ترک عادت های بد چطور ممکن است؟

ترک عادت های بد چطور ممکن است؟

 

ترک عادت های بد چطور ممکن است؟

خودِ شما چطور عادت های بد را ترک می کنید؟ آیا تاکنون برایتان پیش آمده که بتوانید از طریق روشی خلاقانه که توسط خودتان ایجاد شده، از عادتی که همیشه عذاب تان می داده خلاص شوید؟ لطفاً با ما در میان بگذارید تا با همگان به اشتراک بگذاریم. ترک عادت های بد و توسعه شخصیت مهم ترین اهداف هر شخص برای رسیدن به موفقیت است. اما فکر می کنید هر کسی در این راه موفق می شود؟ بدون شک خیر! ابتدا برای ترک عادت های بد باید رغبت داشته باشید تا خود را قانع کنید. پس از آن می توانید به موفقیت دست یابید. نکته هایی را برای موفقیت شما و خلاص شدن از عادت های بد در نظر گرفتیم که امیدواریم مفید واقع شوند.  با ما همراه باشید.

 

قبول مسئولیت

شما تنها کسی هستید که می توانید مسئولیت واکنش های خود را قبول کنید. پس این موضوع را درک کرده و بپذیرید. ممکن است تحمل مسئولیت برخی اشتباهات باعث ناراحتی ما باشد، زیرا مسئولیت بخشی از اشتباهات دردسر ساز نیز هست. حتی اگر خطاهای خود را گردن دیگران بیندازید احساس درونی شما در آرامش نخواهد بود. سعی کنید با قبول مسئولیت خطاهای خود حس رشد و توسعه در وجودتان شکوفا شود.

 

نوشتن فهرست مزایا و معایب شخصیت

فهرستی از تمایزات و عیوب شخصیت خود را به صورت جدا بنویسید، سپس تفاوت دو کاغذ را مقایسه کنید و اهمیت هر کدام را یاداشت نمایید. سعی داشته باشید از عادت های بد خود دوری کرده و عادت های خوب و مثبت را انجام دهید. بعد از گذشت مدت زمان مشخصی تفاوت بین عادت های خود را کنترل کنید این راه برای مشخص کردن عادت های خوب و کناره گیری از بدی ها اهمیت فراوانی دارد.

 

یک عادت برای یک بار

گاهی احساس شوق فراوانی در وجودتان به وجود می آید و تصمیم می گیرید به طور کلی از عادت های بد دوری کنید. اما متاسفانه وقتی می بینید توانایی ترک آن ها را ندارید به کلی از موضوع کناره گیری می کنید. دلیل این کار استفاده نادرست از انرژی درون شماست. ابتدا باید یک عادت بد را مشخص کرده و خود را قانع کنید که از آن خلاص شوید سپس اگر موفق شدید به سراغ دیگر اشتباهات بروید. ممکن است برای مدتی از زمان توانستید از کار اشتباهی دوری کنید، سپس دوباره به سراغ آن باز گشتید، نگران و ناامید نشوید تلاش برای ادامه مسیر لازم و ضروری ست. بدانید که موانع ناامید کننده در ترک چنین عادت هایی امری طبیعی به شمار می رود. پس صبر داشته باشید تا سختی ها را پشت سر بگذارید.

 

جایگزین کردن عادت های خوب به جای عادات بد

مطمئن باشید که بسیاری از ما از برخی عادات بد رنج می بریم و به دنبال ترک عادت های بد خودمان هستیم. اما فقط به ترک عادت بد اکتفا نکنید! بلکه کارهای خوب و مثبتی را هم جایگزین آن کنید. به این صورت زودتر اشتباهات گذشته و قدیمی را فراموش خواهید کرد. در زندگی احساس خلأ نداشته باشید. بسیاری از مردم وجود دارند که در ترک سیگار موفق شده اند. خوردن هویج به چنین افرادی کمک فراوانی کرده است. هر گاه دوست داشتند سیگار مصرف کنند هویج می خوردند. خلاص شدن از عادت های بد فقط به کمی تلاش نیاز دارد.

 

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar