• اسفند ۸, ۱۳۹۸

رمز موفقیت طراحی بیلبوردهای هوشمند تبلیغاتی توسط جیسون سوسا

بیلبوردهای هوشمند تبلیغاتی

بیلبوردهای هوشمند تبلیغاتی

نیاز است که کمی دیوانه باشید تا بتوانید جهان را تتغیر دهید، این درسی ست که موسس و مدیر شرکت Immersive Labs می گوید. او کاری انجام داد که ثابت کند پشت هر دیوانگی یک عقل بزرگ است؟
آیا تا کنون هنگام گذشتن از جایی بیلبوردهای دیجیتال را مشاهده کردید و تصور کردید که چند چشم شما را مشاهده می کنند !!؟ ، این تصور را جیسون سوسا موسس و مدیر عامل شرکت Immersive Labs کرده است. این شرکت در نیویورک قرار دارد و یک شرکت تخصصی برای توسعه فن آوری های تبلیغاتی می باشد.

ایده

مدیر این شرکت با ۳۱ سال سن تمرکز خود را روی این بیلبوردهای دیجیتال تبلیغاتی متمرکز کرد، او یک سیستم نمونه طراحی کرد و به وسیله آن به تجزیه و تحلیل این بیلبوردها پرداخت، این برنامه را با کمک یک مهندس فن آوری به نام جاستین هولمز ساختند، این برنامه را همراه دوربینی در بیلبوردهای خیابان ها قرار داد، این دوربین ها تمام مشخصات مردم مانند سن و جنسیت آن ها را ثبت می کند با این کار متوجه می شود که چه کسی به تبلیغات اهمیت می دهد تا لیست های مخصوصی از این اطلاعات را به شرکت تحویل دهد.
این یک برنامه خارق العاده ای است برای همین از خود می پرسیم افرادی که دنبال ایده های خود هستند تا چه اندازه حاضر هستند خطراتی را تحمل کنند تا به نتیجه مورد نظر برسند.
این برنامه هوشمند با تغییر حالت آب و هوا به صورت هوشمند تبلیغات متفاوتی را ارائه می دهد مثلا در یک روز سرد و بارانی هنگامی که عابری از کنار آن رد می شود تبلیغات قهوه داغ را به نمایش می گذارد و برعکس در یک روز گرم و تابستانی تبلیغات نوشیدنی های خنک را به نمایش می گذارد، و اگر هوا گرم تر شود تبلیغات بستنی را، همه این نتایج هدف واضحی دارد که این تبلیغ را به این شکل هوشمند طراحی کرد.

اجرا

سوسا برای چند ماه با سکوت در شرکت کار می کرد، و تلاش زیاد و طولانی برای ایده هایی که نظیر آن ها وجود ندارد برای انواع شرکت های تبلیغاتی را انجام می داد، سوسا شرکتی که دنبال راه های پیشرفت است را سزاوار بهترین ها می داند، برای همین او تلاش می کند در برنامه هوشمند خود مردم را جذب کند که هر کجا بیلبوردی دیدند به سمت آن بروند و تشخیص دهند که این برنامه هوشمند تا چه حد توانایی دارد.
سوسا درک می کند که تبلیغات تا چه اندازه برای مردم اهمیت دارد او بعد از تحقیقات گسترده متوجه شد که تبلیغات دیجیتال به عنوان دومین و مهمترین تبلیغات شناخته شده و مفید هستند.

سرمایه گذاری

سوسا کار در شرکت Immersive Labs را شروع کرد در ماه دسامبر ۲۰۱۰ بسیاری از شرکت ها برای این کار سرمایه گذاری کردند، این کار از طریق برنامه StartUps که شرکت TechStars داشت در نیویورک صورت گرفت، این ایده به این صورت بود که در این شرکت در هر پروژه ۱۰برنامه باید انتخاب می شد، گام بعدی انتخاب بودجه بود که برای پیشرفت این پروژه ها به کار گرفته می شد این کار از طریق ۷۵ شرکت سرمایه گذار برای این برنامه ها انجام می شد و هر پروزه به مدت ۳ ماه به اضافه راهنمایی های بهترین کارآفرینان در جهان پشتیبانی می شد، از زمانی که جیسون این ایده را خلق کرد تا به حال ارزش آن به ۸۴۸ هزار دولار در ۸ ماه رسیده است.

تغییرات و آینده

سوسا تمام کارهای خود برای توسعه را از دفتر مرکزی خود در نیویورک دنبال می کند، این جوان فعال به یک شرکت برای توسعه کسب و کار خود اکتفا نمی کند بلکه در ۲۰ ایالت دیگر هم شرکت های دیگری تاسیس کرد، جیسون حدود ۵۰ درصد از سهام آمریکا را از سود این تبلیغات دیجیتالی به دست می آورد.
برخلاف تبلیغات بیلبوردها که بسیار خسته کننده هستند جیسون ایده ای طراحی کرد که در آمریکا ۷٫۷ میلیار دولار سود کند آمریکا با این تبلیغات بیشتر از بیلبوردهای خارجی که سود آن به ۳٫۵ میلیارد دلار است می رسد  تمام این اعداد خیالی فقط از فکر خیالی یک جوان بود.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar