بهترین راه های کاریابی چیست ؟

بهترین راه های کاریابی

 

بهترین راه های کاریابی

ضرب المثل معروفی وجود دارد که به نحوه ی کاریابی اشاره دارد و بیان می کند: باید برای جستجوی کارتان به گونه ای با او رفتار کنید که گویی شغل تمام وقت شماست! اما خود شما چطور؟ باور دارید که واقعاً لازم است روزانه چندین ساعت از زمان خود را برای یافتن نتیجه صرف کنید؟

۲ روش بسیار موثر وجود دارد که به شما در یافتن شغل مناسب کمک کرده و از هدر رفتن ساعات شما جلوگیری می کند. اما از هم اکنون می توانیم به شما بگوئیم که این دو روش هیچ ارتباطی باهم ندارند. یکی از خاصیت این روش ها، کارآمد بودن آنهاست. استفاده از این دو روش، علاوه بر اینکه زمان شما را کم تر مشغول می کنند باعث می شوند تا فرصت های بی نظیری برای شما ایجاد شود. برای آشنایی با این دو راهکار، با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

۱- استفاده از ارتباطات و شبکه های مستقیم

در این روش، تنها به ارتباطات مستقیم و رو در روی خود اکتفا کنید.
با دوستان، همکلاسی ها و رئیس های سابق خود که (خوشبختانه) ارتباطات خوب خود را با آنان حفظ کرده اید تماس بگیرید.
همینطور می توانید با کسی که قبلا باعث استخدام تان شده نیز تماسی داشته باشید.
اگر با کسی ارتباط نزدیک دارید به پیش رفته و به او بگوئید که به دنبال شغل جدید هستید و بیان کنید که اگر کسی را سراغ دارد که می تواند منبع خوبی باشد به شما معرفی کند. البته نوع دیگر این ارتباط، از طریق ارسال ایمیل نیز صورت می گیرد. اما طبیعتا پیشنهاد ما نوع حضوری آن می باشد.

– این روش چگونه در زمان شما صرفه جویی می کند؟

این استراتژی، در مقایسه با “درخواست مستقیم” احتمال بسیار بیش تری را دارد که بتواند شما را به موقعیت مطلوب برساند. شاید همه ی کسانی که می شناسید در مقابل این درخواست شما پاسخ نداده و هیچ عکس العملی نشان ندهند! شاید هم واقعا کمکی از دست شان برنیاید، اما اکثر آنان می توانند و پاسخگو خواهند بود. حتی برخی از آنها می توانند گزینه ها و فرصت های بیش تری را با شما به اشتراک گذارند.

لازم به ذکر است که شما در “درخواست های مستقیم” به شرکت موردنظر رفته و باید زمانی را صرف پر کردن فرم های آنان کنید. اما اگر توسط شخصی (از دوستان و آشنایان که ذکر شد) به مسئول استخدامی معرفی شوید آنها می توانند برخی از فرآیندهای استخدامی مانند مکالمه و … چشم پوشی کنند.

– این روش چگونه باعث می شود که شغل بهتری بیابید؟

بسیاری از بهترین شغل ها، در مقابل عموم اطلاع رسانی نمی شوند! آمارهای آنلاین و متعددی را می توانید در این خصوص بیابید اما بهتر است بدانید که ۵۰ تا ۸۰ درصد مشاغل شامل این نکته هستند و بخشی از “بازار شغلی نهان” به حساب می آیند.

شرکت ها در ابتدا سریعا سعی می کنند تا از طریق آشنایان و اشخاص در دسترس خودشان برای فرصت های شغلی ایجاد شده استفاده کنند و در نهایت اگر این روش بی نتیجه بود، این فرصت را علناً برای عموم به نمایش می گذارند و باز، حتی اگر این فرصت شغلی در معرض عموم قرار بگیرد، شرکت کسی را استخدام خواهد کرد که به او اعتماد کند. بنابراین، پیشنهاد داده شدن شما، توسط کسی که آنها (شرکت) می شناسند می تواند به شما کمک کند که از سایر داوطلبان کار تفکیک شده و جزو کارکنان دست چین باشید.

۲- استفاده از ابزار جستجوی شغل در لینکداین

این روش، کاملا با مورد قبلی متفاوت بوده و تاکتیکی ست که کاملا مورد بررسی و تست قرار گرفته است. حتی بهبودی های لازم نیز انجام شده و همینطور نشان می دهد که به مصاحبه ها و شغل، سریع تر دسترسی پیدا می کنید. لینکداین به شما این اجازه را می دهد تا بطور ویژه با انتخاب آیکون (کیف سامسونت) در قسمت جستجوی اصلی به جستجوی شغل بپردازید.

۶۶۸_-۵۴-

این جستجو را می توانید تا لوکیشن، موقعیت و … محدود کنید.
پس از اینکه عبارت جستجو را وارد کرده و وضعیت مکانی را تعیین کردید بر روی شغلی که نظرتان را جلب کرده کلیک کنید. در ادامه ی آن، دکمه هایی را می بینید که با کلیک روی آنها می توانید برای آن شغل درخواست داده و یا وارد وب سایت شان شوید که این دو گزینه با کلمات “Apply” و “Apply on company website” نمایش داده شده است.

۴۱۲_-۷۵-

در مشاغلی که تنها دکمه ی Apply را دارا هستند بدون اینکه از صفحه ی لینکداین خارج شوید می توانید فایل رزومه ی خود را پیوست نمایید. هیچ چیز دیگری نیاز نیست! تنها همین رزومه کافی ست.

اگر بر روی دکمه، apply on company website نوشته شده شما باید با کلیک روی آن وارد وب سایت شرکت موردنظر شوید که این کار در خارج از صفحه ی لینکداین صورت می گیرد.

شما می توانید با نگاه کردن و مطالعه ی وب سایت شرکت و با توجه به سادگی فرآیند درخواست کار یا مناسب بودن/نبودن آن برای خودتان، تصمیم به ایجاد درخواست بگیرید.

– این روش چگونه در زمان شما صرفه جویی می کند؟

وقتی شما شغلی را می یابید که دکمه ی Apply برای آن درج شده (در مقایسه با مشاغلی که باید وارد وب سایت خود شرکت شوید) بدانید که در حال صرفه جویی در زمان هستید.

البته به هنگام ورود به وب سایت شرکت ها نیز، قرار نیست حساب کاربری ایجاد کرده یا درخواست کتبی طولانی بنویسید. تنها در صورت نیاز، می توان فایلی را که در آن اطلاعات خاصی از شما درج شده را پیوست کرد.

این استراتژی، جستجوی شغلیِ شما را تنها در یک مکان حفظ می کند و در عین حال، به ساده تر شدن فرآیند نیز کمک شایانی می نماید.

در صورت استفاده از این مورد، لینکداین برای هر یک از درخواست هایی که ثبت کرده اید یک ایمیل تأیید برای شما ارسال می کند. بنابراین، جای هیچ نگرانی نیست!

 

– این روش چگونه باعث می شود که شغل بهتری بیابید؟

این روش، شما را تحت کنترل خود دارد و از اینکه هرگونه فرم های غیرواقعی شما را آزار دهند جلوگیری می کند. بخاطر سرعت بالای این روش هم، شما می توانید رزومه هایی با تعداد زیاد و مکالمات متعددی را ارسال کنید و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

همینطور، با استفاده از این ویژگی می توانید برای جستجوی خود محدودیتی را درنظر گرفته و از میان بهترین کارفرمایانی که به درخواست شما پاسخ داده اند انتخاب کنید. گزینه ها و مصاحبه های متعددی را پیش رو خواهید داشت که نتیجه ی اعتماد به نفس بالای شما به هنگام صحبت کردن با شرکت هاست.

نتیجه

دو روشی که در این پست ذکر شد بسیار قدرتمند بوده و از توانایی فراهم آوردن شغلی مناسب در مدت زمان کم برای شما، برخوردارند. برای کسب بهترین نتایج، پیشنهاد می کنیم که از هر دو شیوه استفاده کنید. اگر به هر دلیلی قادر نیستید از هر دوی آنها استفاده کنید؛ کار صحیحی را که با کارآمدترین قدم شروع می شود را انجام دهید. موفق باشید.

 

[تعداد: ۱۸    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
دلسوختهابوالقاسم احمدی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
ابوالقاسم احمدی
مهمان
ابوالقاسم احمدی

باسلام خدمت بزرگواران نظران است که اکنون مثل ان دسته ازعزیزانی که به خداتوکل کرده واین رامیدانندکه یکی ازصفات خداصبوریست وامیدبه صفت بعدی خداکه رحمت است امیدوارند که اقتصاددرست شده وهیچ راه مانده ای نباشد انشااله امااین حقیرحاجتم رااینگونه به عرض رساندم باتشکرابوالقاسم احمدی

دلسوخته
مهمان
دلسوخته

سلام اقای حدادی تجربه بنده ۴۸ ساله .هرچی خدا خدا کردم و در نماز و غیره خواستم هیچ اتفاقی نیفتاد .حتی حرف شنیدم که تو که اینقدر اهل خدائی بگو بهت ی شغل خوب بده و … صبوری تا که وقتی عمر تمام شد. این حرفها یک مشت مزخرفاته انهائی با دروغ و سجاده اب کشیدن از دروغ تخم مرغ دزدی به شتر دزدی و ناموس دزدی هم رسیدن غرق در ثروت و سنهای بالای ۷۰ سال راحت و سلام دارن زندگی میکنن اما بقیه مظلومان چی بدبخت بیچاره. کجاست این خدای شما. اگر خدائی بود که حتی فکر ظلم… موارد بیشتر »