بهترین تیتر برای مقالات اینترنتی و مجلات چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین تیتر باید توسط شما و کسب وکارتان ایجاد شود تا خوانندگان بیش تری را به وب سایت و رسانه تان جذب کنید.

در این پست ایده هایی مطرح می شود که بدون شک، نتایج بازاریابی نوشتاری شما را دگرگون خواهد نمود.

 

بهترین تیتر برای مقالات اینترنتی و مجلات چه ویژگی هایی دارد؟

 

بهترین تیتر

همه چیز راجع به بازاریابی و قدرت عنوان هاست.

تیتر و عنوان بسیار مهم اند. اهمیت آن بیش تر از آن چیزی ست که فکرش را می کنید!

همانطور که می دانید، اگر افراد خیلی کمی پیام تان را بخوانند اصلاً مهم نیست که پیام تان چقدر عالی بوده است! این همانجایی ست که اهمیت تیتر و عنوان وارد داستان می شود.

وظایف اولیه ی تیتر، جلب توجه، ایجادِ علاقه و سپس انگیزه دادن به خواننده جهت خواندن ادامه ی مطلب می باشد. درباره ی موارد زیر بیندیشید:

  • تیتر همان چیزی ست که به مشتری بالقوه انگیزه می دهد تا ایمیل بازاریابی شما را باز کند.
  • تیتر به آنها انگیزه می دهد تا مقاله و یا پست بلاگ شما را بخوانند وقتی کسی آنها را در شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارد.
  • عنوان همان چیزی ست که آنها را وامی دارد تا با پادکست شما گوش داده و ویدیوی شما را تماشا کنند.
  • تیتر یا عنوان صفحه همان چیزی ست که وقتی مخاطبان یکی از تبلیغات تان را می بینند توجه شان را جلب کرده و علاقمند می کند.

قطعاً نام مشهورِ دیوید اگیلوی را شنیده اید، او افسانه ی تبلیغات است که در خصوص اهمیت تیترها جمله ی معروفی دارد:

 

وقتی تیتر را نوشتید، یعنی ۸۰ سِنت از دلار خود را صرف کردید!

 

عناوین و تیترهای خود را با میزان اهمیتی که شایستگی اش را دارند همراه کنید. زمان زیادی را به خود اختصاص دهید تا روی ایجاد بهترین تیتر ممکن تمرکز کنید. نکات و مثال هایی که در ادامه بیان می شود به شما در بهبود این مهارت کمک خواهد کرد:

 

تیتر باید به درستی محتوا را رفلکس کند

بخاطر اینکه تیترها نقش بسیار عظیمی در متوجه کردن محتوا دارد پس خیلی وسوسه کننده است که در آن از مبالغه استفاده کنید. تیترها را تا حدممکن قانع کننده خلق کنید. از کلماتی استفاده کنید که مردم را قانع کند تا آنچه قصد گفتنش را دارید بخوانند. اما کاملاً مطمئن شوید که محتوای تان همان چیزی را که در تیتر گفته ارائه دهد. نوعی از تیترها که اصطلاحاً ClickBait نامیده می شوند تیترهایی جذابند که برای جلب ترافیک بیش تر ایجاد شده اند. این نوع از تیترها شاید برای یک یا دوبار بتواند مخاطب را با زیرکی جذب کند اما ناپایدار بوده و به سرعت یاد خواهند گرفت تا شما را نادیده بگیرند.

تیتر باید برای مخاطبان هدف نوشته شود

پیام بازاریابی شما، برای ارتباط گرفتن با گروه خاصی از مردم ایجاد می شود یعنی مشتریان بالقوه یا خودِ مشتریان!

تیترهایی که استفاده می کنید هم باید همینکار را انجام دهد. یعنی باید به زبان آنها صحبت کرده و مستقیماً به فرصت ها و نگرانی های آنها دست یابد. دلیل اهمیت این موارد را در زیر می بینید:

  • با تمرکز روی تیترهایی پیرامون علاقمندی های بازار هدف، می توانید به پیام بازاریابی تان کمک کنید تا توجه مردم درستی را  جلب کند.
  • در مقابل، با استفاده از تیترهایی که توجه گروه وسیعی از مردم را جلب کرده از اینکه برای بازار هدف خود مناسب باشید دست برمی دارید.

به عبارت دیگر، از هدلاین، تیتر و عناوینی استفاده کنید که مستقیماً برای مشتریان هدف شما مناسب باشد.

تیتر باید با رسانه تناسب داشته باشد

وقتی عنوانی می نویسید که از قبل برای یک مجله ی چاپی، روزنامه و یا تراکت درنظر گرفته شده آزادی های معینی دارید که اگر برای رسانه ای در اینترنت می نوشتید؛ نداشتید! برای مثال، اگر می خواهید عنوان مقاله ی اینترنتیِ شما در صفحه ی نتایج جستجو بطور کامل نمایان شود می بایست از ۵۰ الی ۶۰ کاراکتر (و یا کم تر) استفاده کنید.

اگر تیتر شما ویژه ی بازاریابی ایمیل باشد، باید چیزهای دیگری را هم برای توجه درنظر بگیرید. برای مثال در زبان انگلیسی اگر شما در تیتر خود از علامت تعجب استفاده کنید، همراه با عدد و شاید کلمه ای که با حروف بزرگ نوشته شده احتمال اینکه وارد پوشه ی اسپم ایمیل ها شود بیش تر است.

بدین ترتیب، می آموزیم که به هنگام تیترنوشتن باید به رسانه ها و پلت فرم های مختلفی که در آنجا قصد استفاده داریم توجه کرده و قوانین خاصی را رعایت کنیم.

تنها ۲ نوع تیتر اهمیت دارد

مشاجره ی زیادی در بین کارشناسان بازاریابی مبنی بر راهِ درست برای استفاده از تیترها وجود دارد. هریک بر مواضع خود سنگر می بندد و پافشاری می کند که متدِ خودش تنها استراتژی موثر و تخصصی ست. اما در اکثر موارد، نکته ی اصلی از دست می رود!

وقتی موضوع برمی گردد به تیترهایی که شما در بازاریابی بکار می بندید تنها دو دسته ی گسترده از وجود دارند که توجه شما را به خود جلب کنند:

 

۱- تیترهایی که برای شما و اهداف کسب وکارتان نتیجه بخش هستند

۲- تیترهایی که شما و اهداف کسب وکارتان را با شکست مواجه می کنند

شما باید تعادل میانی را برای رسیدن به چیزی که می خواهید پیدا کنید. این بهترین تیتر با توجه به برند شما، حوزه ی کاری و مدل کسب وکارتان متفاوت خواهد بود.

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar