تاثیرگذاران صنعت چه کسانی هستند ؟

تاثیرگذاران صنعت

تاثیرگذاران صنعت

 

امروز، بحث سر این است که چگونه می توانید توجه کسی را به خود (کسب و کار) جلب کنید؟ چطور می توانید آنها را متقاعد کنید که محتوای شما را به اشتراک بگذارند؟

در پاسخ به این سوال ما از یک نوع بازاریابی به نام “بازاریابی تاثیر” یا “بازاریابی تاثیرگذار” برخورداریم. معادل انگلیسی این کلمه Influencer Marketing یا Influence Marketing  می باشد.

این نوع از بازاریابی، از تمرین ها و مطالعات متنوع و گسترده ای استخراج شده که نقطه ی تمرکز آنها “افراد” هستند نه بازار هدف! یعنی شما در این نوع بازاریابی، برای رونق کسب و کارتان از افرادی کمک می گیرید که تاثیرات زیادی روی دیگران دارند. در زبان فارسی و مقاله ی حاضر اصطلاحاً از واژه ی “تاثیرگذاران” برای انتقال این مفهوم استفاده می کنیم.
یک راه بسیار خوب برای تقویت کردن محتوای تان، از طریق استراتژی بازاریابی تاثیرگذاران با میزان هدفمندی بالا صورت می گیرد.

تاثیرگذاران به سختی کار می کنند تا روابط را گسترش داده و جایگاه و موقعیت شان را به عنوان رهبر درون حوزه ی خود حفظ کنند. شریک شدن با تاثیرگذاران حوزه ی خودتان کمک می کند تا پیام خود را در مقابل مخاطبان درست قرار داده و به فرآیندتان سرعت ببخشید.

با این حال، استراتژی تاثیرگذاران هم بدون چالش نیست!
۷۵ درصد از بازاریابان ابراز می کنند که یافتن تاثیرگذاران درست چالش برانگیزترین جنبه ی این استراتژی ست.
اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید که می گویند این کار سخت است؛ دیگر هیچ ترسی نداشته باشید.
بسیاری از رهبران بازاریابی تخصص و خبرگی خود را به اشتراک گذاشته اند و به عنوان یک منبع عالی به همان خوبی نمونه ای که نتیجه داده کار می کنند.
تیم من، اخیراً، یک نگاه دقیق تر به ۲۱ تاثیرگذار بازاریابی براساس ترکیب شمارش فالوورها (دنبال کننده های شان)، استفاده ی منظم از توئیت ها و درصد توئیت های با تمرکز بازاریابی آنها داشته است.

ما ۱۰۰ لینک آخری را که هریک از این بازاریابان در طول دو روز به اشتراک گذاشته اند بررسی کرده و مورد تحلیل قرار دادیم. (لینک ها حتی شامل وب سایت های شخصی خودشان نیز بود) این بررسی های ما، بخاطر درک بهتر از آنچه که بیان می کنند و کنجکاوی ما از اینکه بدانیم در خفا، از چه وب سایت هایی دیدن می کنند بود.

امروز با برداشتن سه قدم توضیح می دهیم که چطور می توان استراتژی بازاریابی محتوا را توسط آنها بهبود بخشید.
(در این پست، ما روی مبحث بازاریابی تمرکز کردیم چون حوزه ی کاری خود ماست. شما عزیزان هم می توانید همین فرآیند را برای حوزه ی کاری خودتان اجرا کرده و کشف کنید.)

 

۱- یافتن و دنبال کردن کارشناس ها تا حد امکان

اولین نصیحت ما بسیار ساده ست.
در طول این دو روز بررسی، تقریباً ۳ نفر از تاثیرگذاران توئیت هایی که مستقیماً درباره ی تاثیرگذاران بود پست کرده اند. حالا سوال اینجاست: ما چطور آنها را پیدا کردیم؟!

ابزار زیادی وجود دارد که به شما کمک می کنند تا به بهترین افراد برای هدف تان (بدون توجه به حوزه و کار) دست یابید.
سه مورد از ابزار مورد علاقه ی من، BuzzSumo ، FollowerWonk  و شبکه های اجتماعی انفرادی ست.
با تهیه ی اسکرین شات هایی (عکس هایی از صفحه) سعی کردیم که درک بهتری را از نحوه ی کار کردن هر یک از این پلت فرم ها به شما دوستان منتقل کنیم. عبارتی که جستجو کرده بودم: بازاریابی محتوا

Buzzsumo

با یک صفحه ی مجزا برای تاثیرگذاران، جستجوکنندگان می توانند از کلمات کلیدی استفاده کرده و حساب های کاربری را که در توییتر محتوایی با کلمات کلیدی مرتبط و مشابه منتشر می کنند شناسایی کنید.
فیلترها به کاربران اجازه می دهند که تاثیرگذاران را براساس ” ارتباط، تخصص و اعتبار، شغل و …” دسته بندی نمایند. در تصویر زیر در قسمت Sort by مشاهده می کنید که نوشته Relevancy؛ بدین معنی ست که نتیجه ی حاصل با توجه به روابط شما بدست آمده است. (منبع این مقاله، وب سایت ContentMarketingInstitute می باشد، به همین دلیل شخص معرفی شده در تصویر، مرتبط با همین وب سایت است)

وقتی که جستجوی شما تمام شود به سادگی می توانید همه ی نتایج را برای استفاده در سایر پلت فرم ها صادر کنید.

 

۱-cstland-BuzzSumo-Influencers

 

FollowerWonk از moz

صفحه ای مجزا برای تاثیرگذاران، کاربران توییتر را نشان می دهد که کلیدواژه ای که شما به دنبال آن هستید را در پروفایل توییتر خود دارند. قدرت اجتماعی، تشابهات و داده های بصری ویژه برای کلیدواژه ی شما نیز در نتایج به دست آمده قابل مشاهده هستند. (گزینه ی سمت راست در تصویر که با Social Authority عنوان شده است)

همینطور دارای ویژگی ای هست که می تواند گزارشات را برای استفاده در آینده ذخیره کند.

۲-Cstland-Moz-Followerwonk-Influencers

 

شبکه های اجتماعی انفرادی

استفاده از شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر و لینکداین یک راه عالی برای یافتن تاثیرگذاران از طریق کلیدواژه های ساده ی جستجوست، در حالی ست که به شما اجازه می دهد تاثیرگذار بالقوه ی خود را براساس ارتباطات، سطح تعاملات و … او انتخاب کنید.
به خاطر بسپارید که در کنار اینها، شما می خواهید به نوع مکالماتی که آنها دارند هم نگاهی بیندازید. مخصوصاً نوع صحبت کردن شان درباره ی صنعت شما!
بی توجه به اینکه از چه ابزاری استفاده می کنید فقط باید بدانید که، کلید اصلی یافتن افرادی ست که صدای مثبت، اثرگذار و حضور اجتماعی داشته باشند.
با دنبال کردن چنین اشخاصی می توانید اطمینان حاصل کنید که این ارتباط، شما را در لیست بهترین ها در جدیدترین های حوزه ی خودتان قرار خواهد داد تا به گسترش برند شما کمک کند.

cstland-Social-Networks-Influencers

نویسنده : Andrea Lehr

با ادامه ی مقاله همراه ما بمانید…

[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar