تسلط بر بازار را چگونه انجام دهیم؟

تسلط بر بازار

تسلط بر بازار

بازار یک مکان ناپایدار است. مانند یک میدان ساخته شده بر روی خط خطا است. و می تواند در هر لحظه خراب شود. گاهی اوقات، این امر موجب اضطراب اقتصادی می شود، اما در برخی دیگر، این خطاها می توانند برخی از بازارهای جدید بسیار سودآور را نشان دهند. برای حرکت در این مسیر ناپایدار فقط باید شیوه ی تسلط بر بازار را بیاموزیم. پس از ان خواهید دید که ناپایدار بودن بازار در کسب و کارتان خللی وارد نخواهد کرد.

پیدا کردن بازار اولین گام است. بخش سخت کار این است که چگونه وارد این بازار شوید و رقابت خود را تسخیر کنید. حال این سوال پیش می آید که چگونه تسلط بر بازار را به طور موثر انجام دهیم؟

در اینجا برخی از تجارب رهبران صنعت، کارآفرینان با تجربه و سرمایه گذارانی را ارائه می دهیم که می دانند چه چیزی برای توسعه یک برنامه از ابتدا، وارد شدن بر بازار جدید و تسلط بر بازار لازم است.

طبق تجربه این افراد مراحلی که برای تسلط بر بازار باید طی کنید عبارتند از:

۱. اطلاعاتی راجع به مخاطب هدف خود داشته باشید

کسب و کار کاملا به مردم متکی است. هر چه درک شما از مردم در بازار در حال ظهورتان عمیق تر باشد، ارائه خدمات و محصولات مناسب به آنها آسانتر خواهد بود.

موفقیت در ورود به بازار های جدید و به دست آوردن آن، زمانی اتفاق می افتد که وقت زیادی را برای شناخت مخاطبانِ هدفِ محصول خود صرف کنید و محصولات خود را بر اساس اطلاعات مشتری که کسب کرده اید به آنها ارائه دهید.

اگر سرمایه گذاران اطلاعاتِ بیشتری از مشتری نسبت به رقیب خود نداشته باشند، نمی توانند برای مدت طولانی در بازارهای جدید در گود رقابت باقی بمانند.

۲. یک راهبرد ورودی عمیق داشته باشید

ایجاد یک راهبرد ورودی جایی است که معجزه اتفاق می افتد. شما نیاز به یک برنامه مشخص برای ورود به یک بازار جدید دارید. یک ورود منحصر به فرد به یک جاویژه نیاز دارد.

اگر یک استراتژی ورودی مشخص و تحسین برانگیزی در بازار جدید نداشته باشید، در تسلط بر بازار موفق نخواهید بود. ورود شما به فرهنگ شما تبدیل خواهد شد. استراتژی ورود شما تعیین کننده نوع نگاه و درک مخاطبانتان از شما خواهد بود. و تغییر دادن این نگاه سخت است. هر گونه اشتباه در این مرحله، نام تجاری را شکننده ساخته و می تواند پیشرفت کسب و کار شما در این بازار جدید خنثی کند.

ورود به بازاری که هیچ استراتژی ورودی برای آن ندارید در واقع اتلاف منابع است. تجزیه و تحلیل کامل کسب و کار تصمیمات شما را محدود خواهد کرد و شما را واردار خواهد کرد که استراتژی ورودی خود را بهتر برنامه ریزی کنید.

برای مطالعه بیشتر: بازاریابی جاویژه چیست و چگونه یک جاویژه ایجاد کنیم؟

۳. مشارکت را یک استراتژی جامع بسازید

سعی نکنید تمام کارها را خودتان انجام دهید. اگر ضعف دارید یا نیاز به کمک دارید، با برند قوی دیگری در آن حوزه مشارکت داشته باشید تا هر دو سود کنید.

مشارکت بسیار عالی است. با همکاری کردن می توانید به مراتب به موفقیتی بیشتر از توانایی هایتان دست یابید. مشارکت ها کمک می کنند تا نفوذ بازار عمیق تری داشته باشید که در نتیجه برای هر دو شرکت سود آور خواهد بود.

با مشارکت و همکاری می توانید هم افزایی کرده و شرکت خود را بزرگتر سازید. وقتی یک شرکت بزرگ می شود، به صورت خودکار با بازارهای جدیدی مواجه می شود. و این موقعیت باعث می شود که برند شما، سیگنال های بازارهای جدید و روند جدید در بازار اصلی را قبل از اینکه دیگران آنها را کشف کنند، به دست آورند.

اگر می خواهید کسی باشید که در طول بحران های اقتصادی بدرخشید و بر بازار تسلط داشته باشید، باید سخت کار کنید و برنامه داشته باشید. این سه مرحله را با دقت دنبال کنید تا در رقابت خود موفق باشید و برای تسلط بر بازار آماده باشید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar