• اسفند ۱۰, ۱۳۹۸

ترفندهای جستجو در گوگل که نمی دانید! (بخش دوم)

ترفندهای جستجو در گوگل

 

ترفندهای جستجو در گوگل

در بخش اول این مقاله ۸ مورد از ترفندهای جستجو در گوگل را بررسی کردیم که می توانید در اینجا مطالعه کنید. امروز هم با بخش دوم این ترفندها همراه هستیم و امیدواریم برای شما عزیزان مفید باشند. با ما همراه باشید.

 

مطلب پیشنهادی: ترفندهای جستجو در گوگل (بخش اول)

 

۹- استفاده از گوگل نیوز برای جستجو در میان تمامی روزنامه های دیجیتال در۱۰۰ سال اخیر

شاید برای شما نیز تا به حال پیش آمده باشد که بخواهید به دنبال خبری در روزنامه های گذشته بگردید. برای اینکار کافی ست به گوگل نیوز رفته و عنوان خبر خود را جستجو کنید. با اینکار گوگل این جستجو را فقط در میان روزنامه های دیجیتال منتشر شده، جستجو خواهد کرد. برای رفتن به گوگل نیوز به عکس زیر توجه نمایید.

google-news- cstland
google-news- cstland

 

google-news-1 cstland
google-news-1 cstland

 

۱۰- جستجوی سایت هایی که سایت های دیگر را لینک داده اند

اگر صاحب یک وب سایت اینترنتی باشید مطمئناً برایتان جالب است بدانید سایت شما در چه سایت های دیگری لینک داده شده است. برای اینکار کافی ست در جستجوی خود از عبارت “link” استفاده نمایید. برای درک بهتر به مثال زیر توجه فرمایید.

 

link-cstland-com-cstland
link-cstland-com

 

۱۱- جستجوی تاریخ تعطیلات

عموماً راه مرسوم یافتن تاریخ یک تعطیلات خاص برای کسانی که از امکانات گوگل مطلع نیستند، پیدا کردن تاریخ از روی تقویم می باشد. ولی از امروز دیگر نیازی به این کار نیست.  شما کافی ست نام تعطیلات مورد نظر خود را در گوگل تایپ نمایید تا گوگل تاریخ آن را برای شما نمایش دهد.

 

google-holiday-cstland
google-holiday-cstland

 

۱۲- تبدیل ارز و واحد های پولی

شما در گوگل به راحتی می توانید واحد های پولی کشور های مختلف را به هم تبدیل کنید. فرض کنید می خواهید از یک سایت خارجی یک کالا به بهای ۶۰ دلار خریداری نمایید. فقط کافی ست آن را با توجه به فرمت نشان داده شده در عکس تایپ کنید تا به راحتی از قیمت پوند یا ریال آن مطلع شوید.

 

convert-money-cstland
convert-money-cstland

 

convert-money-1-cstland
convert-money-1-cstland

 

۱۳- جستجوی آهنگی که نام آن را فراموش کرده اید

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که از نام یک آهنگ، فقط یک یا چند کلمه از آن را به یاد داشته باشید؟ کافی ست آن را در گوگل تایپ کرده و به جای کلماتی از نام آهنگ که فراموش کرده اید از علامت “*” استفاده نمایید. در این صورت گوگل تلاش می کند تا جاهای خالی کلمات را برای شما پر کند.

 

google-star-cstland
google-star-cstland

 

۱۴- جستجوی یک pdf یا یک powerpoint و …

آیا به دنبال یک pdf خاص می گردید؟ کافی ست در جستجوی خود از عبارت “filetype: pdf” استفاده نمایید. با این روش هر فرمت فایلی را که می خواهید می توانید به راحتی جستجو کنید. گوگل فقط در بین فایل هایی با آن فرمت خاص جستجو خواهد کرد.

 

google-filetype-cstland
google-filetype-cstland

 

۱۵- جستجو با ترتیب دقیق کلمات

اگر عبارت جستجوی خود را در علامت (” “) قرار دهید گوگل دقیقاً با همان ترتیبی که کلمات در نقل قول آمده اند جستجو را انجام می دهد. به مثال زیر توجه فرمایید.

google-order-cstland
google-order-cstland

 

۱۶- جستجو در یک بازه عددی

اگر در جستجوی خود بین دو عدد از  “..”  استفاده نمایید گوگل در بازه بین آن دو عدد، جستجو را انجام می دهد. برای درک بهتر مثال زیر را توجه فرمایید که در جستجوی خود به دنبال اخبار مربوط به ماشین ها در بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ می باشد.

google-cars-cstland
google-cars-cstland

تا به اینجا به ۱۶ ترفند در مورد گوگل در دو بخش پرداختیم. در بخش سوم به ترفند ۱۷ الی ۲۴ خواهیم پرداخت.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سعید احمدی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar