تصاویر رایگان برای وب سایت را از کجا پیدا کنیم؟!

تصاویر رایگان برای وب سایت

تصاویر رایگان برای وب سایت

۱۲ مکان برای دریافت تصاویر رایگان برای وب سایت شما! زمانی بود که تنها محتوای متن در وب سایت ارائه می شد. امروزه تصاویر نه تنها به اندازه هزاران کلمه ارزش دارند، بلکه می توانند ترافیک و درآمد را نیز افزایش دهند. گرافیک خوانندگان را جذب می کند. و وب سایت و پست های رسانه های اجتماعی را جذاب می کند. مشکلی که اغلب وجود دارد گرفتن عکس های با کیفیت بالا و قیمت مناسب است.

یکی از گزینه ها این است که خودتان عکس های مورد نیازتان را بگیرید. یا با هنر گرافیک تان را ایجاد کنید، اما این کار زمان بر است. و لازم است اطلاعاتی در مورد عکاسی و طراحی گرافیک داشته باشید.

خوشبختانه، منابع تصویری رایگان و مقرون به صرفه ی بسیاری در دسترس هستند. در اینجا ۱۲ منبع برای پیدا کردن تصاویر رایگان برای وب سایت ، وبلاگ یا سایر منابع ارائه می شود.

بینگ یک موتور جستجو است. و مانند گوگل شما می توانید از آن برای جستجوی تصاویر استفاده کنید. مشکل استفاده از موتور جستجو برای یافتن تصاویر، یافتن مواردی است که بتوان بدون نقض حق نسخه برداری استفاده کرد. بینگ امکان فیلتر تصاویر رایگان برای وب سایت را فراهم می کند. از کلید واژه تصویر خود برای جستجو در بینگ استفاده کنید. و سپس تصاویر را از منوی بالای نتایج خود انتخاب کنید.

دقیقا در بالای تصاویر، یک منو خواهید دید که در آن می توانید اندازه تصویر و سایر ویژگی ها از جمله مجوز را انتخاب کنید. گزینه مجوز را انتخاب کنید و منوی کشویی را می بینید که در آن می توانید چندین عکس رایگان انتخاب کنید. اگر از تصویر برای کسب و کار خود استفاده می کنید، یکی از مواردی که اجازه استفاده تجاری را می دهد، انتخاب کنید. حتما شرایط استفاده از تصویر را بررسی کنید.

در سمت راستِ پایینِ عکس هایی که انتخاب می کنید یک “iقرار دارد که پیوندهایی برای اطلاعات کپی رایت ارائه می کند. یکی از راههای دانلود تصاویر رایگان برای وب سایت استفاده از موتور جستجوی بینگ است.

Canva  نه تنها گرافیک های رایگان و پرداختی را ارائه می دهد، بلکه همچنین یک سرویس ویرایش آنلاین ارائه می دهد. تا شما بتوانید وبلاگ ها و گرافیک های رسانه های اجتماعی، جلدهای کتاب و موارد دیگر را ایجاد کنید. اگر گزینه های گرافیکی Canva را دوست ندارید، می توانید خودتان گرافیک آپلود کنید.

Canva’s Design School لیستی از ۷۴ سایت دیگر برای عکس های استوک (مجموعه عکس های باکیفیت) در اختیار شما قرار می دهد. که به شما در یافتن عکس مناسب کمک می کند.

  • Dreamstime.com

Dreamstime  بیش از ۲۶ میلیون عکس رایگان و پرداختی ارائه می دهد. قبل از استفاده از عکس، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. اما ثبت نام رایگان است. تمام شرایط و ضوابط استفاده از عکس های رایگان و پرداختی را مطالعه کنید.

فلیکر به عنوان یک منبع دیجیتال برای ذخیره عکس ها شروع به کار کرد. اما بسیاری از عکاسان عکس های خود را به صورت رایگان تحت مجوزهای تبلیغاتی خلاقانه در آن قرار داده اند. شما باید شرایط استفاده هر عکس را بخوانید، زیرا صاحبان عکس ها مجوزها یا محدودیت های مختلفی دارند. برای مثال، بعضی از آنها اجازه استفاده برای اهداف تجاری را نمی دهند. بسیاری از عکس ها درخواست ارجاع دارند. که به موجب آن شما اطلاعاتی در مورد مالک عکس ارائه می دهید. در برخی از انها صاحب عکس از شما می خواهد که اجازه دهید او بداند در کجا از عکس استفاده کرده اید. برای اطلاعات بیشتر و دیدن عکس ها می توانید صفحه اطلاعات مشترک خلاق فلیکر را مشاهده کنید.

FreeDigitalPhotos.net  عکس های رایگان و پرداختی را برای اهداف شخصی و تجاری ارائه می دهد. اگر از عکس های رایگان استفاده می کنید، لازم است که نام صاحب عکس را ذکر کنید.

FreeImages.com  به عنوان جایگزینی برای سایت های عکس های گران قیمت تر ایجاد شده است. بیش از ۳۵۰,۰۰۰ عکس درباره بسیاری از دسته ها می توان پیدا کرد که شما می توانید در وب سایت خود، جلد کتاب و غیره استفاده کنید. حتما شرایط خدمات را با دقت بخوانید، زیرا محدودیت هایی در مورد چگونگی و جایی که می توانید از گرافیک استفاده کنید وجود دارد و در بعضی موارد لازم است که از مالک عکس برای استفاده از تصویر اجازه بگیرید.

  • FreeMedia.Goo.com

این سایت تصاویر رایگان برای وب سایت ، از جمله زمینه ها و بافت هایی را ارائه می دهد که می توانید برای اهداف شخصی یا تجاری استفاده کنید. تعداد عکس های این سایت به اندازه سایت های دیگر نیست، اما مزیت آن اینست که در آن محدودیت های گسترده ای برای استفاده از عکس ها وجود ندارد.

  • FreephotoBank.com

این سایت دارای انواع مختلفی از عکس های رایگان در چند دسته است که می توانید به صورت فایل jpeg یا فایل زیپ دانلود کنید.

سایتFreeRangeStock.com  عکس های بسیاری را به صورت رایگان ارائه می دهد، و از درآمد تبلیغاتی برای حمایت از سایت و عکاسان استفاده می کند.  شما باید برای استفاده از عکس ها عضو شوید، اما ثبت نام رایگان است.

  • Pixabay.com

Pixabay.com  تصاویر، بردارها و تصاویر هنری بدون حق امتیاز را برای محتویات دیجیتال شخصی یا تجاری شما (یعنی وب سایت ها) ارائه می دهد و نیازی به ارجاع سایت نیست. بیش از ۲۵۰,۰۰۰ عکس دارای دسته های مختلف هستند. چند محدودیت و الزام در این سایت وجود دارد، بنابراین شرایط خدمات را به دقت مطالعه کنید.

این سایت گرافیک تبلیغاتی خلاقانه رایگان ارائه می دهد که شما می توانید برای اهداف شخصی و تجاری آنها را کپی کرده، تغییر داده و منتشر کنید. مجوز و ارجاع لازم نیست. این سایت هر ده روز، ده عکس جدید ارائه می دهد. آنها کیفیت خوبی دارند و متنوع هستند، اما قابل جستجو یا سازماندهی نیستند. شما می توانید روی گزینه ” grid”  دقیقا در بالای عکس اول کلیک کنید تا عکس ها را در یک شبکه ببینید.

WikimediaCommons دارای بیش از ۲۳ میلیون عکس برای استفاده است که توسط عکاسان سراسر جهان ارسال شده اند. آنها تحت مجوز Creative Commons (کریِیتیو کامِنز یا CC) ارائه می شوند، اما قبل از استفاده الزامات هر عکس را حتما بخوانید. مانند فلیکر، هر عکسی قوانین خاص خود را برای استفاده دارد.

اکثر این منابع تصاویر رایگان برای وب سایت ارائه می دهند. و امکان دستکاری عکس ها مانند تغییر اندازه یا اضافه کردن متن را به شما می دهند. اما قبل از اصلاح تصاویر، شرایط استفاده را مطالعه کنید. شما می توانید از یک نرم افزار ویرایش عکس رایگان مانند GIMP  برای تغییر دادن عکس های خود جهت استفاده در وب سایت یا سایر منابع استفاده کنید. Canva و PicMonkey  همچنین ویرایش عکس آنلاینِ آسان برای استفاده، ارائه می دهند.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar