چگونه تعامل با شخصیت های منفی در محیط کار داشته باشیم؟

تعامل با شخصیت های منفی

تعامل با شخصیت های منفی

دفتر یا هر محیط دیگری تنها محیطی ست که زمان طولانی تری نسبت به منزل در آن سپری می کنید، همانطور که می دانید محیط کار همیشه به سبب فشار کار، پر از استرس است این استرس به اضافه برخی از عادت های رفتاری مدیران یا همکاران باعث فشار به شما خواهد بود  پس سعی کنید محیط کارتان را در تعامل با شخصیت های منفی از محیطی سمی به مکانی پر از آرامش تبدیل کنید.

* شخصیت های قلدر

تعامل با شخصیت های منفی قلدر

این نوع از شخصیت ها برای به دست آوردن چیزی که می خواهند باعث تحقیر دیگران و رساندن آسیب روانی به دیگران می شوند، تعامل با این شخصیت ها بسیار خطرناک است زیرا حد و حدودی برای رفتار خود قرار نمی دهند، برای برخورد با این افراد پیشنهاد می شود با آرامش رفتار کنید، و هنگام برخورد با موضوع ضروری آن موضوع را برای وقت دیگری موکول کنید سعی کنید با آرامش موضوع و رفتار این افراد را به مدیر خود بگویید.

* شخصیت عصبانی

تعامل با شخصیت های منفی عصبانی

این افراد دچار سکته قلبی می شوند، و نمی توانند رفتار خود را کنترل کنند، خوب است بدانید چه چیزی آن ها را عصبی می کند مثلا بعد از جلسه های کاری طولانی، یا طول دادن کاری که آن ها می خواهند، هنگام برخورد با این افراد باید دلایل کافی برای هر کاری را داشته باشید و با آرامش با آن ها رفتار کنید.

* شخصیت های لج باز

تعامل با شخصیت های منفی لجباز

این شخصیت ها یا دوست دارند کاری که طبق میلشان است انجام شود یا کلا آن کار انجام نشود، و رفتار این افراد روی تیم باعث نتایج منفی خواهد شد رفتار با این افراد باید از طریق دادن راهکارهای جدید به آن ها باشد راهکارهایی که با افکار آن ها مطابقت داشته باشد.

* شخصیت پرتوقع

تعامل با شخصیت های منفی پرتوقع

این شخصیت ها بیشتر بین مدیران دیده می شود، این افراد برخی اوقات کارهایی از کارمندان می خواهند که شدن آن ها غیر ممکن است، چیزی که برای این افراد مهم است انجام کارهایی ست که آن ها دوست دارند به هر نحو و شکلی که باشد، طریقه تعامل با این افراد خطر ناک است زیرا این گونه مدیران به صورتی به موضوع نگاه می کنند که فکر می کنند همه جیز را می دانند و نیازی به دانستن جزئیات بیشتر نیست، نزدیکی به این افراد فقط باید برای کارهای ضروری باشد و برای قانع کردن آن ها به طور غیر مستقیم به اهداف مورد نظرتان اشاره کنید.

* شخصیت های موذی

تعامل با شخصیت های منفی موذی

دانستن فکر این شخصیت ها و آنچه که دوست دارند به آن برسند غیر ممکن است، وقتی به آن ها احتیاج دارید آن ها را نمی یابید، این شخصیت ها و در درون خود کینه حمل می کنند، این افراد از ارتباط با دیگران دوری می کنند و از انجام کارها فراری هستند.
طریقه تعامل با این افراد دانستن راه ارتباط خوب با آن هاست، این ارتباط می تواند از طریق ایمیل، صحبت رو در رو، و یا تماس باشد.

* شخصیت های دمدمی مزاج

تعامل با شخصیت های منفی دمدمی مزاج

این نوع شخصیت ها کارهایی را در زمان هایی که توقع آن را ندارید انجام می دهند، کارهای این شخصیت ها به دلیل احساسات آن ها بسیار سریع و بدون فکر است. طریقه تعامل با این افراد ارتباط داشتن با آرامش کامل است، سعی کنید با این شخصیت ها هنگام ارتباط شوخی نکنید.

* شخصیت های دروغگو

تعامل با شخصیت های منفی دروغگو

بخاطر منافع خود حاضر هستند هر دروغی بگویند، به این نوع از شخصیت ها به هیچ عنوان نمی شود اعتماد کرد طریقه تعامل با این افراد ارتباط مختصر و کوتاه است، زیرا گاهی شما را در کاری قرار می دهد که هیچ ارتباطی به شما نخواهد داشت، سوالاتی از آن ها بپرسید تا متوجه راست و دروغ حرف های آن ها شوید به با آن ها کار کنید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۲.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar