• اسفند ۹, ۱۳۹۸

بهترین وبسایت هایی که باید در ساعات آزاد مطالعه کنید

مقالات زیادی درباره ی “حداکثر بهره وری در زمان کم”، افزایش کارآیی و …” در سطح اینترنت وجود دارد. حتی در وبسایت پدیده فکر مهتر نیز سعی شده به بسیاری از آنها اشاره شود. در اینگونه مقالات شما با راهکارهایی آشنا می شوید که بتوانید در کمترین و کوتاهترین زمان ها سرعت و قابلیت های خود را افزایش دهید. همینطور نرم افزارهای زیادی نیز ایجاد کرده اند تا به ذهن شما کمک کنند که تمرکز خود را مدت زمان بیش تری حفظ کند و … اما تابحال فکر کرده اید که چه کسی برای شما درباره ی سرگرمی های اینترنتی نوشته است؟ چرا کسی نمی گوید وقتی بدون هدف خاصی در اینترنت چرخ می زنید بهتر است از کجاها دیدن کنید؟!

ما امروز همین کار را انجام می دهیم. زیرا مطالعات هم نشان می دهند که بعد از کار کردن، کمی استراحت لذتبخش و انرژی زا موجب بهره وری و افزایش کارآیی می شود. خب حالا سؤال اینجاست که این استراحت ها و به قول معروف، زنگ تفریح های شما چه چیزی باشد بهتر است؟! به فرض مثال، می توانید ایمیل های خود را چک کنید اما همین هم “کار” به حساب می آید. می توانید فیسبوک، توئیتر و یا اینستاگرام خود را چک کنید. با انجام این کار هم ممکن است با دیدن عکس های دوستان خود احساس چندان مناسبی را تجربه نکنید .. پس!

ما ایده های بهتری داریم. لیست کوتاهی از جذاب ترین مکان های سرگرمی در دنیای اینترنت را معرفی می کنیم که با ایمیل و شبکه های اجتماعی متفاوت است!

وقتی از سر بیکاری مقابل اینترنت نشستید حتماً به این وبسایتها سر بزنید. بوک مارک کردن آنها را از یاد نبرید! 😉

cstland-Beverage-Laptop

 

بهترین وبسایت هایی که باید از آنها دیدن کنید

 

۱- Wait But Why

 

بهترین وبسایت

 

 

اینجا یکی از وبسایت های موردعلاقه ی افراد بسیاری ست. پسری به نام Tim Urban مقاله های طولانی و جالبی را منتشر می کند. (آنها واقعاً جذاب هستند بطوری که ممکن است ساعت های زیادی از زمان خود را صرف مطالعه ی آنها کنید و در نهایت متوجه شوید که تنها یکی از مقاله های او را خوانده اید!)

مقاله های او، عمیق و پرمعنی بوده و کاملاً خوب بیان شده اند. بیان او، در حین اینکه مطالب مفیدی را منتقل می کند شوخ طبعی خاصی را نیز همراه خود دارد. مقالات او درباره ی رابطه های ماست. Tim درباره ی مذهب، فضای خارجی و هر موضوعی که به ذهن تان خطور کند می نویسد.

 

۲- Mental Floss

 

cstland-mental-floss

این وبسایت، یکی از نشریه های آنلاین بسیار پرباری ست که حجم گسترده ای از موضوعات مختلف را دربر می گیرد. مقالات این وبسایت از نوشتاری خوب برخوردار بوده و از تحقیقات مفیدی حاصل شده اند. موضوعاتی که این وبسایت به کار می گیرد معمولاً چیزهایی ست که احتمالاً فکر ما را نیز به خود درگیر کرده است!

برای مثال، در بخش “سؤالات عجیب” ، آنها با سؤالات عجیبی روبرو می شوند از قبیل : چرا صدف صدایی شبیه به اقیانوس دارد؟ چرا خمیازه مسری ست؟ خواننده های این مطالب نیز می توانند “سؤالات عجیب” خود را برای این بخش ارسال کنند.

۳– xkcd

 

cstland-xkcd

 

همه ی پست ها در این وبسایت؛ کوتاه بوده و نکات طنزی را درباره ی تکنولوژی، علوم، ریاضیات و روابط دارا هستند. مردی که بر روی این مطالب کار می کند Randall Munroe نام دارد. او قبل از اینکه این بلاگ خود را شروع کند بر روی ربات ها در مرکز تحقیقاتی ناسا واقع در ویرجینیا مشغول بود.

 

۴– The Oatmeal

 

cstland-the-oatmeal

 

The Oatmeal نیز یکی دیگر از مکان هایی ست که در زمان آنلاین بودن تان، می توانید آنجا حضور یابید. این وبسایت کتابخانه ی وسیعی از مطالب حیرت انگیز است که طراحی های خاص گرافیکی دارد. حتی اگر شما در گذشته بارها مطالب آن را مطالعه کرده باشید باز هم، چیزهایی خواهید یافت که بارها و بارها بخوانید …

 

ادامه دارد ..

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2
0
0
 
2 نویسندگان دیدگاه
نرم افزار انبارامیر
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
امیر
مهمان
امیر

سلام
ضمن تشکر از مطالب مفیدتون
به نظرم بهتر بود در کنار ترجمه مقاله … وب سایتهایی به زبان فارسی رم نام میبردین که در کنار سرگرم کننده بودن، مطالب مفید و کاربردی رو ارائه میدن
اینجوری مطلبتون بیشتر مورد استفاده واقع میشد

نرم افزار انبار
مهمان
نرم افزار انبار

کاش وب سایت های مفید فارسی زبان رو معرفی میکردین