تشویق کارکنان چگونه باشد که در محل کار به خود ببالند؟

تشویق کارکنان

ایجاد محیطی که با بهره وری تجدید نیرو می کند برای موفقیت شرکت شما حیاتی ست! تشویق کارکنان یک امر مثبت جهت باروری بیشتر کسب و کار است.
کارمندانی که به حال خود رها شده اند، برای کسب و کارهای ایالات متحده هزینه ای ۴۵۰ بیلیون دلاری را در از دست دادن بهره وری به همراه داشته اند.
انگیزه، غرور و افتخار کارکنان اجزای کلیدی محل کار مولد است و شما هر روز می توانید اقداماتی را برای ایجاد چنین محیطی انجام دهید. آنچه را که به کارکنان انگیزه و الهام می دهد را در نظر گرفته و رویکرد خود را به گام های عملی تقسیم بندی کنید. دراین صورت شما به روحیه، بهره وری و سودی صعودی دست خواهید یافت!

 

تشویق کارکنان چگونه باشد که در محل کار به خود ببالند؟

 

کارمندان را تشویق کنید تا در بخش هایی (به جز بخش خود) به کاوش بپردازند

در شرکت های بزرگ و متوسط، کارکنانی که تنها در یک بخش کارمی کنند ممکن است درک درستی از آنچه در خارج از دیوارهای اطاقکشان رخ می دهد نداشته باشند! حتی اگر آنها در کار خود استثنا باشند، بدون درک درست از نحوه تاثیر کار خود بر دیگران، نمی توانند نتایج مطلوبی ارائه دهند. به کارمندان اجازه دهید از دیگر بخش ها بازدید کنند و یا کار آنها را پیگیری نمایند. با ارباب رجوع گفت و گو داشته باشند (حتی اگر بخشی از کارشان در موقعیتِ تعیین شده، این موضوع نباشد!) اجازه دهید محصولات و خدماتی را که شرکت شما ارائه می دهد، تست کنند.
با آموزش کارکنانتان و فراهم کردن فرصتی برای آنان جهت درک تصوری کامل از کسب و کار شما، به آنها کمک خواهید کرد تا از چگونگی اثر گذاری کیفیت کارشان بر دیگر بخش ها و اهداف شرکت آگاه شوند. هنگامی که کارکنان شما موقعیت های دیگر شرکت را درک می کنند، شانس بیشتری برای پر کردن فرصت های شغلی با دواطلبان داخلی خواهید داشت.

وقتی کار به مرحله ی بازخورد می رسد، مانع آن نشوید

اطمینان حاصل کنید که کارکنان این فرصت را دارند که از تیم مدیریت و همکارانشان به صورت مکرر بازخورد داشته باشند. بازخورد مداوم تشویقی این امکان را فراهم می کند تا همه در آن واحد بهبود و پیشرفت هایی داشته باشند. بسیاری از شرکت ها جلسات بازخورد سالانه یا دو سالانه دارند، که ممکن است باعث شود تا عادات بد به مدت طولانی ادامه داشته باشند و اثرات انگیزشی بازخورد مثبت تحلیل روند. انتخاب زمان یک بار در ماه برای بررسی سریع عملکرد، برای تنظیم انتظارات و ابراز کلمات تشویقی، انگیزه کارکنان را در سطحی بالا نگه می دارد.

یافتن روشی خلاقانه برای پاداش دادن به افرادی با دستاوردهای زیاد

در یک دنیای ایده آل، دریافت حق الزحمه (دستمزد) از کارفرما برای ایجاد انگیزه در کارکنان کافی خواهد بود. با این حال، در بسیاری از موارد، آنها چیز بیشتری نیاز دارند دارند تا راضی و فعال بمانند. این کار را می توان هنگامی که انتظارات کارمند فراتر می رود، تنها با ارسال یک ایمیل مثبت و یا یک یادداشت تبریک دست نویس انجام داد. در رویکردی رسمی تر، سعی کنید پاداش های مالی و یا مراسم های معارفه ای را پیشنهاد کنید که به کارکنان شما نشان می دهد قدردان تلاش های آنان هستید.
در صورت امکان، بر اساس جلسه و اهداف پیش رو، چالشی سرگرم کننده بین بخش ها ایجاد کنید. هنگامی که شما سیستم پاداشی را برای بخش ها ایجاد می کنید که به اهداف شرکت مربوط است، محیطی خواهید ساخت که در آن کارکنانتان احساس می کنند که بخاطر نقش داشتن در موفقیت شرکت پاداش دریافت کرده اند.

اختصاص زمان برای آموزش مداوم

آموزش نباید تنها در طول فرآیند های مشارکتی و یا زمانی که کارمندان عملکرد ضعیفی دارند، انجام شود. آموزش مداوم کلید گسترش دانش کارکنان از عملکرد شغل فعلی شان است و آنها را در مسیرهای صنعت شما، فعال نگه می دارد. در برخی از صنایع، مانند بانکداری، آموزش مداوم به کارمندان کمک می کند تا با مقررات جدید به روز بمانند.
برنامه های آموزشی داخلی از اعضای تیم با تجربه برای القای اطلاعات ارزشمند در مورد بهترین شیوه های بهره وری و رضایت مشتری، بهره می گیرد. آنها همچنین فرصتی را برای کارمندان فراهم می کنند تا تکنیک های پیشرفته را یاد بگیرند، و به روز رسانی ها را در نرم افزار های کامپیوتری داخلی راه اندازی کنند. آموزش خارجی این امکان را فراهم می کند تا کارکنان از مزایای کارشناسان خارج از شرکت شما برای یادگیری مسیرهای صنعت استفاده کنند. وقتی کارکنان احساس کنند که شما روی پیشرفت های آنان سرمایه گذاری کرده اید، این احساس را خواهند داشت که سهم بیشتری در موفقیت شرکت داشته اند.

 

در میان اعضای تیم همدلی ایجاد کنید

هر کارمند یک قطعه واحد از پازل بزرگتری است که شرکت شماست. هنگامی که کارمندان یکدیگر را بهتر بشناسند، تمایل بیشتری دارند تا تمام تلاش خود را برای مشتریان داخلی خود به کار گیرند. فعالیت های تیم سازی یک روش عالی برای پرورش این روابط است. این فعالیت ها می توانند هر چیزی باشند: از سوالات احمقانه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد همدیگر گرفته تا یک برنامه توسعه تیمی عادی که خارج از سایت (off-site) اجرا شده است. یکی از روش های مهم برای ایجاد رفاقت و همدلی داشتن روز خدمات شرکت است که در آن کارکنان داوطلبانه وقت خود را صرف انجمن می کنند. آنها درباره ی آنچه که باهم برای به انجام رساندن آن کار کرده اند احساس غرور خواهند کرد و همه ی اینها در حالی است که باهم آشنا می شوند.

از بین بردن آشفتگی ها

به طور میانگین کارکنان اداری ۱٫۵ ساعت در روز را (۶ هفته در سال) صرف جستجوی چیزهایی می کنند. ثابت شده است که یک فضای کاری عاری از آشفتگی سازنده تر است. به فرهنگ نظافت تشویق کنید و سیستم فضای کار کارمند محوری را با پاکسازی و سازماندهی ایستگاه های کاری و فضاهای مشترک ایجاد کنید. با کاهش آشفتگی نه تنها به همه کمک می کنید تا هر چه کارامد تر کار کنند بلکه هزینه های تمیزکاری را نیز کاهش خواهید داد. تمیز کردن نیز از فعالیت های تیم سازی است و این در صورتی است که کارمندان باهم مشارکت داشته باشند.

بپرسید که چه چیزی الهام بخش آنهاست

به جای حدس زدن آنچه که به کارکنان شما انگیزه می دهد و یا احساس غرور را به آنها القا می کند، کافیست از خودشان بپرسید! اغلب آنچه که تیم مدیریت احساس می کند انگیزه و الهام بخش کارکنان خواهد بود بسیار متفاوت از چیزی است که کارکنان از آنها انگیزه می گیرند. به کارمندان اجازه دهید تا آزادانه در مورد آنچه که به آنها انگیزه می دهد صحبت کنند و یا نظریات را به شکلی استعاری و ناشناس مطرح کنید، به طوری که تمام حرف ها را بشنوید و در نظر بگیرید.
این کار یک روش کارآمد تر برای درک نیازهای کارکنانتان است و همچنین محیطی ایجاد می کند که در آن کارکنان شما برای ارائه ی بازخورد احساس قدرت می کنند تا محیط کار بهتری را ایجاد نمایند.
به نظر می رسد که انگیزش، نتیجه ی کوتاه مدت باشد در حالیکه الهام بخشی به تنهایی محرک است. ترکیب تکنیک های انگیزشی برای ایجاد یک نیروی کار الهام شده، با محور قرار دادن چگونگی تاثیر تلاش های کارکنان در کل شرکت، آنها را مجذوب کارشان خواهد کرد و این امکان را به آنها می دهد تا احساس کنند که در موفقیت های بلند مدت شرکت سهیم بوده اند.

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
گلی فردنرم افزار حسابداری
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
نرم افزار حسابداری
مهمان
نرم افزار حسابداری

قرار دادن یه تایم مخصوص استراحت و سرگرمی نیز برای این کار تاثیر زیادی خواهد داشت

گلی فرد
مهمان
گلی فرد

خیلی عالی بود خوشحال میشم باز هم مقالاتی در لین زمینه داشته باشیم