• ژانویه 27, 2020

بکهام برندى به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار !

 

david_beckham_lead-434102

با توجه به تجزیه و تحلیل های صورت گرفته توسط مدرسه بازاریابی لندن، کل برند بکهام ارزشی معادل ۷۶۰ میلیون دلار دارد.
سرمایه گذاری خانواده بکهام در حوزه کسب و کار به سه شاخه اصلی شرکتی تقسیم می شود: درآمد دیوید از طریق فوتبال، فعالیت های گسترده اعضای خانواده و کسب و کار ویکتوریا در دنیای مد.
با توجه به درآمدزایی ۴۶ تا ۶۰ میلیون دلاری برند بکهام در طول سال، در پی تحقیقات مدرسه بازاریابی لندن، ارزش آن تقریبا ۷۶۰ میلیون دلار برآورد شد.
به گفته آنتون دومینیک، مدیر ارشد بازاریابی در مدرسه بازاریابی لندن، برند بکهام برای تبلیغ همه چیز، از لباس های دیزاینر گرفته تا تلویزیون ماهواره ای مورد استفاده قرار گرفته است.
در ادامه یک نکته جالب آن است که اسم کل خانواده تقریبا به اندازه تک تک اعضای آن نفوذ و قدرت دارد. برای مثال، رومئو بکهام یک قرارداد بازاریابی بسیار پر سود را با خانه مد Burberry امضا کرد.
علاوه بر این اسم بکهام در حوزه تبلیغات معجزه می کند. حتی اشاره به این نام نیز در ارتباط با یک برند، خود خبرساز می شود.
فقط ذکر نام بکهام در عنوان یک خبر پول ساز نیست بلکه افتتاح فروشگاه بزرگ لباس ویکتوریا در سال گذشته و پاسخ مثبت به شوی او در هفته مد ۲۰۱۵ نیویورک نحوه تغییر موقعیت ویکتوریا از یک ستاره موسیقی پاپ در دهه نود به یک طراح مد با جایگاهی ثابت را نشان می دهد.
این گزارش حاکی از آن است که حتی از زمان بازنشستگی دیوید از دنیای فوتبال حرفه ای تاکنون، ارزش برند بکهام واقعا رشد کرده است.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
Avatar

لاله علائی

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar