• فروردین ۲۲, ۱۳۹۹

بهترین سوالات مصاحبه برای کارفرمایان جهت پرسش از متقاضیان

بهترین سوالات مصاحبه

بهترین سوالات مصاحبه

آیا سوالات مصاحبه مورد علاقه خود را دارید که از هر متقاضی شغل در مصاحبه بپرسید؟ اگر ندارید، شما تنها نیستید مصاحبه گران لیست کوتاهی از بهترین سوالات مصاحبه را ارائه می دهند که به سرعت اطلاعاتی در مورد مهارت های شغلی متقاضیان، مناسب بودن شغلی و مناسب بودن فرهنگ بالقوه ارائه می دهند.

این سوالات ستون فقرات مصاحبه شغلی مؤثر است. اگر اطلاعاتتان را با دقت در طول زمان پیگیری کنید،  یاد خواهید گرفت که کدام سوالات مصاحبه به تصمیم گیری برای استخدام متقاضیانی که موفق ترین کارمندان شما خواهند بود، کمک خواهد کرد.

لیستی از بهترین سوالات مصاحبه

سوال: درباره بزرگترین دستاورد خود در کار به من بگویید.

هدف: پاسخ متقاضی درمورد ارزش های فردی و آنچه که او در نظر می گیرد بسیار مهم است. همچنین نشان می دهد که متقاضی چه چیزی را به عنوان یک دستاورد می شناسد.

سوال: محیط کاری را توصیف کنید که در آن شما به طور موثر قادر به فعالیت هستید.

هدف: پاسخمتقاضی به مصاحبه کننده می گوید که آیا محیط کاری آنها با نیازهای متقاضی سازگار است. پاسخ به این سوال به مصاحبه کننده کمک می کند تا تصمیم بگیرد که آیا این کارمند برای فرهنگ و محیط کار مناسب است.

سوال: نظارت و تعامل رئیس ایده آل از نظر شما چیست؟

هدف: با این سوال متوجه می شوید که متقاضی چگونه خود را مدیریت می کند. به عنوان مثال، در یک شرکت که بر توانمند سازی تأکید می کند، یک متقاضی که به جهت دهی مداوم نیاز دارد، مناسب نخواهد بود.

سوال: در مورد زمانی که شما مجبور به غلبه بر یک مانع بزرگ در راه رسیدن به یک هدف یا تعهد بودید، به من بگویید. چطور به آن وضعیت رسیدگی کردید؟

هدف: شما یک تصویر واضح از عملکرد گذشته متقاضی دریافت خواهید کرد. همچنین می توانید در مورد نحوه ارتباط متقابل او با همکاران اطلاعاتی به دست آورید.

سوال: چرا برای این شغل درخواست دادید؟ چه چیزی باعث شده که به داشتن این موقعیت علاقمند باشید؟

هدف: پاسخ به شما می گوید که چه چیزی فرد را تحریک می کند و چه چیزی برای متقاضی مهم است.

سوال: چرا شما کارفرمای فعلی خود را ترک می کنید؟ (اگر متقاضی در جایی استخدام است).

هدف: پاسخ متقاضی به شما درباره ارزش ها، چشم اندازها، اهداف و نیازها از یک کارفرما می گوید. شما می توانید تعیین کنید که چه چیزی باعث جستجوی شغلی شده است. آیا متقاضی به سمت آینده ای موفق تر می رود یا از تجربه اشتغال ناموفق دور می شود؟

برای مطالعه بیشتر:

۱۰ سوال رایج در  مصاحبه کاری و نحوه پاسخ دادن به آنها (قسمت اول)

۱۰ سوال رایج در  مصاحبه کاری و نحوه پاسخ دادن به آنها (قسمت دوم)

۳ تاکتیک مهم برای مصاحبه استخدامی

سوال: سه ویژگی مهم یا مهارت هایی که شما فکر می کنید در صورت استخدام به شرکت ما بیاورید، چیست؟

هدف: پاسخ متقاضی شما به شما می گوید که چه چیزی را در مجموعه مهارت های خود مهم تر می داند.

سوال: اگر شما برای این موقعیت استخدام شدید سه اولویت اول در کار شما چیست؟

هدف: متوجه می شوید متقاضی چه چیزی را مهم می داند، و درباره درک او از الزامات شغل شما و نحوه قرار گرفتن متقاضی در یک موقعیت جدید اطلاعات بدست می آورید.

سوال: رئیس فعلی شما چگونه کار و مشارکت شما را شرح می دهد؟

هدف: شما می خواهید بدانید که چگونه متقاضی حمایت و نظر کارفرمای فعلی خود را درک می کند. این سوال به شما در مورد تعامل متقاضی با رئیس فعلی اش می گوید.

سوال: توسعه مهارت و دانش حرفه ای خود را چگونه ادامه می دهید؟

هدف: شما می خواهید کارکنانی را که به توسعه و پیشرفت ادامه می دهند، استخدام کنید. سعی کنید بدانید که آیا کارمند آینده نگر در پی پیشرفت حرفه ای خود است یا اینکه به کارفرمایش وابسته است تا فرصت های توسعه را فراهم کند.

تعداد بی شماری از سوالات مصاحبه وجود دارد که می توانید در مصاحبه شغلی بپرسید.  اما اگر روی سوالات مهمتری متمرکز شوید که بینش دقیقتری به شما ارائه می دهند، می توانید کارمند مورد نظر خود را بیابید. این بهترین سوالات مصاحبه بر مهارت هایی که می خواهید متقاضیان داشته باشند تمرکز می کنند. آنها به شما کمک می کنند تا تجربه کاری کارمند آینده و رویکرد او را به حل مسائل ارزیابی کنید. آنها به شما کمک می کنند تا بدانید که چگونه متقاضی با افراد و محیط کار ارتباط برقرار می کند.

[تعداد: 5   میانگین:  4/5]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar