• اسفند ۹, ۱۳۹۸

بیل گیتس از چیزی که باعث احساس ناتوانی ش می شود سخن می گوید

بیل گیتس از ناتوانی ش می گوید

 

بیل گیتس از ناتوانی ش می گوید

مصاحبه ای با بیل گیتس بوده که از چهارمین جلسات وی در شبکه های اجتماعی محسوب می شود. این مصاحبه، نگاه اجمالی و آشکار دیگری را نسبت به ذهنیت غول تکنولوژی میلیاردری به ما ارائه می دهد. در اینجا چهار مورد از جذاب ترین چیزهایی که او در Ask Me Anything گفته است، را می بینیم:

  • او به شدت در مورد تروریست ها نگران است.

نگرانی اصلی او: آیا ما می توانیم آنها را از کشتن میلیون ها انسان با سلاح های پیشرفته، باز داریم؟ وقتی از او پرسیدیم که به عنوان یک میلیادر چه چیزی باعث می شود که کاملاً احساس ناتوانی کنید گفت: ” اینکه چگونه می توانیم گروه کوچکی از تروریست ها را که از ابزار های هسته ای یا بیولوژیکی برای کشتن میلیون نفر استفاده می کنند جلوگیری کنیم، مشکلی است که مرا نگران می کند” وی ادامه داد: “اگر دولت ها بهترین توان خود را به کار بگیرند، فرصت خوبی برای تشخیص و متوقف کردن آن دارند اما فکر می کنم توجه کافی به این مسئله نمی شود و می دانم که نمی توانم آن را حل کنم.”

  • علاقه ی وافر او به کتاب باعث می شود که شب ها بیدار بماند.

هنگامی که از نحوه ی”حمله ور” شدن او به کتابی که علاقه ی شدید به آن دارد پرسیدیم، بیل گیتس گفت که این کار باعث می شود تا یک خواننده ی سریع باشد. از آنجا که او به یک خواننده ی پر اشتها معروف است، می گوید همیشه به محض شروع یک کتاب آن را تا انتها می خواند و حتی دو کتاب را در آن واحد تمام می کند. در واقع او بیش از اندازه مطالعه می کند و این کار باعث کاهش برنامه ی خواب او می شود. گیتس می گوید: “من شب ها بسیار مطالعه می کنم و بزرگترین مشکل من این است که تا دیر وقت بیدار می مانم و روز بعد، از اینکه به اندازه ی کافی نخوابیده ام پشیمان می شوم.”

  • او کلاس هایش را در دانشگاه هاروارد کاملاً نادیده می گرفت.

مانند مارک زوکربرگ، برنامه نویس خود آموخته و میلیاردر، بیل گیتس نیز در دانشگاه هاروارد بسیار هاکی بازی می کرد. هر چند این بدان معنی نیست که او مطالعه نمی کرد. “من در طول دوره فوق العاده سخت مطالعه می کردم و تقریباً همیشه نمره ی A را می گرفتم” البته یک استثناء نیز وجود دارد.”بزرگترین استثناء در درس شیمی آلی بود که در آن نوار ویدئویی سخنرانی ها گاهی اوقات بدون صدا و یا تصویر بود – که باعث ترس من شد و آن واحد را با نمره ی + C به پایان رساندم.”
وقتی پرسیدیم که “بهترین خاطره” شما در مدرسه ی آیوی لیگ چه بود، او گفت که نرفتن به کلاس هایی که برای آنها ثبت نام کرده بودم و رفتن به کلاس هایی که برای آن ها ثبت نام نکرده بودم!! آیا این کار در پایان باعث مشکل نشد؟ او در سال ۱۹۷۳ دانشگاه هاروارد را ترک کرد و دو سال بعد با دوست دوران کودکی خود پائول آلن، مایکروسافت را تأسیس نمود.. و بقیه ی چیز ها، همانطور که آنها می گویند، به تاریخ پیوسته است.

  • وقتی زمان خرید برای خودش برسد، بسیار خسیس است.

اما او برای عشق زندگی خود، همسرش ملیندا، یک کمد لباس کهنه است. هنگامی که در مورد خریدهایی که انجام می دهد و اینکه “در مورد صرفه جو بودن با اراده است ” پرسیدیم، گفت که ولخرجی برای خرید لباس و جواهرات برای خودش را دوست ندارد. ” فکر می کنم که غرایز صرف پول در افراد هنگام تحصیل آنها در دبیرستان شکل می گیرد.” همچنین، برای برخی افراد، غرایز پیروی از مد، در گذشته مانده است.


مقالات مرتبط


 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar