• فروردین ۱۵, ۱۳۹۹

ترویج محصولات تجاری در شبکه های اجتماعی چه نقشی دارد

ترویج محصولات تجاری چگونه به وسیله شبکه های اجتماعی ترویج پیدا می کند؟ اگر علاقه مند بودید پروژه تجاری خود را شروع کنید و یا به توسعه آن بپردازید، راهی بهتر از شبکه های اجتماعی برای ترویج محصولات خود به دست نمی آورید. اما حضور در شبکه های اجتماعی مانند سابق کار آسوده ای نیست.

ترویج محصولات تجاری استراتژی های ویژه ای برای تبلیغات محصولات نیاز دارد
ترویج محصولات تجاری

برای ترویج محصولات تجاری خود اطلاعات فراوانی نیاز دارید تا تبلیغات موفقی را به مشتریان خود ارائه دهید. در این پست به معرفی مواردی می پردازیم که به وسیله آن ها محصولات خود را بهتر در شبکه های اجتماعی گسترش ببخشیم.

انتخاب شبکه اجتماعی مناسب برای شرکت و مخاطبان

همه شبکه های اجتماعی برای هر کسب و کاری مناسب نیستند، پس شبکه ای را برای تبلیغات محصولات خود انتخاب کنید که مفید باشد. شبکه اجتماعی مانند فیس بوک که طرفداران فراوانی دارد و تعداد مخاطبان آن به ۱.۵ میلیارد کاربر می رسد حتما مخاطب مورد هدف شما را در آن می یابید.شبکه هایی مانند توییتر “Twitter”، و اینستاگرام “Instagram”برای ترویج محصولات برنامه ای منظم نیاز دارند، توییتر می تواند به عنوان شبکه ای سریع برای رسیدن به مشتریان بالقوه مفید باشد و اینستاگرام برای انتشار تصاویر محصولات پرکاربرد است. به وسیله اینستاگرام می توانید محتوای بصری خود را انتشار دهید. شبکه اجتماعی “Pinterest” نیز مانند اینستاگرام برای انتشار محتوای بصری و تصاویر مفید است اما اگر می خواهید توضیحاتی درباره پروژه های خود به اشتراک مشتریان بگذارید از “Linkedin” استفاده نمایید. هر شبکه اجتماعی روشی متفاوت با دیگر شبکه ها انتخاب کرده که آن ها را از یک دیگر متمایز تر جلوه می دهد.

تبلیغات رایگان و تبلیغات ضروری

سال به سال، تبلیغات در شبکه های اجتماعی پبچیده تر می شود، و این سخن به این معناست که تبلیغات رایگان سود فراوانی برای تان به ارمغات نمی آورد. در شبکه هایی چون فیس بوک و توییتر می توانید با پرداخت هزینه های اندک تبلیغات، محصولات خود را در صفحه “newsfeed” صفحه دنبال کنندگان شما قرار دهید. در واقع ۱۰ درصد از دنبال کنندگان شما فقط محتوای انتشار یافته شما را دنبال می کنند. با وجود این که تبلیغات در شبکه های اجتماعی کم هزینه است اما باید بدانید هر ریال پولی که هزینه می کنید در چه راهی صرف می شود، برای تبلیغات خود از کلمات مناسب و تصاویر جذاب بهره ببرید.

پیگیری روابط برای اطلاع از عملکرد نشریات

باید تمام انتشاراتی که موجب جلب توجه مخاطبان می شود را پیگیری کنید. پیگیری این روابط بهترین وسیله برای کنترل روابط است. بعد از پیگیری مواردی که توجه مشتریان را جلب می کند می توانید تعداد کلیک را بالا ببرید. ابزاری مانند Google Analytics” Octopost” “Clickmeter” می تواند روابط شما را با مشتریان گسترش دهد و باعث شود کلیک روی محتوا افزایش پیدا کند.

استفاده از افراد تاثیر گذار

استفاده از افراد تاثیر گذار که در شبکه های اجتماعی دنبال کنندگان فراوانی دارند. تمام محبوبیت افراد تاثیر گذار بخاطر محتوای خوبی است که تولید می کنند. با مذاکره درباره محصولات خود افراد تاثیر گذار را مجاب کنید تبلیغات محصولات شما را در پیج های خود ارائه دهند حتی اگر این درخواست مقابل مبلغی از پول باشد. معیارهایی را که شریک تان باید انجام دهد تعیین کرده تا رسیدن به اهداف آسوده تر و سریع تر پیش رود. همانطور که می بینید اهداف شما به تبلیغات محصولات تان در شبکه های اجتماعی وابسته است.

[تعداد: 5   میانگین:  4.8/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar