تصمیمات مالی در آغاز کسب و کار و ۴ بخش اصلی آن

تصمیمات مالی در آغاز کسب و کار

تصمیمات مالی در آغاز کسب و کار

تصمیمات مالی در آغاز کسب و کار بسیار حارئز اهمیت هستند. چرا که شروع کسب و کار می تواند یک سرمایه گذاری طولانی مدت با ارزش باشد؛ هم از لحاظ احساسی و هم از لحاظ مالی. با این حال، برای موفق شدن در کسب و کار، باید از همان ابتدا سوالات مالی مهمی را مطرح کنید. و سپس به آنها پاسخ دهید. در اینجا پدیده فکر مهتر به مهمترین تصمیمات مالی که در هنگام ایجاد یک کسب و کار گرفته می شوند می پردازد. تصمیماتی که نه تنها به لحاظ مالی پایدار هستند، بلکه سودآور نیز می باشند.

۴ بخش اصلی

چه نوع کسب و کاری می خواهید شروع کنید؟

در وهله ی اول تصمیمات مالی در آغاز کسب و کار ، باید تصمیم بگیرید که نوع کسب و کار مورد نظرتان چیست. به این معنا که چه ساختاری برای آن  نیاز است. آیا می خواهید یک تاجر انحصاری  باشید. بدان معنی که کسب و کار را به صورت انفرادی انجام می دهید و تمام سود به خودتان می رسد. و درعین حال شخصا مسئولیت هر گونه زیان را بر عهده دارید؟ یا میخواهید در یک مشارکت کاری باشید. که بتوانید مالکیت خود را با افراد دیگری که در کسب و کار سرمایه گذاری می کنند، به اشتراک بگذارید؟ گزینه دیگر مشارکت با مسئولیت محدود است. که در آن مسئولیت های محدودی برای برخی یا همه شرکا وجود دارد.

چه کسی را استخدام خواهید کرد؟

در مرحله دوم ، در صورت انحصاری نبودن باید به این فکر کنید که چه کسی را استخدام خواهید کرد.  به چند نفر کارمند اضافی نیاز دارید ؟ این مسئله تا حد زیادی به ساختار کسب و کار شما بستگی دارد. اما تأثیر آشکاری بر امور مالی شما خواهد داشت. اگر انتخابتان استخدام یک نیروی کار است، این به معنای مسئولیت بیشتر برای مسائل مهم نظیر پرداخت حقوق و پرداخت مستمری محل کار است.

برای مطالعه ی بیشتر

جلب نظر سرمایه گذاران طی سخنرانی

چگونه موفقیت مالی کسب و کار خود را با اعداد تضمین کنیم؟

فرایند تصمیم گیری در شرکت ها چگونه است؟

 

کجا می خواهید کسب و کارتان را شروع کنید ؟

در مرحله سوم تصمیمات مالی در آغاز کسب و کار ، کجا بودن کسب وکار هم شامل محل و هم شامل نوع کسب و کاری است که در آن فعالیت خواهید کرد. مثلا می توانید کار از خانه را انتخاب کنید. مخصوصا اگر کسی دیگری را استخدام نمی کنید. اما اگر به فضای اداری احتیاج دارید، آیا قرار گرفتن در یک مرکز شلوغ برای کسب و کارتان بهتر است. یا می توانید یک جایگزین ارزان تر را در جایی دیگر پیدا کنید؟

به چه نوع کمک مالی نیاز دارید؟

بسیاری از کسانی که می خواهند صاحب کسب و کار شوند نیاز به کمک مالی دارند. تا کار را راه بیندازند. گرفتن وام یک گزینه ی مطلوبی است. اگرچه ممکن است بخواهید از پس انداز خودتان استفاده کنید. تا به دیگران بدهکار نباشید. هر مسیری که انتخاب کنید، کمک گرفتن از یک متخصص می تواند شما را از نظر بودجه و ادامه دادن به مسیر پشتیبانی کند. و باعث شود که موفقیت واقعی را در سیر کسب و کار جدید خود داشته باشید.

بنابراین تصمیمات مالی در آغاز کسب و کار به چهار بخش اصلی تقسیم بندی می گردد. که شما می توانید با تصمیم گیری مناسب در هر بخش میزان هزینه های خود را مدیریت نمایید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar