چگونه بهترین استایل شخصی خود را پیدا کنیم؟

تاکنون راجع به استایل شخصی خود اندیشیده اید؟

تصاویر شما به چشم مردم، داستان هایی را از شما بازگو می کند. البته خبر خوش این است که ما می توانیم خودمان این تصاویر را خلق کنیم. شما می توانید کاری کنید که این تصاویر در ذهن مرمد ماندگار شوند یا خیلی زود به فراموشی بسپارند.

انسان در هر حال، باید لباس به تن کند پس چه بهتر است که سعی کنیم این لباس ها را به نحوی انتخاب کنیم که بتواند برای ما مفید باشد. این پست نکات خوبی را درباره ی نحوه صحیح لباس پوشیدن و نگرش ها ارائه می دهد که مطمئنم شنیدنش برای شما هم جالب است.

 

چگونه بهترین استایل شخصی خود را پیدا کنیم؟

 

استایل شخصی

۱- درباره لباس سوپرمنی خود فکر کنید

چه نوع لباس ها و وضعیت ظاهری، باعث می شود احساس کنید که نقاط قوت یک سوپرمن را دارید؟ تصور کنید که قرار است در یک برنامه تلویزیونی حضور پیدا کنید. چه چیزی به تن می کنید؟ چه پوشاک و لباس هایی هست که وقتی آنها را به تن می کنید مثل آدمی به نظر می رسید که همه کار از توانایی اش برمی آید؟

لزومی ندارد که حتما یک لباس رسمی باشد، شما فقط باید درباره ی استایل ایده آل خود فکر کنید. هیچ دلیل برای این نیست که هر روز نتوانید مثل همان به نظر برسید.

 

۲- سه کلمه ای را که دوست دارید مردم در توصیف شما بکار برند مشخص کنید

حالا درباره ی اینکه مردم چگونه استایل شما را ممکن است تعریف کنند فکر کنید. آیا این توصیفت با شما هماهنگ اند؟ چه کلماتی را انتخاب کرده اید؟ می خواهید شخصی صمیمی باشید؟ یا می خواهید قدرتمند به نظر برسید؟ شاید هم فردی کلاسیک را ترجیح می دهد. شاید هم مدرن بودن را  می خواهید ابراز کنید.

وقتی خواستید به طراح وب سایت تان، طراحی موردنظرتان را توضیح دهید از چه کلماتی استفاده کردید؟ به آنها فکر کنید. سپس درباره ی کلماتی که نمی خواهید با آنها توصیف شوید هم بیندیشید.

هر زمانی که به ظاهر خودتان و یا گوشه هایی از وضعیت ظاهرتان نگاه می کنید باید بتوانید نشانه هایی از این کلمات را ببینید. برای مثال، اگر یک کت و شلوار ساده به تن می کنید، چه جزئیات بیش تری می تواند شخصیت شما را ابراز کند؟ دوباره فکر کنید: این لباسی که به تن کردید چگونه توصیف می شود؟ آیا همانی هست که می خواهید توصیف شوید؟

همواره بخاطر بسپارید استایل شما بخشی از برند شخصی شماست.

 

۳- درباره نشانگر استایل تان فکر کنید

چه کسی را ملاقات کرده اید که او را در قالب همین سه کلمه توصیف کرده اید؟ یک کارآفرین دیگر بود؟ یک شخصیت مشهور بود؟ شاید هم دوست تان باشد. در برند شخصیِ آنها چه چیزی هست که شما او را بخاطرش تحسین می کنید؟

بهتر است که از این شخص/ اشخاص یک تصور بصری در ذهن خود داشته باشید تا به قول معروف استایل آیکونِ شما باشند. بنابراین می توانید از این تصاویر برای انگیزه و الهام گرفتن استفاده کنید.

گاهی اوقات ما دوست داریم به یک شکل خاص توصیف شویم، اما در شرایطی خودمان را پیدا می کنیم که یک استایل کاملاً متفاوت هستیم. بسیار مهم است در مسیری قرار بگیریم که هم خودمان هم دیگران بتوانیم استایل را توصیف کنیم. مثلاً می خواهیم ما را قدرتمند و برتر بشناسند، اما با سوییتشرت و رنگ های نرم در اجتماع ظاهر می شویم.

داشتنِ شخصی در ذهن، که بتواند ویژگی های شخصی که ما می خواهیم تبدیل شویم را داشته باشد، بهترین جا برای شروع کردن و تعریف استایل مان است.

۴- ظاهر موردعلاقه خود را کپی کنید

به عکس هایی که دارید خوب نگاه کنید و از میان آنها، همان عکسی را که خیلی دوست دارید پیدا کنید با همان ظاهری که می خواهید با آن به سمت یک جلسه قدم بزنید. سعی کنید به دنبال همان لباس هایی بگردید که رسمی تر از آن چیزهایی باشد که در اوقات نرمال می پوشید. جزئیات بیش تر را هم می توانید از دیگر وضعیت های ظاهری موردعلاقه ی خود کپی کنید. وارد فروشگاه شوید و شبیه ترین را انتخاب کنید. نگران اینکه آیا شبیه همان شخص داخل عکس شدید یا خیر، نباشید. هدف اصلی در اینجا این است که درباره ی موردعلاقه های خود بیندیشید و به دنبال گزینه های مشابه آن بگردید تا همان منظر را داشته باشند.

هرگز چیزی را که احساس شگفت انگیزی درون تان ایجاد نمی کند، تهیه نکنید. جزئیات خیلی اهمیت دارند. آنها هنرِ وضعیت ظاهریِ شما هستند و خیلی چیزها را درباره ی شما به مردم می گویند.

با خود روراست باشید و مطمئن باشید که لباس هایی که به تن می کنید در شما احساس منحصربفردی ایجاد کنند. در غیر اینصورت فقط احساس می کنید که یک سری لباس های بی معنی و ماسک مانند پوشیده اید.

 

 

 

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar