• اسفند ۸, ۱۳۹۸

تعامل با افراد افسرده چگونه است؟

تعامل با افراد افسرده چگونه است؟

 

 

تعامل با افراد افسرده

تعامل با افراد افسرده از نظر شما چگونه است؟ آیا شما هم جزو افرادی هستید که به افراد افسرده می گویید زندگی زیباستْ بخند تا به رویت بخندد؟

راه های درمان افسردگی متفاوت است. این افراد گاهی با مصرف برخی داروها و یا رفتار درمانی، بهبود می یابند اما یکی از روش های اشتباه درمان این افراد، تنبیه کردن می باشد. فردی که دچار این بیماری شده احساس می کند توهم سرتاسر وجود او را گرفته، و دوست دارد از شر آن ها خلاص شود. افسردگی یک بیماری است و نیاز دارد پزشک آن را درمان نماید. افرادی که دچار این بیماری هستند تنهایی را دوست داشته و همیشه گوشه گیرند. چیزی که به درمان آن کمک می کند بیرون آمدن از تنهایی ست. در تعامل با افراد افسرده نصیحت کردن شان فایده ای ندارد حتی باعث تشدید بیماری در وجود آن ها می شود. در این مقاله می خواهیم اشتباهاتی را که در رفتار خود با همکاران یا دوستان افسرده خود داریم برایتان بازگو کنیم.
به دوست افسرده خود نگویید ناراحت نباش و لبخند بزن؛ زندگی زیباست، شما معنای افسردگی را نمی دانید و کلماتی که به کار می برید مفهومی برای بیماری که دچار افسردگی شده ندارد! بدانید که دوست شما دوست دارد در زندگی شاد باشد و در دور دست ها بدود لبخند بزند و از زندگی و بودن با خانواده خود لذت ببرد، اما متاسفانه نمی تواند این کار را انجام دهد. تصور کنید کسی دست و پای شما را بسته و شما را روی تخت قرار می دهد. یک وزنه چند برابر وزن خودتان هم روی سینه شما می گذارد و بعد شما را تشویق می کند تا از روی تخت بلند شوید. چه حسی به شما دست می دهد؟

احتمالاً بخواهید بلند شوید اما نتوانید. نیازی نیست نعمت هایی را که خداوند به دوست تان اعطا فرموده به او متذکر شوید. زیرا فردِ افسرده، نگران است. این بیماری باعث بی اهمیت شدن او به تمام نعمت ها شود. فقط به او بگویید درمان او راحت و امکان پذیر است. با دوست افسرده خود بحث نکنید و از او نخواهید لباس های جدیدی برای خود بخرد، زیرا ممکن است یک اتاق داشته باشد که پر از لباس باشد اما آنقدر به هم ریخته و شلوغ هست که نمی دانید چه چیزی کجا قرار داده شده، پر کردن کمدها از لباس های جدید حال دوست شما را بهتر نخواهد کرد. اگر او را به خرید ببرید تا با شما لباس بخرد راه حل بهتری برگزیده اید. و بهتر از هزاران نصیحت خواهد بود. از دوست افسرده خود نخواهید با شما تماس بگیرد با گفتن عبارت “با من تماس بگیر” قلب او می گیرد و ناراحت خواهد شد. دوست شما بیمار است. بدیهی ست که شما باید با او تماس بگیرید و او را دعوت کنید با هم بیرون بروید.
می توانید از طریق جملات زیر به او کمک کنید تا درمان خود را آغاز کند و بهبود یابد. جملاتی نظیر:

 

 

  • او را تشویق کنید برای شروع درمان خود از اینترنت کمک بگیرد.
  • از او انتقاد نکنید، و به او این احساس را ندهید که بیماری او باعث ضعف شخصیتش شده است.
  • او را تشویق کنید فعالیت های روزانه خود را به شکل طبیعی دنبال کند، مانند خوردن غذا، ورزش کردن، خوابیدن
  • بهترین کمکی که می توانید برای یک شخص افسرده انجام دهید گوش دادن به تمام سخنان و مشکلات اوست.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar