به حداکثر بهره وری انسان چطور می توان دست یافت؟

به حداکثر بهره وری انسان چطور می توان دست یافت؟

 

به حداکثر بهره وری انسان چطور می توان دست یافت؟

 

تاکنون به حداکثر بهره وری انسان اندیشیده اید؟ فکر می کنید چطور می توان به حداکثر بهره وری و توان خود دست یافت؟

واقعاً مهم نیست کامپیوتری که با آن کار می کنید چه برندی دارد. نرم افزاری که با آن مشغول به کارید هم همینطور! اصلاً مهم نیست. لئوناردو داوینچی با قلمِ پَر می نوشت و توانست دنیا را تغییر دهد.

اصلاً مهم نیست آنچه که قصد نوشتنش را دارید را چطور برنامه ریزی کنید! نویسنده ی پرفروش ترین کتاب ها John Boyne مانند بسیاری دیگر، تا زمانی که شروع به نوشتن نکرده بود اصلاً نمی دانست داستان به چه سمتی جریان می یابد.

اصلاً مهم نیست چه انگیزه ای را درون خود احساس می کنید! در واقع، شما نباید به انتظار انگیزه بنشینید تا ظاهر شود! این خودِ شما هستید که می خواهید/ دستور می دهید تا ظاهر شود.

آنچه اهمیت دارد این است که شما “شروع کنید.” سپس تاکتیک هایی را که باعث می شوند شما کارهای تان را به تأخیر بیندازید را شناسایی کنید و آنها را از نزد خود بیرون کنید تا تنها همان چیزی که هستند باقی بمانند.

پس از این اقدامات، شما آزاد و رها می شوید. به قدری آزاد هستید تا با تمرکز بتوانید سال ۹۶ را به بهترین سال خود بدل کنید.

برخی کارها هم هست که با انجام روزانه و متوالی آنها، می توانید موفقیت خود را در سالِ پیش رو تضمین کنید. زیرا همانطور که می دانید موفقیت شما، می تواند از انجام فعالیت های به ظاهر کم ارزش حاصل شود. شاید بدین طریق بتوان به حداکثر بهره وری انسان هم دست یافت.

مواردی که وب سایت Forbes پیشنهاد داده را در ادامه باهم می بینیم:

بهره وری

 

۱- معمولاً همه ی افراد عزم راسخ برای سال جدید را در خودشان پدید می آورند و متأسفانه در طول یک یا دو ماه، به حالت قبل برمی گردند. به همین دلیل است که بسیاری هم تمایلی به ایجاد این عزم راسخ ندارند! خب فکر می کنید این دسته ی دوم، بجای اینکه عزم راسخ خودشان را متعهد کنند انجام چه کاری را پیشنهاد می دهند تا بهترین سال خود را بسازند؟

آنها از “یادداشت” استفاده می کنند نه صرفاً نوشتن وقایع روزانه! بلکه از شما می خواهد تا به تفکر و تأمل درونی بپردازید. انجام اینکار رایگان است و زمانِ کمی را از شما طلب می کند.

۲- درباره ی موضوعاتی نظیر “زندگی و شرایط فعلی تان، محل کار، نوع کاری که انجام می دهید، شغل ایده آلی که به دنبالش هستید، چه غذاهایی می خورید، به کجاها می روید و با چه کسانی صحبت می کنید. چه افکاری در طول روز از ذهن شما عبور می کنند. برنامه هایی که برای سال جدید دارید و …” بنویسید. نوشتن این موارد به شما این امکان را می دهد تا شرایط مطلوب و ایده آل خود را بهتر ببینید. راحت تر می توانید قدم های تان را در راستای آنها بردارید. با آگاهی از آنها مکالمات شما با دیگران و حتی فعالیت های تان شغل و شرایط رؤیایی شما را به شما نزدیک تر خواهد کرد.

۳- اگر در حال حاضر مشغول به کار هستید، درباره ی شغل فعلی خود بیندیشید. در کار خود، دو اولویت دارید: ۱) با مدیرتان خداحافظی کرده و به دنبال اهداف خودتان بروید. ۲) علاقه ی خود را به کارتان افزایش داده و باعث افزایش قابلیت عرضه در بازار شوید. شما به هر دوی این اولویت ها می توانید تنها از طریق “بهتر کار کردن” دست یابید. آگاهی از معیارها و قدم هایی که باید بردارید کفایت نمی کند. بلکه شما باید شخص خودتان را هم توسعه دهید.

۴- از هر فرصتی که در سال جدید در مقابل تان قرار می گیرد استفاده کنید. سعی کنید یک اتفاق جدید را بطور کامل تجربه کنید – خواه در محیط کار باشد، خواه خانه باشد یا زندگی اجتماعی تان!- به یاد داشته باشید که بهترین راه برای رشد ماهیچه های تان، استفاده از آنهاست. پس از حیطه ی راحتی و آسایش خود خارج شوید.

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar