تعیین نام تجاری مناسب برای کسب و کار

تعیین نام تجاری مناسب برای کسب و کار

 تعیین نام تجاری

تعیین نام تجاری همواره از دغدغه های صاحبان کسب و کار بوده است. در این مقاله سعی داریم تا در چگونگی تعیین نام تجاری به شما کمک کنیم.

چگونه کسب و کارمان را نامگذاری کنیم؟

نام تجاری همیشه با شما خواهد بود و مشتریانتان شما را با آن نام خواهند شناخت به همین دلیل انتخاب نام بسیار قابل تامل است وساخت نام تجاری قوی برای شرکت ، مزیت های زیادی دارد. به طور مثال ((ویرجین)) ((Virgin)) میتواند وارد هر کسب و کاری شود و موفق گردد زیرا نام تجاری او به معنی یک رویکرد تازه می باشد.

نامی که برای برندتان انتخاب میکنید، بیان کننده خیلی مشخصه های شما در ذهن مشتریان خواهد بودآن است مانند کیفیت، نوآوری، جو دوستانه و غیره . شرکت کاترپیلار نشان دهنده سخت کوشی ، شجاعت ، انعطاف پذیری و مصمم بودن است. به همین دلیل است که کاترپیلار قادر بوده است تا شلوار جین ، کفش ، عینک، ساعت، سباب بازی را با ویژگی های یکسانی که در اذهان نقش بسته است عرضه نماید.

نام شرکت تداعی کننده عملکرد

در ساخت نام تجاری به عواملی همچون آرم یا لوگو ، تصویر ذهنی مطلوب با فعالیت های گرافیکی،رنگ سازمانی و روشهای تبلیغاتی توجه نمایید. اهداف سازمانی شما یکی از عوامل بسیار موثر در انتخاب نام تجاریتان است اینکه این نام چه چیزی را در ذهن مخاطبان تداعی میکند بستگی عملکرد شما دارد عملکرد مطلوب به اضافه روابط عمومی، در کنار آن تبلیغات موثر میتواند برند شما را در جایگاه مناسبی قرار دهد.. در ایران به این مساله بسیار کم توجه میشود. بسیاری موارد افراد پس از راه اندازی کسب و کارشان در زمان کم نام نامناسب و بدون تامل انتخاب میکنند. توجه به این نکته که وجه تمایزتان در چیست می تواند به نامگذاری شرکت کمک کند. نامتان میتواند بیانگر وجه تمایزتان نسبت به رقیبانتان باشد. ولی چرا نام اپل (سیب) یک برند پرقدرت است. زمانی که شما اسم اپل را میشنوید چه تصویری به ذهنتان خطور میکند؟ نام اپل در ذهن شما تداعی کننده عملکرد و فعالیت این شرکت است.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مهندسی صنایع، علاقه بسیاری به بازاریابی و فروش دارم. درسی که از زندگی یاد گرفتم این است که از گذشته تجربه کسب کنیم از زمان حال لذت ببریم و برای آینده مطالعه و تلاش کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar