ترفندهای جستجو در گوگل که نمی دانید! (بخش سوم)

در بخش اول و دوم این مقاله ۱۸ مورد از ترفندهای جستجو در گوگل را بررسی کردیم. امروز هم با بخش سوم این ترفندها همراه هستیم و امیدواریم برای شما عزیزان مفید باشند. با ما همراه باشید.

قسمت های قبل را از دست ندهید :

قسمت اول ترفندهای جستجو در گوگل

قسمت دوم ترفندهای جستجو در گوگل

 

ترفندهای جستجو در گوگل که نمی دانید! (بخش سوم)

 

۱۷- معکوس کردن

اگر در جستجوی خود از کلمه “anagram” به معنای معکوس استفاده نمایید گوگل آن را برای شما معکوس خواهد کرد. حتی اگر “anagram” را تعریف کنید. برای درک بهتر به مثال زیر توجه فرمایید.

cstland-anagram
cstland-anagram

۱۸- تعریف یک کلمه

گاهی پیش می آید که در جستجوی خود به دنبال تعریف یک کلمه می باشید. ساده ترین راه برای این منظور این است که قبل از آن کلمه از “define” استفاده کنید. در مثال تعریف کلمه ماشین را نشان می دهد.

cstland-define
cstland-define

 

۱۹- تنظیم زمان سنج

شاید کمی برایتان عجیب باشد که گوگل نیز زمان سنج داشته باشد. این نشانه دهنده توجه و ارزش و اهمیتی است که گوگل برای زمان قائل شده است. برای انجام این کار باید از جمله “set timer for” استفاده نمایید. توصیه می کنم حتما امتحان کنید. نمونه استفاده آن در مثال زیر نشان داده شده است.

cstland-set-time-for
cstland-set-time-for

۲۰- ماشین حساب سرانگشتی

گوگل دارای یک ماشین حساب سرانگشتی می باشد. برای استفاده فقط کافی ست از کلید واژه “tip calculator” استفاده نمایید. روش استفاده در مثال زیر آمده است.

 

cstland-tip-calculator
cstland-tip-calculator

 

 

۲۱- جستجوی آهنگ

این یکی از جذاب ترین و پر کاربردترین ترفند های گوگل می باشد. بارها پیش می آید که از یک آهنگ زیبا خوشمان می آید و همواره به دنبال دیگر آهنگ های آن خواننده یا گروه هستیم. ولی هیچ گاه مطمئن نمی شویم که آیا توانسته ایم تمامی آهنگ های خواننده یا گروه مورد علاقه خود را پیدا کنیم یا خیر؟ راه حل شما در دستان گوگل است. کافی ست برای اینکه تمامی آهنگ های آن گروه یا خواننده را پیدا نمایید از “ُSongs by” قبل از نام خواننده یا گروه قرار دهیم. مثال زیر نشان دهنده ی این موضوع است.

cstland-song-by
cstland-song-by

۲۲- جستجوی کتاب

این ترفند واقعا فوق العاده است. به دنبال تمامی کتاب های یک نویسنده خاص می باشد؟ چرا از گوگل استفاده نمی کنید؟ مطمئنا برای شما سخت خواهد بود تا بتوانید تمامی آثار نوشته شده توسط یک نویسنده خاص را پیدا کنید. گوگل کار شما را راحت کرده است. کافی ست  قبل از نام نویسنده خود از “Books by” استفاده نمایید. به مثال زیر توجه فرمایید.

cstland-books-of
cstland-books-of

۲۳- جستجوی شماره پرواز

به دنبال اطلاعات مربوط به یک شماره پرواز خاص هستید؟ هر چه با شرکت هواپیمایی تماس می گیرید نمی توانید با مسئول آن قسمت صحبت کنید و اطلاعات مربوطه را بدست آورید؟ چرا از گوگل استفاده نمی کنید؟ گوگل کار شما را راحت کرده است. کافی ست شماره پرواز خود را جستجو نمایید. برای درک بهتر به مثال زیر توجه فرمایید.

cstland-flight-number
cstland-flight-number

۲۴- طلوع و غروب خورشید

گوگل کاری هست که تو نکنی؟ چیزی هست که ندونی؟!

شگفت انگیز است. گوگل حتی به اطلاعات طلوع و غروب آفتاب نیز ورود کرده است. فقط کافی ست بعد از کلمه “sunrise” نام شهر خود را وارد نمایید. در مثال زیر اطلاعات مربوط به طلوع آفتاب در شهر نیویورک جستجو شده است.

 

cstland-sunrise
cstland-sunrise

 

تا به اینجا به ۲۴ ترفند در مورد گوگل در سه بخش پرداختیم. در بخش چهارم به ترفند ۲۵ الی ۳۲ خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar