بهترین کارها برای انجام در زمان استراحت کاری

بهترین کارها برای انجام در زمان استراحت کاری

بهترین کارها برای انجام در زمان استراحت کاری

ساعات کاری ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر که در ایران معمولاً ۷:۳۰ تا ۱۴ می باشد عادت ها و عوارض نامناسبی را برای بدن ما به همراه دارد. اگر متوجه شدید که کل روز را در یک جای ثابت نشسته اید و احساس می کنید ذهن تان یخ بسته است (در حالی که اولین روز هفته باشد) بدین معنی ست که باید برخی رفتارهای خود را تغییر دهید.

من با درمانگر تغذیه Naomi Mead درباره ی اینکه “چطور می توان با انجام مراحل ساده ی روزانه، ذهن خود را بهبود بخشید” صحبت کردم. در این پست، راه هایی را معرفی می کنیم که با انجام آنها بتوانید قدرت ذهنی خود را زمان استراحتی که در وقت ناهار (محل کار) هست افزایش دهید. پس از مطالعه ی این موارد، اگر شما هم راه های دیگری را می شناسید که در این لیست گنجانده نشده در انتهای صفحه در قالب نظرات برای ما ارسال کنید.

 

قدم بزنید

پیاده روی سریع در بین زمان استراحت ناهار کاملاً راحت و برای شما هم مقدور است. در حین اینکه فواید زیادی برای شما فراهم می کند هیچ هزینه ای هم ندارد و همه ی کارهایی که باید انجام دهید خارج شدن از دفتر کار و حرکت دادن پاهای شماست. قدم زدن برای سلامتی ذهن و جسم انسان مفید است. ورزش های مرتب به :

  • کاهش استرس
  • کاهش احساس اضطراب و افسردگی
  • تمرکز بهتر
  • بهبود حافظه و عملکرد شناختی
  • خواب بهتر

اینکه بتوانید برنامه های فعالیت روزانه ی خود را مرتب حفظ کنید به سلامتی و شادابی خود شما کمک می کند. می توانید در اینجا اینفوگرافی برنامه ریزی روزانه را مطالعه کنید.

یک چیز جدید بیاموزید

همیشه چیزی در ذهن تان وجود داشته که به خودتان قول داشته باشید یک روزی به فراگیری آن اقدام کنید؟ اگر آن، چیزی مثل آموختن یک زبان جدید، مطالعه ی تاریخ فلسفه ی شرق و یا فراگیری یک رشته بصورت آنلاین باشد احتمالاً می توانید در هر روز زمان کوتاهی را برای تمرکز کردن روی آن کار موردعلاقه ایجاد کنید. یاد گرفتن یک چیز جدید یک تمرین بسیار خوب برای ذهن شماست و باعث حفظ سلول های مغز شده و ارتباطات بین آنها را تحریک می نماید. بنابراین، بهتر است با ایجاد یک سرگرمی یا فراگرفتن یک مهارت جدید به بهبود فرآیند ذهنی خود کمک کنید.

غذای سالم بخورید

اگر وعده ی ناهار شما چیزی ست که از سوپرمارکت تهیه می کنید، بهتر است مجددا بیندیشید. خوردن غذاهای سالم به معنای محدودیت های سخت رژیم غذایی نیست. بلکه به معنی تجربه ی احساس بهتر و کسب انرژی بیش تر می باشد. احتمالاً شما هم هر روز و در هر محفلی دستور یک غذای جدیدی را می شنوید که گفته می شود برای سلامتی بدن و ذهن مفید است و شاید غذای بعدی این دستور را رد کند. با یافتن یک منبع موثق و صحیح در انتخاب غذاهای مصرفی خود دقت لازم را به عمل آورید.

سودوکو حل کنید

برخی از بازی های پازلی و فکری هستند که در بین مردم بسیار محبوب بوده و برای انجام نیز ساده می باشند. می توانید بصورت آنلاین مشغول این بازی ها شوید و یا از کتاب فروشی ها همان کتاب سودوکوی قدیم را تهیه نمایید. اما سوال اینجاست که آیا این بازی های پازلی، سودوکو و سایر بازی های محبوب می توانند ذهن تان را در طول ساعات مرده ی محل کار، افزایش دهند یا خیر؟! این برنامه ها، برای تقویت قوه ی حل مسائل بسیار مفید هستند. این فعالیت ها نه تنها به مهارت هایی که برای یاری کردن به وضعیت مغز طراحی شده اند کمک می کند بلکه مزایای طولانی مدتی را نیز دارا هستند.

علاوه بر این، می توانید برنامه مدیتیشن و یوگا نیز در برنامه ی خود قرار دهید.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar