بیلبردهای خوراکی که باید ببینید تا باور کنید!

بیلبردهای خوراکی

امروز با بیلبردهای خوراکی آشنا می شویم که تا شما را به خرید محصولاتشان وادار نکنند دست بردار نیستند! با پدیده فکر مهتر همراه باشید.


 

۱) بیلبورد پنیر ویرجین مدیا

 

بیلبردهای خوراکی
خالق اثر: ویرجین مدیا

این مورد کمپین عادی تبلیغاتی ناچو (چیپس پنیری) است. (پنیرش زیاده؟ متاسفم من نمیتونم طاقت بیارم)
در سال ۲۰۱۰، ویرجین مدیا – با کمک هنرمندی به نام پرودنس اِستِیت- تابلویی تبلیغاتی ساخت که ثابت کرد رویاها دست یافتنی هستند. صفحه ی تبلیغاتی وسیع این شرکت که وزنی کمتر از ۲۵۰ پوند (۱۱۴ کیلوگرم) داشت، به طور کامل از پنیر ساخته شده بود.

برای ساخت این شاهکار استیت و تیمش ۸ روز کار کردند. پس از تکمیل و قبل از نمایش بزرگ، تحت یک فرایند سردسازی ۱۰۰ ساعته قرار گرفت.

استیت با لحن طنز آمیزی می گوید که”در تمام عمرم از من خواسته شده است که چیزهای عجیب بسیاری بسازم، اما ساخت یک بیلبرد پنیری بیش از حد عجیب است”.

۲) بیلبرد کیک آقای کیپلینگ

 

۲-

فکر “بگذارید تا کیک بخورند” شرکت بریتانیایی کالاهای پخته ی آقای کیپلینگ که تصمیم به ایجاد یک بیلبورد عظیم داشت، یک مهمانی کاملا شیرین بود.

در طی زمان هفت ساعته، هنرمند میشل ویبُوو ، به چینش ۱۳،۳۶۰ کیک رنگارنگ برای ایجاد یک طراحی که آب دهان را راه می انداخت، پرداخت. با جمله ی “زندگی بهتر با کیک ” که به شکلی خنده دار بر روی پس زمینه خوراکی کشیده شده بود، این صفحه ی نمایش، تحسین بر انگیز شده بود.

در حالی که برای خوردن بسیار زیبا به نظر می رسید، این شرکت قطعه ای از کیک را به رهگذران خوش شانسِ مرکز خرید Westfield در شیپِرد بوش، که در بیلبرد آنجا ساخته شده بود، تقدیم می کرد.

۳) بیلبرد مواد غذایی کنسرو شده ی کوو (KOO)

۳-

به افتخار روز جهانی غذا در سال ۲۰۱۳، اوون کِسِل و لِوِرجی، برای کمک به کو (بزرگترین نام تجاری مواد غذایی آفریقای جنوبی) در ایجاد اولین بیلبرد خوراکی کشور، باهم همکاری نمودند.

برای آنکه به تعهدشان نسبت به KOO پایبند باشند، این تیم بیلبردی را ساخت که کاملا از مواد غذایی کنسرو شده تشکیل شده بود. هنگام رونمایی، ۲۱۰۴ قوطی مورد استفاده در فرایند در میان افراد جامعه توزیع شد.
وقتی که همه ی قوطی ها تمام شد، پیام پنهانی آشکار شد: “KOO، به تغذیه ی مردم کمک می کند.”
نیکول گلیکمن، که روی این کمپین تبلیغاتی کار کرده است می گوید “در کشوری که هر شب ۱۲ میلیون نفر گرسنه می خوابند ، کار تبلیغ برای ما، به عنوان بخشی از یک طرح ابتکاری که به این افراد کمک می کند امری بسیار زیباست.”

۴) بیلبرد مک فلوریِ مک دونالد

 

۴٫

 

در جولای گذشته، مک دونالد در هلند بیلبردی حرارتی را با ۱۰۰ فنجان مک فلوری ساخت. فنجان های خالی پشت شیشه ای محصور شده بودند که تنها و تنها در صورتی باز می شد که درجه حرارت به بیش از ۱۰۱ فارنهایت می رسید.

بسیاری از مردم مشتاق منتظر بودند که دما به درجه حرارت پیش بینی شده برسد و درست هنگامی که به درجه ی دقیق رسید، محفظه ی شیشه ای باز شد و افراد اجازه داشتند تا یک فنجان را بردارند که با آن می توانستند در نزدیکترین مک دونالد یک مک فلوری را باز خرید کنند.

۵) بیلبرد آشامیدنی کُک زیرو (Coke Zero)

 

۵-

۷۵ سوپاپ، چهار پمپ فشار بالا، ۱۶ سنسور و مقدار زیادی کک زیرو بیلبوردی ۲۳،۰۰۰ پوندی را تشکیل می داد که در رودخانه سفید (وایت ریور) پارک ملی ایالت ایندیاناپولیس در طی رقابت چهارگانه ی نهایی مردان NCAA به نمایش در آمد.
تبلیغات گسترده ای که به شکل “بیلبورد آشامیدنی” به کار رفته بود، مجهز به نی بزرگی بود که به یک چشمه ی اب آشامیدنی عمومی وصل می شد. نی که از یک بطری بزرگ کُک منشا می گرفت و در سراسر بیلبرد کشده می شد، کلمات “آن را بچشید” را تشکیل می داد.

کک به طرز ماهرانه ای با بیان این که بیلبرد دارای هوای فشرده ی کافی برای پر کردن تمام توپ های بسکتبال مورد استفاده در طول مسابقات است، این تبلیغات را به بازی بسکتبال ربط داد.

۶) بیلبرد سالاد کاهوی مک دونالد

 

۸-

 

مک دونالد با ایجاد یک بیلبورد اقدام به گسترش کسب و کار خود می کند؟

در تلاش برای ترویج مواد تازه ی مورد استفاده در سالادهای مک دونالد، زنجیره ی فست فود ، هزاران عدد کاهو را روی یک بیلبرد تبلیغاتی کاشت و با صبر و حوصله منتظر رشد جوانه ها شد.

در نهایت هنگامی که دانه ها شکوفا شدند، یک پیام هوشمندانه را انتشار دادند یعنی: “سالاد تازه”

با توجه به شرکت کننده ها در جشنواره تبلیغات بین المللی کنز لایِنز مک دونالد، بیش از ۰۰۰ ,۵۰۰ سالاد در طی دوره ی کمپین فروخته شد که یک موفقیت کامل بود.

۷) بیلبرد شکلات تورنتون

 

LONDON - APRIL 03: Kim, Megan, Ellen and Kitty eat chocolate from the World's First Edible Billboard on April 3, 2007 in Covent Garden, London. Thorntons will kick-off Easter celebrations by inviting shoppers and passers-by to break off and eat chunks of chocolate from giant chocolate Easter eggs and bunnies (Photo by Matt Cardy/Getty Images)

شرکت شکلات بریتانیا تورنتون پس از گزارش شروع “سخت” در سال ۲۰۰۷، از ۱۰ حیوان شکلاتی، ۷۲ تخم مرغ شکلاتی و ۱۲۸ صفحه ی شکلاتی برای تغییر اوضاع استفاده کرد. بیلبرد شکلاتی تورنتون یک حرکت تبلیغاتی جسورانه و در عین حال بسیار زمان بر بود. مردم نمایشی را که سه ماه زمان برای آماده سازی آن صرف شده بود ، فقط در عرض سه ساعت بلعیدند. کاری که در نوع خود اولین بود.

۸) بیلبرد موزی موسسه ی فِرترِید

۱۰-

 

برای بالا بردن آگاهی ها درباره ی زندگی فقیرانه ی کشاورزانی که موز پرورش می دادند، موسسه ی فرترید و کشاورز فونکو کانتیلو در کنار هم برای ساخت بیلبردی که کاملا از موز ساخته شده بود، کار می کردند.

بیلبرد جنوب لندن – که از ۵۰۰۰ موز و با صرف زمان ۱۱ ساعت برای مونتاژ ساخته شده بود – با افتخار مشتی را نشان می داد که موزی را گرفته بود.

اما بهترین قسمت ماجرا!!! در پایان کمپین، تمام موزها به بانک های مواد غذایی محلی و باغ وحش پارک کودکان باتِرسی اهدا شد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar