تغییرات سریع فردی با استفاده از ۶ کلمه تاثیر گذار

تغییرات سریع فردی

شما هم مثل بعضی ها، گاهی اوقات وقتی صبح بیدار می شوید احساس خنگی دارید؟ آیا تا به حال در خصوص تغییرات سریع فردی اندیشیده اید؟ اگر شما هم نیاز به تغییرات سریع فردی دارید توصیه میکنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

حدود یک سال پیش کتابی به اسم “صبح شگفت انگیز” از Hal Elrod خواندم. این کتاب باعث شد یک تصمیم هوشمندانه درباره ی صبح بیدار شدن بگیرم. بله

تصمیم گرفتم که هر روز صبح زودتر از خواب بیدار شوم! می خواستم که مهم ترین وظایفم را قبل از هر جلسه ای، قبل از هر تماس تلفنی و قبل از هر موضوع دیگری که موجب عقب افتادن کارهای مهمترم باشد به انجام برسانم. دلم می خواست روش زندگیم با شیوه ی زندگی کارآفرین های مشهور که سحرخیز هستند و در کارشان موفق، رقابت کند.

خب دلم می خواست شیوه ی زندگیم مانند آنها باشد. می دانم خیلی از شما هم شاید این آرزو را دارید..

یک شب قبل از “صبح شگفت انگیز خودم” (اشاره به نام کتاب) ساعت زنگ خور را به کمی زودتر کوک کردم و با کوهی از امید و آرزو و شوق به رختخواب رفتم.

فردا صبح که شد، برخلاف تمایل درونی ام، فرمانی که مغزم صادر می کرد چیزی نبود جز: برگرد به رختخواب!! الان همه خوابند توأم راحت بخواب! مغزم دستور می داد و من هم شکایت می کردم! حدود یک ساعت بعد، دوباره برخاستم. می دانم رفتارم خیلی غیرقابل کنترل بود و این نقطه ضعف هست.

فقط اینکه، فهمیدم سحرخیزشدن، صبح زودتر از خواب بیدار شدن واقعاً کار ساده ای نیست! شما نیاز دارید که با دستور مغزتان بجنگید. باید در مقابلش بایستید.

کمی گذشت تا من یک راه ساده برای جنگ با این فرمان مغز پیدا کردم. در طی ۱۰۰ روز، دو کتاب سرمایه گذاری املاک نوشته بودم که درآمدم را را دو برابر کرد و حتی رابطه ام با همسرم نیز بهتر شد.

همه ی این اتفاقات را مدیون یک جمله هستم و آن چیزی نیست جز: تصمیم گیری را به عهده ی مغزتان نگذارید!!

تنها همین جمله که شامل ۶ کلمه است همه چیز را در زندگی برایم تغییر داد و باعث شد که در مقابل فرمان های مغزم ایستادگی کنم!

هرچند، هنوز هم دوست ندارم صبح ها زود از خواب برخیزم، هنوز هم به گونه ای که دوست داشتم صبح ها را کار نمی کنم. اما قادر هستم صبح ها زمانی که ذهن هوشیارم می خواهد از خواب برخیزم. من از مغزم توانایی تصمیم گیری را گرفتم تا با فرمان های بی جا مقابله کرده باشم.

متوجه شدید داستان از چه قرار است؟

هرچه تصمیمات بیشتری را به مغز خنگ تان بسپارید،‌ به هنگام بیدارشدن اصرار بیشتری خواهد ورزید! پس، از مغز هوشیار خود استفاده کنید. از او بخواهید که همه ی گزینه های دیگر را به هنگام بیدار شدن حذف کند. گویی شما چاره ای ندارید جز اینکه ساعت ۶ صبح برخیزید! (گزینه های دیگر را مثل: نیم ساعت دیگر بخواب! هنوز همه خوابند تو هم بخواب! و … از ذهن خود بیرون کنید.)

اجازه دهید ۴ راه ساده ای را به شما بگویم که به رخ دادن این اتفاق کمک می کند:

تغییرات سریع فردی

  • ساعت زنگ دار خود را در وسط اتاق خواب قرار دهید

یکی از ساده ترین راهها برای اینکه ذهن تنبل خود را بیدار کنید این است که بلافاصله بدن خود را حرکت دهید! اگر آلارم گوشی هوشمندتان را برای صبح کوک می کنید آن را در وسط اتاق قرار دهید نه کنارتان! خارج از بحث حفظ سلامتی (دوری از امواج گوشی و …) به هنگام شنیدن صدای آلارم مجبور خواهید بود که بدن خود را تکان داده و به سمت آن حرکت کنید. گوشی خود را در وسط اتاق قرار دهید تا مجبور باشید برای قطع صدای آن، برخیزید. باور کنید که همین امر ساده، می تواند اولین قدم تغییر شما باشد!

  • اولین وظیفه ی خود را با انجام یک کار فوق العاده ساده آغاز کنید

بعد از قطع کردن صدای گوشی، باز هم زمزمه های پلید مغز تنبل را خواهید شنید.. اما به او توجه نکنید! شما قرار است تغییر را در زندگی خود آغاز کنید، پس کنترل را از دست مغز تنبل بگیرید. برای اینکه به مغز هوشیار خود کمکی کرده باشید بهتر است با انجام یک فعالیت ساده به استقبال آن بروید.

این فعالیت ساده می تواند نوشیدن یک لیوان آب باشد! شاید به نظر احمقانه برسد اما این کار باعث می شود که هم کم آبی بدن تان در طول شب گذشته جبران شود

و هم در داشتن مغز هوشیارتر بهتر عمل می کند.

فعالیت بعدی می تواند مسواک زدن باشد. بله… مسواک زدن هم یک فعالیت ساده که هیچ سخت کوشی لازم ندارد! پس خیلی زود و به راحتی می توانید در داشتن ذهن هوشیارتر خوب عمل کنید.

  • شب قبل، لباسی که فردا می پوشید را انتخاب کرده و آماده کنید

“من چی بپوشم” جمله بسیار آشنایی ست که همه روزی چندین بار با آن سروکار داریم. لطفاً شب قبل، لباس خود را انتخاب کرده و در خارج از کمد لباس قرار دهید. چون شما کنترل را از مغز تنبل خود خارج کرده اید و او دیگر قرار نیست برای شما لباس های نامناسب انتخاب کند!

  • شب قبل، هدف صبح روز آتی را یادداشت کنید

بعد از همه ی این مراحل، من الان در برنامه روتین زندگی ام چند تصمیم خوب گرفته ام که ذهن هوشیارم را آگاه تر کرده و روز را دلنشین تر می کند.

برای انجام این کار، من باید مهمترین کاری را که دقیقاً در طول روز آغاز شده باید انجام دهم مشخص کنم.

بنابراین، من هر شب قبل از خواب، برنامه های فردا را آماده می کنم. حتی این برنامه می تواند شامل یک مورد باشد! مثلاً: نوشتن ۱۰۰۰ لغت جدید برای کتاب آینده ام. رفتن به باشگاه و ادامه دادن برنامه ی ورزشی که رها شده بود و …

همه ی اینها، به من چند نکته را یادآور می شوند:

  1. من روزهایم را با هدف خاصی آغاز می کنم. من دقیقاً می دانم که چه کاری انجام می دهم. بنابراین هیچ زمانی هدر نمی رود!
  2. وظایفی که من انتخاب می کنم همیشه مهمترین کارهایی هستند که برای نزدیک شدن به اهدافم به آنها نیاز دارم. بنابراین، اگر احیاناً سایر امور هم براساس پیش بینی هایم پیش نرود، با صحیح انجام دادن آنها، باز هم یک قدم به اهدافم نزدیکتر شده ام.

 

سحرخیزتر شوید. با این کار کنترل تان بر روی رفتارتان نیز بهتر خواهد شد. شما فقط باید در مقابل آن صدای ذهن تنبل خود ایستادگی کنید. این ۶ کلمه را به خاطر بسپارید: تصمیم گیری را به عهده ی مغزتان نگذارید!!

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar