بهترین روش کارآفرینان برای ترک شغل روزمره چیست؟

ترک شغل گاهی بهترین راهکاری ست که می توان برای دستیابی به زندگی بهتر انجام داد.

 

بهترین روش برای ترک شغل روزمره چیست؟

 

 

ترک شغل

این پست تجربه های شخصی کارآفرینانی را که شغل روزمره شان را ترک کرده و روی کسب وکار خودشان سرمایه گذاری کردند صحبت می کند. این کارآفرینان جوان -از مدیرعامل گرفته تا یک نویسنده ی آزاد،- نحوه ی ترک شغل و شروع مسیر ویژه ی خودشان را تعریف می کنند.

برای بسیاری از کارکنان تمام وقت، خصوصاً جوانان نسل های اخیر- ملحق شدن به Gig Economy (این اصطلاح برای شرایطی استفاده می شود که جایگاه های موقتی ایجاد شده و سازمان ها با کارکنان مستقل برای کوتاه مدت همکاری می کنند. طبق پیش بینی های Intuit تا سال ۲۰۲۰ ، ۴۰ درصد از کارکنان آمریکایی بصورت مستقل کار خواهند کرد) آپشن جذابی به نظر می رسد که منطقی هم هست.

عضوی از Gig Economy بودن -با اینکه بطور بالقوه ریسک است- بسیاری از ما را ترغیب می کند تا شغل واقعی خود را رها کرده و به سمت دنیایی سفر کنیم که یک زندگی با انعطاف پذیری بی نظیر را بدست می دهد. شاید بیش تر از آن هم به یک تعادل بین کار و زندگی و همکاری با تنها مشتریانی که خودمان انتخاب می کنیم منجر شود.

برای اینکه علت این تغییر را بهتر درک کنیم با ۱۰ جوانی که برای ملحق شدن به همین Gig Economy از شغل خود دست برداشتند مصاحبه کردیم و پرسیدیم که دقیقاً چرا و چگونه اینکار را انجام دادند. ۶ نفر از این جوانان حرف هایی برای گفتن داشتند که در این پست می توانید بخوانید:

۱ و ۲ – Selena Slavenburg و Jacob Taylor

در سال ۲۰۱۶، Selena و Jacob شغل های خود را در لس آنجلس رها کردند و تصمیم گرفتند دور اروپا را برای یافتن چیزی که فکر می کردند باید در طول چندماه باشند، سفر کنند. آنها از مهارت های عکاسی و نویسندگی خود جهت ثبت لحظات و ماجراجویی های خود در اینستاگرام استفاده کردند. تقریباً قریب به یک سال بعد، این زوج در آمستردام زندگی می کردند. جایی که Slavenburg مشاور بازاریابی پاره وقت بود و Jacob به عنوان عکاس و ویدئوگرافر از راه دور کار می کرد.

با داشتن بیش از ۳۶ هزار فالوور اینستاگرامی، آنها اعتماد به نفس اینکه روی تصمیم خود پافشاری کرده و لس آنجلس را رها کنند گرفته بودند. اما در ابتدا، آنقدرها هم آسان نبود. Selena چنین می گوید:

“ما سفر کردن را دوست داریم و می دانستیم که اگر فرصت زندگی خارج از کشور و یا سفر را داشتیم و به لحاظ مالی مشکلی پیش نیاید، برنده می شویم. من بطور تمام وقت در دفتری در لس آنجلس کار می کردم بنابراین خیلی تفکر ترسناکی بود که ناگهان از جایم برخواسته و آنجا را ترک کنم. در نهایت به نقطه ای رسیدیم که گفتیم “بزن بریم” بزرگ ترین ترسم این بود که خودمان را در شرایطی قرار دهیم که بخاطر کار، مجبور شویم از همدیگر جدا شویم اما هرگز چنین اتفاقی نیفتاد! من به شدت معتقدم که اگر واقعاً به تغییر سبک زندگی علاقه داشته باشید می توانید کاری کنید که همه چیز نتیجه دهد!”

به گفته ی Taylor نیاز برای یاد گرفتن مهارت های جدید، بزرگ ترین مانع آنها بود. “توسعه دادن بلاگ، برند اینستاگرام و کار مستقل و آزادمان، نیازمند یادگیری مهارت های جدید بود و درنظر بگیرید که در یک کشور کاملاً بیگانه هم قرار گرفته بودیم. همه چیز بطور مداوم در حال تغییر و توسعه بود بنابراین ما هم می بایست بسیاری از کارهای اوریجینال مان را که ساعت ها زمان صرف کرده بودیم دوباره انجام می دادیم. سپس به یافتن تعادل بین “خواستنِ چیزهایِ عالی” و “واقع بین بودن” رسیدیم. و این همان درسی است که به همراه توسعه دادن کسب وکارمان، با خود حمل می کنیم.”

 

۳- Talia Koren

مشاور بازاریابی تاثیرگذار، نویسنده ای مستقل، کارمند سابق Elite Daily در نیویورک، -شهری که برای زندگی و کار کردن خیلی هم ارزان نیست! Talia درباره ی امور مالی شخصی، عادت های سلامتی، ترندهای روز محتوا می نویسد.

برخلاف بسیاری از کارکنان مستقل دیگر، Talia از روی انتخاب واقعی و شخصی وارد دنیای Gig Economy نشد! “من کار مستقل آزاد را دقیقاً پس از کم شدن کارهای کل تیمم در یک وب سایت آنلاین بزرگ -سال گذشته- آغاز کردم. برنامه ریزی برای شغل مستقل را از مدت زمان طولانی انجام می دادم زیرا آزادیِ انتخاب مشتریان را دارم و کارهایی که خودم انجام می دهم را تعیین می کنم. کار مستقل آزاد به من اجازه می دهد تا به بهترین روش هایی که قادر هستم به مشتریان کمک کنم. (بدون محدودیت عنوان شغلی یا سازمانی!)

“یاد گرفتم که چطور باید زمانم را مدیریت کنم. من هیچ مشکلی با نشستن، تمرکز کردن و کار را به پایان رساندن نداشتم! مشکلِ من این بود که بدانم چه زمانی باید به خودم استراحت دهم. من باید خودم را مجبور می کردم تا از محل کار و دفترم خارج شوم!

۴- Brittany Ann Cool

Brittany با ایجاد فیلم های کوتاه، گیف ها و محتوای بصری برای برندهای جهانی مثل Alaska Airlines توانست لیست قابل توجهی از مشتریان را از همان ابتدای شروع سفر خود در Gig Economy با اینکه تنها ۲۱ سال سن داشت تهیه کند.

Brittany شغل آزاد و انجام کاری که دوست دارد را فقط بخاطر سبک زندگی انعطاف پذیرش انتخاب نکرده بود. او در سن ۲۱ سالگی، تصمیم هوشمندانه و جدی برای عکاسی گرفت. “در عین حال، در مقابل یکنواخت بودن، امنیت و ادامه دادن مسیر حرفه ای خانوادگی شورش کردم! تصمیم گرفتم دقیقاً با تکیه بر تلاش ها و خلاقیت فردی زندگی خودم را بسازم. از طرف دیگر، عکاسی یک شغل فیزیکی هم بود. علاقه ای به اینکه کل روز را پشت میز بنشینم نداشتم. من از بچگی، طوری نبودم که بتوانم طولانی مدت جایی ثابت بنشینم.”

۵- Zina Kumok

پس از فارغ التحصیل شدن از کالج با حدود ۲۸ هزار دلار بدهی برای وام دانشجویی Zina Kumok در طول سه سال-تقریباً حقوق سالانه ای کمی بیش از ۳۰ هزار دلار- همه ی آنها را پرداخت کرد. او در Time، USA Today، LifeHacker توانایی های خود را نشان داد و امروز درباره ی امور مالی شخصی هم می نویسد هم سخنرانی می کند.

Kumok بخشی از کار روزانه ی خود را به شغل آزاد اختصاص داد (یعنی شغل واقعی خود را ترک نکرد) و نخواست که به Gig Economy ملحق شود. چون می خواست به عنوان یک خانه بدوش دیجیتال به دور دنیا سفر کند. Zina چنین تعریف می کند:

“وقتی شغل آزاد خودم را به اندازه ی شغل تمام وقت خود انجام دادم بیش تر تمایل پیدا کردم تا شغل روزانه ی خودم را ترک کنم. می خواستم ببینم که با ۴۰ ساعت کار هفتگی در شغل آزادم چه کارهای دیگری می توانم انجام دهم. بطور معمول ۱۲ تا ۲۰ مشتری برای نویسندگی و بازاریابی محتوا داشتم. این آمار هر ماه متفاوت بود. سخت ترین کار این بود که پیش بینی کنم کسب وکارم به چه سمتی پیش می رود! به هر کسی که به تنهایی کار کردن علاقه داشت پیشنهاد می دادم که سرمایه ای را برای مواقع اورژانسی درنظر بگیرد تا در شرایط سخت، به ندانم کاری نیفتد!”

۶- Justas Markus

Justas برای نصفه روز، مدیرعامل شرکت Just&Tom مشاور برندینگ و بازاریابی محتواست، نیم دیگری از روز را بلاگ نویس و نویسنده در وب سایت هایی نظیر کارآفرینی می باشد.

Markus نمی توانست تصور کند که یک بار دیگر برای شخصی دیگر کار کند! “من برای بانک کار می کردم، اما دوست نداشتم! تصمیم گرفتم که شروع به کار آنلاین کنم. ترجیح دادم که همه چیز را شخصِ خودم برنامه ریزی کنم. من می توانم مشتریان خودم را انتخاب کنم و این به من اجازه می دهد تا بیش تر سفر کنم. در بیش تر از ۴۰ کشور حاضر شده ام و امروز با زندگی کردن در بالی، زمستان لیتوانی را نمی بینم.”

هرچه بیش تر بنویسید، مردم بیش تری شما را خواهند دید. و خیلی راحت تر خواهد بود که پس از صرف زمان های کافی، به یک شغل مناسب دست یابید. اگر فکر می کنید ترک شغل تان بهترین راهکار پیشِ روست با انجام یک سری تحقیقات و بهبود مهارت های فردی به سراغ کارهای موردعلاقه ی خود حرکت کنید.

 

 

نویسنده: Ryan Robinson

کارآفرین، بازاریاب محتوا، مدرس آنلاین

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar