ترانه های موردعلاقه الون ماسک

الون ماسک

 

ترانه های موردعلاقه الون ماسک

الون ماسک بیلیونر، به گروهی از دانشجویان که به بازدید از SpaceX رفته بودند گفت : آغاز یک شرکت، خیلی سخت و دردناک است!

کارآفرینی که هدف زندگی خود را نجات زندگی بشر و انتقال آن به مریخ قرار دهد، به مراتب سخت تر است. قرار هم نیست که این فرد زمان استراحت و تفریح خود را افزایش دهد! خصوصاً وقتی که شرکت خود را هم مدیریت می کنید، عملاً هیچ زمانی برای تجدیدتان باقی نمی ماند.

الون ماسک روش های مختلفی را به کار می بندد تا از کیفیت کارهایی که انجام می دهد نکاهد، متمرکز بماند و مهارت شوخ طبعی و فانِ خود را حفظ کند. از همه مهم تر، الون ماسک باور دارد که نباید اجازه دهد تا کسل شدن سازمان رخ دهد.

چند ترانه ای هست که به گفته ی الون ماسک، گوش دادن به آنها به او انگیزه می دهد و سرِ غیرت می آورد. با این ترانه ها آشنا می شویم:

Fly me to the Moon

الون ماسک در جواب اینکه چرا این ترانه برایش الهام بخش است می گوید: من خیلی به مفهوم “ممکن بودن” اهمیت می دهم و دوست دارم. واقعاً هم دوست دارم به مریخ سفر کنم. حتی می دانید که شرکت Space (به معنی فضا) را هم دارم. و وقتی به این ترانه گوش می دهم دقیقاً احساس می کنم که این سفر به مریخ واقعاً رخ می دهد.

Always look on the Bright side of Life

الون ماسک در جواب اینکه چرا این ترانه برایش الهام بخش است می گوید: این ترانه توسط گروه طنز و کمدین Monty Python ایجاد شده و واقعاً قابل پیش بینی ست که خیلی شاد و خوب باشد. فکر می کنم این ترانه یک یادآورنده ی خوبی ست برای اینکه روی چیزهای منفی در زندگی تمرکز نکنیم. فلسفه ی شخصی من این است که ترجیح می دهم خوش بین باشم و اشتباه باشد تا اینکه بدبین باشم و صحیح!

Con Te Partiro

الون ماسک در جواب اینکه چرا این ترانه برایش الهام بخش است می گوید: من فکر می کنم که این ترانه، واقعاً به یادمان می اندازد که دنیا، جای قشنگی ست. این ترانه واقعاً زیباست و به زیبایی می سراید و من فکر می کنم دلیلِ اینکه باعث شود راجع به دنیا اینطور بیندیشم هم همین باشد.

Santa Claus is coming to Town

الون ماسک در جواب اینکه چرا این ترانه برایش الهام بخش است می گوید: من شخصاً زیاد متوجه این ترانه نمی شوم، اما آهنگی ست که بیش تر مواقع آن را با خود زمزمه و تکرار می کنم. حتی متوجه نمی شوم که چطور آن را زمزمه می کنم. به طور اتوماتیک این حرکت از من سر می زند و بیش تر از بقیه رخ می دهد. پس در واقع در سطح ناخودآگاهم این اتفاق رخ می دهد و این در حالی ست که من دلیلی برای آن ندارم. اما می توانم حدس بزنم که شاید بخاطر مثبت بودن ترانه باشد. چه کسی هست که Santa Claus (بابانوئل) را دوست نداشته باشد؟ فکر می کنم خیلی حس خوبی ست که بدانیم او به شهر می آید…

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar