تعامل بهتر با کارکنان شامل چه مواردی است؟

تعامل بهتر با کارکنان از موارد خیلی ضروری برای موفقیت یک سازمان است.

 

تعامل بهتر با کارکنان شامل چه مواردی است؟

 

تعامل بهتر با کارکنان

مدیران در شرکت های کوچک و متوسط، به ابزار جدیدی برای درگیری کارکنان نیاز دارند. بطوری که باید دقیقاً روی زمان و مکان درگیری که رخ می دهد تمرکز کنند.

اگر نحوه ی تعامل و فرهنگ صحیح را برای سازمان بوجود آورده اید باید عملکرد بهتری را در کارکنان به همراه دلبستگی عاطفی در انجام کارهای شان و موفقیت کسب وکار شاهد باشید. با تعریف تعامل بهتر با کارکنان ، یک چالش جدید پدید آمده است. تلاش های زیادی برای استانداردسازی تعریف و ارزیابی آن بکار گرفته شده و در نهایت، نتیجه ی عکس حاصل شده است.

اما واقعیت این است که اغلب در سنجش تعامل کارکنان مهارت کافی داریم اما فرصتی برای بهبودی و ارتقای آن نداریم. جالب است بدانید که ۶۰ تا ۷۰ درصد نیروی کار آمریکا شغل شان را دوست ندارند و چیزی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از کارکنان در قید آن نیستند و رها شده اند. این تغییرات آماری از سال ۲۰۰۰ به اینور تقریباً ثابت مانده است.

تقریباً از سال ۲۰۱۲ هر یک از فرآیند کارکنان که شامل بررسی های سالانه مثل مدیریت عملکرد و تعامل کارکنان بود با ظهور تکنولوژی هایی مثل بررسی های pulse (سیستم بررسی سریع و مکرر که با پرسیدن سوالات پیچیده، می تواند سلامتیِ شرکت را ارزیابی کند) و سایر ابزارهای آنالیز مختل شد. البته این ابزار در بررسی های سالانه جای خود را داشتند اما همه ی اینها، تنها نیمی از “معادله ی تعامل” را حل می کند. ابزارهای آنالیز و بررسی به کارفرما جهت دریافت اطلاعات و بینش بهتر کمک می کنند اما کار زیادی را برای کارکنان انجام نمی دهند!

 

مطلب پیشنهادی: آینده مدیریت اجرایی سازمان و بررسی ها

 

ما برای تیم های رهبری خودمان مرور و بازدیدهای واقعی را درباره ی چالش های تعامل کارکنان فراهم می آوریم. اما برای یافتن و قربال کردن این چالش های تجهیزاتی را درنظر نگرفته ایم! رهبران و مدیران باید به درک جامعی از این موضوع که “چطور می توانند با کمک تیم هایشان بر این چالش های غلبه کنند” برسند. مدیران و رهبران باید مکالمات صحیح، ارائه ی مکالمات درست در زمان مناسب با کارکنان درست را دارا باشند. اینکار به پرورش تعهد در جایی که رخ داده کمک می کند: بین مدیران و کارکنان در اتاق کنفرانس، اتاق ساخت ویدیو و … . تعهد و تعامل بهتر با کارکنان ، در زمان و مکانی که “کار” باشد ایجاد می شود.

Gallup نیز در گزارش اخیر خود درباره American Workplace اشاره ی گسترده ای به رهبری و ارتباط بین مدیران و کارکنان به عنوان مشکلات ریشه ای که در تعامل تاثیر دارند داشته است. تحقیقات اخیر از HRWins نیز نشان می دهد که کارفرمایان آمریکایی، مدیران ساپورتی (حمایت کننده) و سوپروایزرها را به عنوان اولویت اصلی برای منابع انسانی در بخش پیاده سازی تکنولوژی سال ۲۰۱۷ بصورت لیست تنظیم کرده اند. با این تمرکز جدیدی که بر تقویت کردن مدیران و رهبران هست، زمانِ آن فرا رسیده که نیمه ی دیگر “معادله ی تعامل” را بدست آوریم. یعنی همان بخشی که خیلی روی کارکنان و نحوه ی کارشان تاثیر می گذارد.

HRWins بیش از ۱۶۰۰ کارفرما را در سال ۲۰۱۶، اوایل ۲۰۱۷ و مصاحبه های بسیاری بررسی کرد و یافته ها حاکی از این است که یک ابزار ایده آل برای تعامل بهتر با کارکنان ، ۵ قابلیت مرکزی را باید دارا باشد:

  • آنالیز و ارزیابی تعامل
  • بررسی های Pulse
  • راهنمای کاربردی برای مدیران
  • بازشناسی
  • ارتباط Company-wide

این بررسی روی ۱۶۰۰ نفر کارفرمایی انجام شده که بزرگ ترین مشکلات خودشان را در ارزیابی منابع انسانی تکنولوژی، نحوه ی استفاده از داده ها برای تغییر و نوع دیدگاه شان به فرهنگ سازمانی و تعامل بهتر با کارکنان به اشتراک گذاشته اند. حالا ابزار مفید برای این کافرمایان، می تواند موارد زیر را پوشش دهد:

۱- مشکلات کدام یک از کارکنان می تواند بزرگ ترین تاثیر را روی عملکرد فردی، تیمی و کل سازمان داشته باشد

۲- به عنوان یک مدیر، چگونه می توان تغییرات سریعی را در جهت پاسخ به مشکلات شناسایی شده در بررسی های سالانه ایجاد کرد؟

۳- چه ابزارها و تکنولوژی هایی برای رهبران، مدیران و کارکنان در دسترس قرار دارد.

 

دوستان و همکاران عزیز، می توانید با درنظر گرفتن نکات مذکور و با توجه به مواردی که در سایر مقالات موجود روی وب سایت پدیده فکر مهتر بیان شده، به ارائه ی راهکارهایی مناسب برای سازمان خودتان برآیید.

 

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar