• اسفند ۱, ۱۳۹۸

تبلیغات چیست و چگونه عمل می کند؟

تبلیغات یعنی جلب توجه مردم به کسب و کار خود!

معمولاً به منظور فروش محصولات یا خدمات، از طریق استفاده از اَشکال مختلف رسانه ای، مانند چاپ و پخش اعلامیه صورت می گیرد.
تبلیغات یک خط مستقیم ارتباطی برای مشتریان موجود و بالقوه شما به سمت محصول یا خدماتتان فراهم می کند. هدف از تبلیغات این است که:

 

تبلیغات چیست و چگونه عمل می کند؟

 

اهداف تبلیغاتی شما، باید براساس برنامه ی کسب و کار شما باشد. مثلا، شما می خواهید درصد معینی از رشد فروش را داشته باشید، سفارش بیشتری برای فروش دریافت کنید، و یا خواهان کالای آماده برای فروش هستید. نتیجه مورد نظر می تواند به سادگی موجب افزایش شناخت نام و یا تغییر ذهنیتی شود که شما طرح ریزی می کنید. اهداف به صنعت و بازاری بستگی دارند که شما در آن هستید.

همه محصولات و کسب و کارها از سه مرحله با اهداف تبلیغاتی مختلف برای هر یک، عبور می کنند.

۱- راه اندازی کسب و کار

شما عضوی جدید در بازار هستید و نیازمند آنید تا هویت خود را تثبیت کنید. شرکت شما به سطح بالایی از ترویج و تبلیغ برای جلب توجه مصرف کنندگان نیاز دارد.

۲- کسب و کار در حال رشد

هنگامی که هویت شما تثبیت شود، شما باید خودتان را از رقبا جدا کنید و خریداران را متقاعد کنید تا خدمات و یا محصول شما را امتحان کنند.

۳- کسب و کار تثبیت شده

در این موقعیت هدف ، یادآوری مصرف کنندگان از چرایی ادامه دادن به خرید از شما است.

مهم نیست که کسب و کار شما در چه مرحله ای است، با توجه به قدرت صنعت، تبلیغات دارای چهار مرحله است، “AIDA: آگاهی، علاقه، انگیزه، عمل”.

کار شما این است که به مشتریان بالقوه نشان دهید که محصول/خدمات شما وجود دارد، تحریک علاقه ی آنان نسبت به آنچه که محصول یا خدمات شما می تواند برای آنها انجام دهد، باعث می شود که آنها محصول یا خدمات شما را امتحان کرده و در نهایت با درخواست اطلاعات بیشتر و یا خرید محصول، اقدام نهایی را انجام دهند.
هنگامی ایجاد کمپین تبلیغاتی، ۴ مرحله ی زیر را به طور کامل انجام دهید:
۱٫ بازار خود را تعیین کنید. مشخص کنید که بازار هدف شما کیست (آن دسته از مشتریانی که به احتمال زیاد محصول یا خدمات شما را می خرند). یک مجله ی سرگرم کننده و خواندنی که در این زمینه جالب و مفید است، مجله ی جمعیت شناسی آمریکا می باشد.
۲٫ بودجه ی خود را تعیین کنید. بدانید که تا چه حد توانایی و استطاعت هزینه کردن برای جذب مخاطبان هدف خود دارید.
۳٫ رسانه ای را که می خواهید استفاده کنید، مشخص نمایید. بهترین راه پیام رسانی و دستیابی به مشتریان بالقوه ی خود را بدانید.
۴٫ یک استراتژی تبلیغاتی ایجاد کنید. مؤثر ترین پیام و تصاویر را برای کمپین تبلیغاتی خود انتخاب کنید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar