• فروردین ۱۱, ۱۳۹۹

بیشترین واردات ایران از کدام کشورهاست؟

در روز ۲۱ دی ماه سال ۹۴ کشور هند به عنوان اولین مبدأ کشورهای عمده کالاهای وارداتی ایران ثبت شده است.
اما چین که در سال گذشته بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران بود، پس از هند دومین کشور در این لیست است.
صدرنشینی چین در میان کشورهای مبدأ کالاهای وارداتی ایران برای دومین روز پیاپی متوقف شده است. در حالی که روز ۲۰ دی ماه آرژانتین اولین مبدأ واردات ایران و چین دومین کشور مبدأ واردات ایران بود، روز ۲۱ دی ماه نیز کشور هند صدرنشین کشورهای مبدأ واردات ایران شده است.

در این روز معادل ۵۱٫۳ میلیون دلار کالا از هند وارد ایران شده است. چین نیز که سال ۹۳ بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران بود، در روز ۲۱ دی ماه دومین کشور مبدأ واردات ایران است و معادل ۳۷ میلیون دلار کالا از این کشور وارد ایران شده است.بر اساس جزئیات روزانه تجارت ایران که هر روز در سامانه اطلاعاتی گمرک ایران در دسترس همگان قرار می‌گیرد، پس از هند و چین، کشورهای کره، آلمان، امارات متحده، هلند، کانادا، ترکیه، روسیه و ایتالیا به ترتیب جزو ۱۰ کشور عمده مبدأ واردات ایران در روز ۲۱ دی ماه ۹۴ هستند.

بررسی جزئیات تجارت روزانه ایران که در سامانه اطلاعاتی گمرک منتشر شده، همچنین نشان می‌دهد در همین روز کشورهای امارات متحده عربی، عراق، هند، چین، افغانستان، تایلند، کویت، ترکمنستان، پاکستان و ترکیه نیز به ترتیب ۱۰ کشور مقصد عمده صادرات ایران هستند.

نمودار زیر بر اساس اطلاعات ارائه شده گمرک ایران درباره تجارت ایران در روز ۲۰ دی‌ماه ۹۴ تهیه شده است:
 
[تعداد: 2   میانگین:  3/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar