شب از سایت بازدید داشته؟ اگر مخاطب در ساعات پایانی شب از سایت بازدید داشته، درست در ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه باز هم ۳۰ ثانیه شما جزء ابتدای شب محاسبه می شود. و با شروع ساعت جدید ۰۰:۰۰ باز محاسبه زمان بازدید سایت برای افراد جدید در نظر گرفته می شود.

مشکلات سرعت وب سایت

از این برنامه گوگل “Pege speed insights” یا سایت “Gtmetrix” برای حل مشکلات مرتبط با سرعت کمک بگیرید. اگر باز کردن وب سایت بیشتر از ۴ ثانیه طول کشید، شما با مشکل کند بودن مواجه هستید. برخی کاربران بیشتر از ۴ ثانیه منتظر می مانند و مقاله های شما را مطالعه می کنند، اما برخی از مردم در صورت دیر باز شدن سایت آن را ترک کرده و به سراغ سایت های دیگر می روند. چگونه مشکل کند بودم را حل کنیم؟
همیشه مطمئن شوید حجم تصاویر مطالب ایده آل باشد استفاده از حجم بالا باعث کند باز شدن مطالب خواهد شد.

سختی در استفاده سایت و طراحی بد

یکی دیگر از دلایل ترک وب سایت طراحی بد خواهد بود. تصور کنید رنگ ها، حجم فونت و … آنقدر بد است که باعث خستگی چشم مخاطب می شود مقاله های بسیار طولانی و درج تبلیغات فراوان در سایت نیز باعث آزار مخاطبان خواهد شد . برنامه ریزی و تقسیم تبلیغات در بخش های متفاوت سایت، انتخاب مطالبی متناسب، همه و همه در ثابت نگه داشتن مخاطب تاثیر دارد. به فکر اصلاح و بهبود طراحی سایت خود باشید تا چشم بیننده مورد اذیت قرار نگیرد و سایت را ترک نکند. بهبود رتبه سایت دلایل مختلف و روش های گوناگونی دارد که نیاز به دقت فراوان است.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar