تاجران موفق چه ویژگی هایی دارند ؟

ویژگی تاجران موفق

ویژگی تاجران موفق

غالباً آنچه تاجران با روش های مختلف انجام می دهند با دیگران متفاوت است. اما کارهایی که انجام می دهند چندان عجیب و دست نیافتنی نیست! با ما همراه باشید تا با ۷ کاری که تاجران موفق انجام می دهند آشنا شویم.

۱- در کار پرشور و سریع باشید

“ارل وودز” تلاش کرد در یک برنامه تلویزیونی استعداد پسر پنج ساله اش را به نمایش بگذارد، او سعی کرد مهارت این پسر را (در گرفتن ضربه توپ گلف) به همه نشان دهد، بعد از اینکه تایگر مهارت خود را نشان داد، مجری برنامه یک سوال از پدر تایگر پرسید.
در روز چند ساعت تمرین می کند؟ پدر جواب می دهد : من نمی توانم مانع آن شوم که چند ساعت تمرین کند!
بله! باید در معامله و تجارت خود پرشور باشید، اگر مقداری پول در عرض چند ماه دریافت کردید شور و شوق شما برای ادامه این کار بیشتر می شود. اما باید بتوانید همیشه این شور و شوق خود را حفظ کنید.

۲- تحمل سختی کار در فرایند یادگیری

در دوره های یادگیری لحظاتی را سپری می کنید که برای شما خسته کننده به نظر می رسند، گاهی اوقات تلاش خود را برای کارهایی (مثل اداره کردن منابع مالی) می کنید که برای شما خسته کننده به نظر می رسند. اگر در کار خود چنین احساسی پیدا کردید باید آن را قبول کنید. درک این اشیاء کوچک می تواند باعث رشد عقلی و موفقیت شما شود.

۳- سرخوردگی اغلب نشانه پیشرفت است

وقتی عقل چیزی را درک نمی کند انسان احساس سرخوردگی می کند، دلیل این احساس در انسان سروکار داشتن آن با کارهای سخت است. این نشانه این نیست که شما در این کار مهارت نداشته باشید!  پس باید تلاش کنید و این امور را کشف کنید تا چنین احساسی نداشته باشید.

۴- توقع نتایج فوری را نداشته باشید

هیچ کس از تاجران و دیگر افراد موفق در عرض چند ماه به آنچه که می خواستند نرسیده اند! مایکل جردن بازیکن نابغه در بسکتبال می گوید: شاید من کاری کردم که باور کنید موفقیت من در بسکتبال یک هدیه الهی ست؛ اما من برای رسیدن به اینجا همه روزهای زندگی ام را سخت تلاش کرده ام!
شاید همه ی ما این موفقیت ها را ببینیم اما از تلاش آن ها برای رسیدن به این موفقیت غافل باشیم.

۵- برای رسیدن به خواسته های خود دنبال آسان ترین راه ها نباشید!

تا به حال با تاجری آشنا نشدم که با استفاده از راه های آسان به موفقیت رسیده باشد، می توانید در بازار از انواع برنامه های ساخت ربات یا تجربه های مختلف را امتحان  کنید اما چیزی که باعث موفقیت شما بین تمام برنامه های موجود شود وجود ندارد! ۸۴ درصد از افرادی که در قرعه کشی ها برنده شدند حداقل ۳ سال پول خود را در این راه از دست داده و به صفر رسیده اند! حالا شما دوست دارید جزء کدام دسته باشید؟
شخص (اول) که یک میلیون دلار در قرعه کشی برنده می شود، یا
شخص (دوم) که پروژه خود را در طول ۳ سال می سازد و یک میلیون دلار به دست می آورد؟

چه کسی قدرت آن را دارد که این موفقیت را با کمک مهارت های خود دوباره تکرار کند؟
شخص اول هیچ مهارتی برای استفاده از آن ندارد تا بتواند موفقیتی به دست آورد. به شما پیشنهاد می کنم دنبال آسان ترین راه ها نباشید!!!

۶- در آینده شاید …

نمی توانم تعداد افرادی را که می گفتند در آینده قصد انجام دادن چه کارهای گسترده و سختی دارند را برای شما بشمارم. آن ها همواره می گویند که سعی دارند اعتماد به نفس بالایی داشته باشند، آرامش داشته باشند و یا در زندگی احساس شادی کنند، تا افرادی موفق در کار و زندگی شوند.

چرا گفته های خود را بر اساس آینده ای مجهول تنظیم می کنید؟ چرا در همین لحظه احساس آرامش و شادی و اعتماد به نفس ندارید؟

۷- شکست جزئی از کل پروژه های موفق است

شکست عنصری از تجربه است و باید با آن توافق کنید، اگر در درون خود ارزشی برای آن قائل شدید اعتماد به نفس شما را کم و در درون شما عادات منفی خلق خواهد کرد. اما اگر از تجربیات شکست خود بتوانید برای رشد و پیشرفت خود استفاده کنید، می توانید با شکست های سخت تر در آینده مواجه شوید، همیشه نقاطی که باعث رسیدن شما به موفقیت شده را به یاد داشته باشید.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar