بهترین استراتژی برای حفظ کارکنان چیست؟

بهترین استراتژی برای حفظ کارکنان چیست؟

 

بهترین استراتژی برای حفظ کارکنان

همانطور که در گذشته هم گفتیم، لزوماً حقوق بالا یا مزایای جذاب برای کارکنان رضایت بخش نیست! بجای آن، بهتر است مدیران و رئیس عبارت “متشکرم” را هرگز فراموش نکنند.

طبق گزارش اخیری که توسط Appirio منتشر شد ۶۰ درصد از کارکنان مورد بررسی گفته بودند که مورد قدردانی واقع شدنِ مدیریت از آنها، برایشان ارزش زیادی دارد و سپاسگزاری نقش عظیمی در رضایت و ماندگاری کارکنان ایفا می کند.

Harry West معاون خدمات و مدیر تولید در Appirio در بیانه ای گفت: “بررسی ما دریافت که سپاسگزاری، ارتباط و امنیت احساسی دقیقاً همانند فاکتورهای مهم حرفه اهمیت دارند. “تعهد کارکنان، تنها با ترفیع ها و پاداش ها حل نمی شود. شرکت ها باید شفافیت، حمایت و تکنولوژی های به روز را برای استعدادهای ویژه اختصاص دهند تا آنها را شاد و راضی حفظ کنند.”

Appirio چند کلید اصلی را برای پاسخ به اینکه کارکنان “چرا” و “چگونه” می خواهند قدردانی شدن را احساس کنند، ارائه داده است.

رضایت کارکنان، لزوماً و مستقیماً با حق الزحمه و پاداش مرتبط نیست!

براساس این بررسی، کارکنان با رهبرانی که هیچ تلاشی برای برقراری ارتباط با آنها نمی کنند یا تشکر خود را به آنها نشان نمی دهند مشکل دارند. شرکت کنندگان گفته اند که بدترین ویژگی های یک رئیس یا مدیر دور از عاطفه بودن و غیراجتماعی بودن شان است. برخی از مثال ها برای این مورد، شکست در اعتبار دادن به کارکنان (۳۲ درصد از شرکت کنندگان)، تمجید، تشکر و نشان دادن حمایت شان (۲۸ درصد) شکست در کمک کردن به کارکنان از طریق ترفیع (۲۴ درصد). ۱۳ درصد از شرکت کنندگان هم معتقد بودند که مدیران، آنها را به چشم افرادی قابل تعویض می بینند.

مصاحبه شوندگان، بیش تر به احساس قدردانی که توسط رئیس انجام می شود اهمیت می دهند

در یک فرصت شغلی، ۶۰ درصد از شرکت کنندگان گفتند که احساس مورد قدردانی واقع شدن از جانب رئیس عامل بسیار مهم برایشان است. به عبارت دیگر، تنها ۵ درصد از این افراد گفتند که به بالا رفتن از نردبان ترقی در شرکت اهمیت می دهند. جالب است بدانید که تنها ۴ درصد هم گفتند میزان افزایش حقوق برایشان اهمیت دارد.

بیش تر کارکنان برای با موفقیت به انجام رسانیدن یک کار به بیانات انسانی ارزش می دهند

Appirio دریافت که ۵۵ درصد از شرکت کنندگان گفته اند خیلی ناامید می شوند اگر رئیس بخاطر به موفقیت رسیدن یک پروژه ی خصوصاً بزرگ از کارکنان تشکر نکند. به نظر می رسد که حمایت و سپاسگزاری کردن نسبت به سایر فرم های پاداش، موثرتر بوده و انگیزه ی بیش تری ایجاد می کند.

West ادامه می دهد، “هرچه که بیش تر می گذرد، تماس های انسانی مهم تر می شود زیرا مردم زمان بیش تری را در دنیای دیجیتالی سپری می کنند.”

خب، شما برای تشکر و قدردانی موثر از کارکنان تان چه اقداماتی انجام می دهید؟

“یکی از راه های موثر که مدیر می تواند قدردانی خودش را نشان دهد “متشکرم” می باشد که در یک زمان واقعی رخ می دهد و اصلاً وابسته به پایان سال یا جلسات خاص نیست. استوار بودن، ارائه ی بازخورد شفاهی، انگیزه دهنده های کلیدی برای نیروی انسانی فعلی ست.”

 

 

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar