تبلیغ رستورانی با گل دادن به مخاطبانش !

تا حالا شده به عنوان هدیه یک یا چند شاخه گل دریافت کرده باشید؟ انگار روح آدم تازه می شود.

۱۴۴۴۵۳۸۵۱۳_captain-restaurant-1

حس خوبِ دوستی و محبتی که یک شاخه گل ایجاد می کند را، هیچ هدیه ی گران قیمتی جبران نمی کند. یک رستوران تازه تاسیس برای تبلیغ خود اقدام به اهداء یک شاخه گل رز به همراه کارت رستوران کرده است. این اقدام برای مخاطبانی که معمولاً از پذیرفتن تراکت های تبلیغاتی که در ورودی مراکز خرید و فروشگاه ها اجتناب می کنند، به حدی جالب بود که در یکی از محله های تهران حتی سرنشینان اتومبیل ها با نیش ترمزی این شاخه گل را به همراه تراکت شکیل رستوران دریافت می کردند.

آرین سوحانکی مدیر رستوران کاپیتان پاپا، در رابطه با علت انتخاب این روش و استفاده از یک شاخه گل برای تبلیغ می گوید: “برای دیده شدن نیاز به راهی داشتیم که ضمن صرفه جویی در هزینه ها مورد توجه مخاطبان نیز قرار گیرد، پخش تراکت درب منازل و … را تجربه ی چندان موفقی ندانستیم! چرا که به دلیل ازدیاد این دسته از تراکت ها، مردم خیلی کم به آن توجه می کنند! حتس شاید اصلاً آن را نبینند.

به همین دلیل با مطالعه روش هایی که می توانند اثرگذاری بیشتری روی مخاطب داشته باشند اهداء یک شاخه گل در کنار کارت های معرفی انواع غذا، قیمت و… را انتخاب کردیم.

این روش مورد توجه بسیاری از سوی مخاطبان قرار گرفت و بازخوردهای خوبی داشت. هدف ما انتقال حس محبت و احترام به مشتری (یا هر فردی که مخاطبِ تبلیغ است) می باشد.

به طوری که برخی افراد تنها جهتِ تشکر کردن از این اقدام، تماس گرفتند و حس خوبی که با دریافت یک شاخه گل بدون مقدمه به دست آوردند را بیان نمودند. برای ما همین کافی بود که تا این اندازه دیده شدیم.

وی با بیان اینکه ویژگی خاص رستوران کاپیتان ارائه غذاهای تنوری و گریل است گفت: “برای اطلاع رسانی در مورد جزییات، نظیر انواع غذاها، قیمت و … نمی خواستیم از تراکت های معمولی استفاده کنیم؛ به همین دلیل، کارتی شبیه کارت دعوت با رنگ و هارمونی خاص طراحی کردیم که در عینِ شکیل و زیبا بودنِ آن، مخاطب بتواند تمام اطلاعات غذاها شامل محتویات، مواد تشکیل دهنده و قیمت آنها را نیز داشته باشد.

۱۴۴۴۵۳۸۶۲۶_captain-restaurant-2

البته برای چنین طرحی، ارائه ای زیبا و درخشان لازم بود که شاخه های گل رز قرمز در کنار رنگ تیره ی کارت، هارمونی زیبایی داشت و بر دل مخاطبان نشست.”

[تعداد: ۲    میانگین: ۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar