ترک عادت بد برای تغییرات فردی و افزایش بهره وری

ترک عادت بد برای بهره وری بیش تر ضروری ست. در این پست ترک ۵ عادت خیلی بد را معرفی می کنیم تا از همین فردا شروع به تغییر کنید:

 

ترک عادت بد برای تغییرات فردی و افزایش بهره وری

 

ترک عادت بد

۱- برنامه ریزی برای هر ثانیه از روز (بدون وقت آزاد)

شاید شگفت زده شوید اما اگر می خواهید شروع به بهبود بهره وری خود کنید باید از برنامه ریزی برای هر ثانیه از روز خود دست بردارید! مردم از فرآیند تنظیم کردن تقویم شان لذت می برند و این تا حدی احساس دست یافتن را در آنها ایجاد می کند. اما اگر خیلی برنامه ریزی کنید، در نهایت از کارهای روزانه ی خود نفرت خواهید داشت!

راهکار ساده ای را پیاده کنید: شش وظیفه ی مهمی را که می خواهید قبل از رفتن به رختخواب به انجام برسانید را انتخاب کنید. وقتی بیدار می شوید طرح کلی ساده ای را برای کارهایی که قصد خاتمه دادن شان را دارید ایجاد کنید اما روی سرعت زیاد آن تأکید نکنید!

به آنچه که بدن تان به شما می گوید گوش فرا دهید. چشمان خود را روی مهم ترین وظایف بکار بگیرید. و هرگز صبحانه خوردن در صبح را فراموش نکنید!

۲- سعی در موفق شدن چندین کار در یک زمان

اینجا همان جایی ست که اکثر افراد تمرکز خود را از دست می دهند! همه ی ما می خواهیم در جنبه های مختلف زندگی مان پیروز شویم: کسب وکارهایی را ایجاد کنیم برای بازارهای مختلف، ورزشکار باشیم، دور دنیا را سفر کنیم و …

اگر فرصت های بی شماری را در یک زمان دنبال کنید خودتان را برای سقوط های کوتاه بیش از یکی تنظیم کرده اید. یا، اگر به موفقیت دست یابید قانون به شما می گوید که جشن های کوچکی پیش رو دارید که رضایت زیادی را به اندازه ی یک یا دو بُرد برای شما به همراه نمی آورد. خیلی بهتر است یک چیز را شناسایی کنید تا به شما در دستیابی به اهداف دیگر کمک کند و همه ی انرژی خود را برای تغییر در آن تمرکز کنید.

۳- هدف گذاری برای بی نقص بودن

احساسِ نق زدنی را که به هنگام راه اندازی یک پروژه ی جدید به سراغ تان می آید خاطرتان هست؟ سختی های زیادی را تحمل می کنید تا با یک وب سایت جدید روبرو شوید اما در آخر، با چند جزئیات کوچک مواجه می شوید که خیلی کامل نیستند؟

اگر چنین تفکراتی را درون خود پرورش می دهید بی شک، درگیرِ ایده ی “تکامل گرایی” هستید. چنین اشخاصی حاضرند ساعت ها و حتی روزهای زیادی را زمان صرف کنند. اگر دقت کنید خواهید دید که وقتی حتی یکی از این جزئیات را درست می کنید، در کنار آن موارد دیگری نیز نمود پیدا می کنند که نیاز به اصلاح دارند. اگر همینطور پیش برود، ناگهان می بینید که تأخیر زیادی را دچار شده اید.

حقیقت خوشمزه این است که هیچ کس متوجه این نقص و نحوه ی کار شما نمی شود. بجای اینکارها، روی ۹۰ درصد پروژه هدف گذاری کنید. سپس راه اندازی کنید.

۴- نادیده گرفتن اوقات استراحت برای دستیابی به بیش تر

وقتی بیش تر کار کنید، بیش تر کسب می کنید درست است؟ (این سوال ظریفی ست که در اغلب موارد هم پاسخ اشتباه کسب می کند)

همانطور که Cal Newport در کتاب جدیدش نشان می دهد کارهایی که شما به پایان می رسانید دقیقاً با زمانی که صرف کرده اید برابری می کنند و این منهای شدت کارهاست!

اگر شما ۱۰ ساعت از زمان خود را صرف کاری با شدت ۲ بکنید، به همان نتیجه ای دست خواهید یافت که اگر دو ساعت از زمان خود را صرف کارهایی با شدت ۱۰ می کردید کسب می کنید. مفهوم جالبی ست. یعنی با یک چهارم از زمان، و همان نتیجه ی یکسان!

۵- پاداش ندادن به خودتان

برای افزایش بهره وری، به خودتان چگونه پاداش می دهید؟ به شما انگیزه می دهد تا آن سطح از قوت را تقویت کنید. اما اگر می خواهید کارهای بیش تری را به ثمر برسانید پس باید پاداش و جایزه ی بیش تری درنظر بگیرید.

اگر یک کار نیرومند را با دو ساعت کار به پایان رساندید با یک چیز ساده -مثل شکلات- به خود پاداش دهید. حتی می توانید ساعات آزاد خود را هم وارد تقویم کنید تا از این جایزه ها بیش تر لذت ببرید. یک کار شدیدتر و طولانی تر می تواند شما را به تماشای یک فیلم خوب دعوت کند.

شاید غیرباورکردنی برسد اما بسیار مهم است که این لحظات را در ساعات خود درنظر بگیرید. بسیاری از متخصصان به این موارد تأکید کرده اند. اگر چنین نکنید، خیلی سریع از کوره به درخواهید شد. برنامه ریزی پاداش ها، نه تنها از رسیدن به نقطه بحرانی بازمی دارد بلکه کمک می کند تا دقیقاً روی همان وظیفه ای که به عهده گرفته اید تمرکز کنید.

 

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar