تعامل با شخصیت های مختلف در جلسات کاری چگونه است؟

تعامل با شخصیت های مختلف

 

تعامل با شخصیت های مختلف

تمامی شرکت ها، اصول و قواعد خاصی دارند. بسیاری از مردم به دنیا آمده اند تا رهبران کسب و کار و مدیرانی باشند که توانایی تعامل با همه ی کارکنان را دارند.

شرکت هایی که خانم ها در آن مشغول به کارند از مهمترین مکان های موفق در کشور ما به شمار می رود که خصوصیات معینی را دارد اما با وجود این، کسانی هستند که نمی دانند چگونه با کارمندان خود تعامل داشته باشند. پس چنین رهبرانی نیازمند تغییراتی در سازمان های خود می باشند تا به هدف خود دست پیدا کنند و تیمی منسجم بسازند.

خانم ها برای موفقیت در رهبری کسب و کار خود نیازمند صفات فراوانی هستند تا سازمانی تکامل یافته خلق کنند در عین حال هر فرد باید بتواند نقش رهبر را در آن ایفا کند.

برگزاری جلسه هم فرصت خوبی برای شنیدن سخنان کارمندان است. هر شخصی ایده های جالبی دارد و شنیدن آن ها قابل احترام می باشد، اما همانطور که می دانید لزوماً بدین معنا نیست که مدیر با کارمندان معترض، عصبی، و یا هر شخصیت دیگری مخالفت نکند! در جلسه ها شخصیت های متفاوتی وجود دارد. مدیر می تواند با کنترل این شخصیت ها نظم جلسه را حفظ نماید.

مدیران در جلسات با انسان هایی با شخصیت های متفاوت مواجه می شوند. این شخصیت ها، از افرادی آرام و مبتدی گرفته تا شورشی را شامل می شوند. جهت مدیریت موفق این شخصیت ها یک رهبر صبور و شایسته نیاز است. مواجه و کنترل همه ی این شخصیت ها یک چالش به شمار می رود.

– تعیین موضوع جلسات و زمان معین برای آنچه می خواهید بگویید

هنگامی که موضوع جلسه واضح باشد رهبر از طریق آن می تواند روی کارمندان تسلط داشته و شخصیت های متفاوت را کنترل کند. کارمندانی که می دانند مدت زمان جلسه ۲۰ دقیقه است باید متوجه باشند که جلسه جای بیهوده گویی و صحبت های فرعی نیست.

مشارکت فعال در جلسه ها: کارکنان با مشارکت خود و صحبت با رهبر گروه می توانند نتایج جالب تری را به دست آورند.

– به همه فرصت دهید

مدیر باید به همه کارمندان خود فرصت صحبت کردن دهد. هر کارمند به مدت ۳ دقیقه حق دارد ایده، انتقادات یا پیشنهاد خود را ارائه دهد. این مدت زمات برای همه مساوی است و کسی حق تجاوز به حق دیگری را ندارد. این کار، شخصیت های منفی را کنترل می کند. همینطور مبتدیان با این فرصت می توانند پیشرفت خوبی داشته باشند.

– احترام گذاشتن به هر چیزی که مطرح می شود

مدیر باید هوش هیجانی داشته باشد. این حرف بدین معناست که باید به همه ی پیشنهادهای مطرح شده احترام بگذارد. حتی اگر آنچه که مطرح می شود کاملاً سطحی باشد! زیرا با این کار کسی خجالت زده نخواهد شد.

– تدوین حاشیه های جلسه

برای اینکه رهبر از هدر رفتن زمان جلوگیری کند کارمند باید احساس کند که پیشنهادات آن ها مهم بوده است. پس هر آنچه که پیشنهاد دادند را جداگانه تدوین کنید تا حق از هیچ شخصیتی (چه سرکش و چه آرام!) ضایع نشود.
تجلیل از کارمندان تاثیر گذار در جلسه ها می تواند یکی از روش های متفاوت باشد.
امتیازات معنوی هم مانند امتیازات مادی برای کارمندان بسیار مهم و با ارزش است پس در هر سخنرانی از کارمندان تاثیر گذار خود تشکر کنید.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar