تعامل با افراد بدبین چگونه است؟

تعامل با افراد بدبین و منفی را چطور برقرار می کنید؟

 

تعامل با افراد بدبین چگونه است؟

 

تعامل با افراد بدبین

تعامل با افراد بدبین برای اینکه آسیبی به خودتان نزند باید نکاتی را رعایت کنید.

اگر از شما بپرسند بزرگ ترین دلیل خوشبختی چیست چه پاسخی می دهید؟
مسلماً پاسخ، داشتن “ثروت” ، “زیبایی” و دیگر صفت ها نیست! این صفت ها برای همه مهم هستند اما، ضامن خوشبختی انسان به شمار نمی روند. بله خوشبختی ما از ارتباط سالم با دیگران حاصل می شود حتی رفتار دوستان یا همکاران هم می تواند در این مورد تاثیر داشته باشد. اگر می خواهید احساس خوبی در وجودتان متولد شود مهربانی با دیگران را فراموش نکنید. ما به شکل فراوانی از اشخاصی که در محیط زندگی یا کار هستند از دلیل رفتاری تاثیر می پذیریم. گاهی این تاثیرات، منفی و گاه مثبت اند. اگر افرادی که در محیط کار شما هستند افراد منفی باشند چه واکنشی از خود ابراز می کنید؟ همه ما در کار یا زندگی تجربه های این چنینی را داشته ایم. همکار منفی گرا یا دوست منفی، ممکن است الان با کسی کار کنید که قابل تحمل نبوده و هیچ راه حل مثبتی در کار ارائه نمی دهد.
راه حل چیست؟ آیا باید آن ها را به حال خود رها کنیم؟

 

بدون شک خیر!

راهنمایی هایی را برای تعامل با افراد منفی در این پست به شما معرفی می کنیم. کلمه “تعامل” را به کار بردیم زیرا خیلی از افراد برای همکار بودن با افراد منفی گرا استعفا داده و کار خود را رها می کنند. سعی کنید دلیل منفی شدن افراد منفی گرا را بیابید. هر یک از دلایل رفتاری منفی ریشه در روان انسان ها دارد و به ترس مربوط می شود. بیش ترین چیزی که باعث ترس انسان ها خواهد شد اتفاقات بدی است که در طول زندگی اتفاق می افتد. این ترس ها باعث می شود افراد دید منفی به همه چیز پیدا کرده و واکنش های متفاوتی از خود نشان دهند. به طور مثال به جای فکر کردن به این که “من امروز چقدر زیبا شده ام” به این فکر می کنند که “چرا من امروز زشت شده ام و ظاهر خوبی ندارم” چیزی که در همه انسان های منفی مشترک است. نگرانی آن ها برای عوامل پیش آمده خارجی است. افراد منفی احساس نمی کنند که کسی به آن ها احترام گذاشته یا محبت کند. آنها تحکمی روی زندگی خود ندارند.

دلسوزی و مهربانی

مهربانی و دلسوزی به هیچ عنوان روی انسان های منفی گرا تاثیر ندارند. اگر با آن ها صحبت کنید و درباره رفتار یا واکنش هایشان راهنمایی هایی را ارائه دهید به هیچ عنوان نمی توانید در رفتار آن ها تغییری ایجاد کنید. این افراد اجازه نمی دهند کسی آن ها را راهنمایی کند یا راه حل هایی برایشان بیان کند. به یاد داشته باشید که رفتار شما نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه مشکلات را افزایش خواهد داد. از تمام این افراد دوری کرده و به خوشبختی خود فکر کنید. مانند بچه ها رفتار نکنید برای تغییر افراد منفی گرا به مثبت با گفته های آن ها مخالفت نکرده و آن ها را بخاطر رفتارشان مقصر ندانید. زیرا احساس بدی را تجربه خواهند کرد. چگونه می توانید احساس مثبتی را در وجود آن ها به وجود بیاورید؟ البته بدون این که سعی در راهنمایی آن ها کنید. با او با ادب و احترام صحبت کرده و رفتاری متفاوت تر از دیگران با او داشته باشید. این افراد به شما اطمینان کرده اند. منفی گرایی آن ها به شما منتقل نخواهد شد. به طور مثال اگر افراد منفی گرا شما را برای رسیدن به آرزوهایتان منع کردند اجازه دهید به این فکر کند که شما مخالفتی با احساس درونی او ندارید.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar