• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

بهینه سازی برنامه روزانه برای حداکثر بهره وری

بهینه سازی برنامه روزانه

بهینه سازی برنامه روزانه

هنگامیکه وظایف زیادی در فهرست کارهایتان دارید، ممکن است احساس واماندگی کنید و شروع کار را دشوار ببینید. اما بهینه سازی برنامه روزانه و داشتن یک روال کاری، یک ساختار برای روز شما فراهم می کند و به شما امکان می دهد در زمان کمتری کارهایتان را انجام دهید.

بر اساس یک مطالعه ، بیش از ۴۰ درصد از زمان کار به دلیل نداشتن برنامه مناسب، بیهوده صرف می شود، در حالیکه با بهینه سازی برنامه روزانه و قرار دادن چند استراتژی برای سازماندهیِ روزانه این رقم را به طور چشمگیری کاهش می یابد.

برای مطالعه بیشتر:

کسب و کار موفق برنامه ریزی روزانه می طلبد

شش راهنمایی بهینه سازی برنامه روزانه

۱. برنامه روزانه خود را از قبل برنامه ریزی کنید

زمانی را برای نوشتن لیست کارهای خود در نظر بگیرید، می توانید لیست خود را در پایان هر روز جهت آماده شدن برای روز بعدی بنویسید. این طرح به شما امکان می دهد کارهای بیشتری انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که کاری که انجام می دهید مناسب کسب و کار شماست.

۲. در روز بر سه وظیفه بزرگ تمرکز کنید

اهداف بزرگتر خود را به یاد داشته باشید. یکی از بهترین روشها برای بهینه سازی برنامه روزانه اینست که بر سه کار بزرگی که هر روز باید انجام شود، تمرکز کنید. این اهداف را در بالای لیست خود بنویسید و روز خود را حول آنها برنامه ریزی کنید. این به شما کمک می کند تا از کار بر روی کارهای کم اهمیت جلوگیری کرده و تمرکز بیشتری روی کارهای مهم داشته باشید.

۳. ابتدا کار مهم را انجام دهید حتی اگر آنرا دوست نداشته باشید

وظایفی را که ما بیشتر دوست نداریم، معمولا مهمترین کار هستند. به جای اینکه تمام روز را صرف نگرانی در مورد آن کار کنید، بهتر است در ابتدا آنرا انجام دهید تا تمام روز ذهنتان آزاد باشد. و بهتر بتوانید بر انجام بقیه وظایف متمرکز شوید. اگر کار دشوار را اول انجام دهید، سپس بقیه وظایف شما در مقایسه با آن آسان خواهد بود.

۴. زمان خود را به چند بخش تقسیم کنید و هر کار را در یک زمان انجام دهید

اگر از کاری به کار دیگر بپرید فقط وقت تلف می کنید و کاری از پیش نمی برید. برای بهینه سازی برنامه روزانه خود بهتر است زمان خود را تقسیم کرده و هر بخش را به یک کار اختصاص دهید، و در طول آن زمان بر روی هیچ یک از کارهای دیگر کار نکنید.

۵. وظایف را دسته بندی کنید

زمانی که افراد سعی می کنند دو یا چند کار را همزمان انجام دهند بهره وری به میزان ۴۰ درصد کاهش می یابد.

به جای اینکه چند کار را همزمان انجام دهید، وظایف مشابه را دسته بندی کنید و آنهایی را که در یک لحظه از زمان انجام می شوند، بسنجید. به عنوان مثال، این می تواند به معنای انجام تمام تماس های تلفنی شما در یک ساعت مشخص شده یا ایجاد تمام محتوای شما در یک بار باشد.

۶. در طول روز استراحت کنید

یکسره کار کردن بهره وری را کاهش می دهد. بهتر است در طول روز چند بار استراحت چند دقیقه ای داشته باشید تا مغزتان استراحت کند به این ترتیب نیروی تازه گرفته و کارایی بیشتری خواهید داشت.

کارآفرینانِ بسیار موفق به دلیل دنبال کردن یک روال مشخص همیشه منظم و متمرکز باقی می مانند. آیا شما نیز مانند آنها هستید؟ آیا درباره بهینه سازی برنامه روزانه خود اندیشیده اید؟ روال کار و زندگی روزانه شما چگونه است؟

[تعداد: 4   میانگین:  4/5]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar