تاثیرات ارتباط مستقیم مدیران با کارکنان

تاثیرات ارتباط مستقیم مدیران با کارکنان را دست کم نگیرید! متأسفانه بسیاری از رهبران هیچ درکی از تاثیر ارتباط مستقیم با کارکنان در کسب وکارشان ندارند!

 

تاثیرات ارتباط مستقیم مدیران با کارکنان

 

تاثیرات ارتباط مستقیم

می دانید مدیرعامل تان چه کسی ست؟ چه شخصیتی دارد؟ اصلاً شاید بهتر باشد بپرسیم که آیا نام او را می دانید؟

طبق مطالعه ی اخیر، قریب به یک چهارم کارکنانی که در شرکت های متوسط و بزرگ کار می کنند حتی اسم مدیرعامل شان را هم نمی دانند!

بررسی که APPrise Mobile روی بیش از ۱۰۰۰ نفر از کارکنان آمریکا که در شرکت هایی با بیش از ۵۰۰ کارمند کار می کنند انجام داد نتایج شگفت انگیزی را درباره ی ارتباط بین مدیران و کارکنان سازمان شان اعلام کرد.

در این بررسی، ۲۳ درصد از کارکنان گفته اند که از اسم مدیرعامل شان اطمینان ندارند! در حقیقت، بسیاری از آنان، اصلاً نمی دانستند که مدیرعامل شان شبیه چه چیزی ست! کارکنان جوان تر، کم تر مایل بودند که اسم مدیرعامل جایی که کار می کنند را بدانند. -۳۴ درصد از کارکنان که بین ۱۸ تا ۲۴ سال سن داشتند گفتند با مدیران اجرایی آشناییت ندارند، در حالیکه این درصد در بین کارکنان بالای ۲۵ سال، ۲۲ درصد بوده است. یعنی ۲۲ درصد از کارکنان بالای ۲۵ سال، گفتند که با آنها آشنا نیستند!

این فقط درباره ی نام لیدرشان نبود. کلا شناخت را هم شامل می شد.

یک سوم کارکنان در این بررسی، گفتند که اگر مدیرعامل شان را در صف ببینند قادر به شناسایی نخواهند بود. مجدداً کارکنان جوان تر، متمایل تر بودند که چهره ی مدیران اجرایی شرکت را نشناسند! تنها ۵۴ درصد از کارکنان جواب دادند که این تستِ “صف” (شناسایی مدیرعامل در صف کارکنان) را قبول شده اند. ۶۹ درصد از کارکنان قدیمی تر، از اینکه قادرند مدیران ارشد خود را بشناسند احساس غرور می کردند.

البته شاید همه ی اینها به این خاطر باشد که اکثریت کسانی که در این بررسی شرکت کردند (۷۱ درصد) اصلاً در یک محیط کاری و دفتر با مدیرعامل شان کار نمی کردند. و برای مدیریت تیم های دورکار بسیاری از مدیران از ایمیل استفاده می کردند تا اینکه تصمیم به سفر بگیرند و ملاقات رو در رو با کارکنان رقم بزنند.

همانطور که می بینید بسیاری از رهبران تاثیرات ارتباط مستقیم با کارکنان را نمی دانند! ارتباط بیش تر، باعث می شود کارکنان درگیر شوند و با احساس مسئولیت بیش تری به انجام وظایف شان بپردازند. در نهایت اینها باعث ارزش افزوده ی بیش تر به کسب وکار می گردد.

به گفته ی مدیرعامل APPrise Mobile آقای Jeff Corbin “رهبران کسب وکاری که ارتباط، درگیری کارکنان و شخصیت ها را اولویت خود قرار می دهند همان هایی هستند که به دنبال برقراری رابطه با کارکنان شان می گردند.”

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar