• اسفند ۹, ۱۳۹۸

چگونه برای تحقق اهداف خود در سال جدید تلاش کنیم؟

تحقق اهداف در سال جدید

تحقق اهداف در سال جدید

بیشتر کارکنان در شروع سال جدید در تلاش اند تا اهداف خود را به حقیقت بدل کنند. تحقق اهداف در سال جدید برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما متاسفانه با حرکت بدون برنامه در این کار شکست می خورند. طبق تحقیقات انجام شده ۷۵ درصد از مردم در سال جدید به تصمیم گیری های خود پایبند نیستند. و ۳۵ درصد هم تا ماه های پایانی سال هیچ تصمیمی درباره کار خود نمی گیرند. با پدیده فکر مهتر همراه باشید به بررسی دلایل تحقق اهداف بپردازیم.

مطالب مرتبط برای مطالعه بیشتر:

چطور هدف واقعی خود را پیدا کنیم؟

اصول هدف سازی: چگونه به اهداف خود دست یابیم؟

چرا به موفقیت دست نمی یابیم؟

فکر می کنید چه دلایلی مانع رسیدن شما به اهداف می شود؟

طبق تحقیقات صورت گرفته ۴۰ درصد از کارمندان فکر می کردند برنامه ریزی هایی که برای رسیدن به هدف دارند، حتما تحقق می یابد. اما ۳۳ درصد از دیگر کارکنان می دانستند که به تصمیمی که گرفتند عمل نخواهند کرد. اگر تصمیم دارید برای سال جدید اهداف خود را عملی کنید باید برای آماده سازی خود به شکل موفقی در تلاش باشید. از تمام اهداف و تصمیمات تصادفی که با عجله اتخاذ می شوند دور بمانید. نگران نباشید که ممکن است ماه اول سال بدون تحقق هدفی بگذرد. تنها چیزی که نیاز دارید روحیه ای با شور و اشتیاف برای ادامه دادن راه است.

اهداف خود را تصور کنید؛ مهمترین تصمیم شما چیست؟

یک مشکل مرتبط با سال جدید همیشه باعث استرس خیلی از کارکنان می شود. ممکن است لیستی ار این مشکلات را داشته باشید که عبارتند از؛ نداشتن سرمایه، کاهش وزن ناشی از استرس، نداشتن وقت لازم، تعامل داشتن با مشکلات آینده و …
برای از بین بردن هر نوع نگرانی یک برنامه ریزی برای تمام کارهای خود داشته باشید. فکر می کنید برای حل یا تغییر مشکلات آینده کسب و کارتان به چه چیزی نیاز دارید؟ دوست دارید تا چند درصد کسب و کار خود را تغییر دهید؟ هر چقدر توانستید هدف خود را خوب و واضح تصور کنید، تحقق آن هدف راحت تر خواهد بود.

اهداف مشخص و محدودی را انتخاب کنید

از شرط های موفقیت و دست یابی به اهداف، مشخص کردن و محدودیت اهداف خاص است. انتخاب گزینه هایی که مطمئن هستید می توانید آن ها را به دست آورید یکی از کارهای اساسی هدف گذاری است. زیرا دستیابی به آرزوهای خود در سال جدید دشوار خواهد بود. چون مشکلات فراوانی در ابتدای سال گریبان گیرتان خواهد شد. اگر برای مشکلات توجیهات و دلایل خاصی بیاورید مطمئن باشید به توجیهات عمل نخواهید کرد. برای هر  هدف اطلاعات جداگانه و برنامه ریزی جدا داشته باشید. از طریق تجربه های خود کارها را پیش ببرید. تا دچار مشکل نشوید.ممکن است می خواهید با جدیت کار خود را پیش ببرید، اما به جزئیات بیشتری نیاز دارید. اساس هر کسب و کار داشتن تمرکز روی اهداف برای  داشتن تحکم بیشتر است. شما نمی توانید پیش بینی کنید مشتری بالقوه شما چه رفتار و انتظاراتی را دارد. اما می توانید تمام حرکت های خود را کنترل کنید.

اهداف خود را به قسمت های متفاوت تجزیه کنید

تجزیه اهداف باعث می شود آرزوهای خود را بهتر لمس کرده و فعالیت های بیشتری را به محیط کار راه دهید. با همکارتان تعارف نداشته و کار اضافه کسی را قبول نکنید. طبق گفته های روانشناسان، انسان ها برای تحقق اهداف خود از مرحله نیت به مرحله تحقق اهداف منتقل می شوند. تجزیه اهداف به قسمت های کوچک تر باعث می شود دید واضح تری نسبت به آینده اهداف خود داشته باشید. تحلیل کار به عنوان عنصری اساسی برای ارتباط خود با اهداف در سال جدید شناخته شده. هر چقدر هدف گذاری واضح باشد اصرار شما برای رسیدن به آن افزایش می یابد. و تحقق اهداف ممکن می گردد.

 

 

اشتباهات رایج در رسیدن به اهداف

ما اهدافی را در زندگی و کار خود برای بهتر شدن زندگی تنظیم می کنیم. در واقع این امر به تمرکز در کار و شجاعت در طراحی کردن هدفنیازمند است تا در نهایت به موفقیت دست پیدا کنیم. بدون این عناصر اساسی نمی توانید موفقیت اهداف را عملی کنید.

هنگامی که به سمت هدفی حرکت را شروع می کنید ممکن است پس از شروع کار متوقف شویم سپس دوباره شروع کنیم. شاید باز هم متوقف کنیم. و در پایان کلا آن را کنار می گذاریم! تمام این موارد به دلیل سخت بودن این کار است. تمام این موارد باعث شکست ما خواهد شد. برای شروع سفر خود در این راه از این اشتباهات اجتناب کنید.

۱- توقع نتایج سریع

این اشتباهات می تواند تاثیر فراوانی در انگیزه شما برای رسیدن به موفقیت داشته باشد. شما توقع دارید نتایج موفقیت سریع به شما روی آورد اما به آن ها دست پیدا نمی کنید و ایمان خود را برای تحقق آن ها از دست خواهید داد!  زمانی که امر به عملی کردن و موفقیت شما مربوط می شود از صبر خود نکاهید.

 

۲- به شکست مانند رها شدن از مشکلات بنگرید

این نقطه به عنوان بخش تحکم شما در کار به شمار می رود. هنگامی که شکست می خورید و یا با آن مواجه می شوید فقط شما هستید که می توانید راه موثر برای این مشکل را انتخاب کنید در اینجا سه سوال مهم وجود دارد که باید از خود بپرسید تا از شکست دوری و هدف خود را به حقیقت تبدیل کنید.

دلیل شکست من چیست؟

چه کاری می توانم انجام دهم؟

برای بهتر شدن مشکل چه کاری انجام دهم؟

۳- انتظار شکست و یا برنامه ریزی برای وقایع غیر منتظره

در اهداف خود پیش بینی آنچه انتظار ندارید را داشته باشید زیرا اگر انتظار آن را نداشته باشید حتما اتفاق خواهد افتاد! نباید بگذاریم این اتفاقات جهان آرزوهای ما را نابود کنند. پیش پینی آنچه می خواهید اتفاق بیافتد بهتر از برنامه ریزی کردن بعد از حادثه است.

راه های اساسی برای آنچه توقع آن را ندارید:

* امکان وقوع غیر منتظره
* آماده بودن برای آنچه انتظار آن را نداریم
* آماده شدن برای آنچه توقع نداریم از طریق برنامه ریزی
* هنگام وقوع مشکل چگونه رفتار کنیم؟
* برای پشت سر گذاشتن مشکل چه راه هایی استفاده می کنید؟

 

۴- با وجود تلاش فراوان احساس خستگی می کنید

برای عملی کردن اهداف لازم است تغییراتی را در کارتان ایجاد کنید و کارها را به اشکال متفاوت انجام دهید تا عادات جدید، افکار جدید و استراتژی های جدیدی خلق کنید. همه این موارد در طول یک شبانه روز به وجود نمی آیند. این موارد نتیجه تکرار تمام این اجزا برای موفقیت است.
ورزشکاران موفق پس از تمرین های فراوان همراه تیم خود به مقام قهرمانی دست پیدا می کردند. شما نیز نیازمند این راه ها هستید.

۵- آنچه که امکان پذیر است را تصور نمی کنید

اگر می خواهید فرصت های تحقق آرزوهای خود را بیش تر کنید اهداف تان را تصور کنید.
یکی از قوی ترین تمرین های عقل انسان تصور موفقیت است تا اهداف محدود خود را عملی کند تخیل شما مانند معجزه عمل می کند هنگامی که آرزوهای خود را در رویا می نگرید می توانید نکات بیش تری را شناسایی کنید که برای تحقق اهداف شما لازم است.
شما مساحتی مرئی خلق می کنید که امکان انرژی داخلی شما را افزایش می دهد.

۶- پریشانی از دیگران و رویدادهای زندگی

گاهی احساس می کنیم غمگین هستیم، فاقد اعتماد به نفس و همه راه های کار ما به بن بست ختم می شود همه ی این امور نتیجه گذراندن زمان خود با افرادی ست که در زندگی خود شکست خورده اند! بله تاثیر منفی زندگی و کار دیگران روی ما تاثیر می گذارد مانند شور و شوق ما می توانیم از شور و شوق دیگران سرشار از انرژی شویم. هنگامی که با این مشکل مواجه می شوید اعترافات خود را در یک دفتر بنویسید همه رویدادهای مهم در زندگی و کار خود را یاداشت کنید.

۷- برداشتن گام های غیر واقعی برای اهداف خود

اگر اهداف شما تحقق نیافته حتما جزئی از وجودتان به موفقیت شما ایمان نیاورده است. در بسیاری از اوقات ما روی تحقق اهداف خود تمرکز می کنیم اما راه های درست رسیدن به آن ها را نمی دانیم پس باید تمام راه های پیش گیری از مشکلات و رسیدن به آن ها را بررسی یا مطالعه کنیم.

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar