تغییر وبلاگ به رسانه دیجیتال تاثیرگذار و ۵ روش برای رسیدن به آن

تغییر وبلاگ به رسانه دیجیتال تاثیرگذار

امروزه، بسیاری از وبلاگ نویسان فوق ستاره، حقوقهای شش رقمی دارند و شرکت های خود را اداره می کنند. آنها تنها به یک دوربین، لپ تاپ و چندین پروژه ی استراتژیک مجهز شده اند و توانسته اند میلیون ها نفر از طرفداران را جذب کنند و قراردادهایی را با بعضی از بزرگترین برند های دنیا امضا کنند. علاوه بر این، افزایش مخاطبان در رسانه های اجتماعی و تقویت مطالعه ی وبلاگ ، دیگر به وبلاگ نویسان محدود نمی شود. شرکت ها نیز اهمیت رسانه های اجتماعی و وبلاگ ها را متوجه شده اند و بسیاری از آنها از خوانندگان وبلاگ و دنبالگران رسانه های اجتماعی برای ایجاد علاقه و هدایت فروش استفاده می کنند. در اینجا به پنج نکته در مورد چگونگی تغییر وبلاگ به رسانه دیجیتال و افزایش دنبالگران رسانه های اجتماعی و تبدیل شدن به یک رسانه تأثیرگذار در فضای دیجیتال می پردازیم:

۱. استراتژی که ۲ میلیون دنبالگر برای شما دارد. (تغییر وبلاگ به رسانه دیجیتال)

بزرگترین تصور غلط این است که فکر کنیم نوشتن مقالات عالی و جمع کردن تعداد زیادی عکس برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس مشهور کافی است. اگرچه محتوا بسیار مهم است، اما مهمترین بخش جذب مخاطب، استراتژی است. یکی از استراتژی ها استفاده از تحلیلگرها در وبلاگ و رسانه های اجتماعی است؛ چرا که نوع محتوایی که بیشترین اشتراک گذاری و پسند را داشته مشخص کرده و تولید بیشتر آن محتوا را آغاز می کند. یکی دیگر از استراتژی ها برای تغییر وبلاگ به رسانه دیجیتال , مطالعه ی چینش واژه ها در عناوین و تصاویری است که همراه مقاله ها هستند، تا چیزی که بیشترین جذابیت را برای مخاطبان داشته مشخص شود.

 

۲. محتوا در اولویت است

اگر فکر می کنید که فقط ارائه ی یک تصویر بی کیفیت، یا نوشتن یک مقاله در پنج دقیقه، می تواند میلیون ها خواننده و دنبالگر را به خود جلب کرده و به اشتراک گذاشته شده و مورد تحسین قرار بگیرد، لازم است مجددا فکر کنید. قبل از گرفتن یک عکس، می توانید : مکان هایی که بیشتر عکس از آن گرفته شده را در گوگل سرچ کنید ، به محیط های خوش منظره سفر کنید، مجموعه ها و طرح بندی ها را طراحی کنید، و عکس ها را با استفاده از برنامه های مختلف تلفن همراه ویرایش نمایید. مطالعه ی آموزش مقدماتی عکاسی YouTube می تواند کمک کند تا مطمئن شوید که تصاویر با کیفیت عالی تهیه کرده اید. هر مقاله یا تصویر باید فاکتور “wow” داشته باشد(یعنی بسیار جذاب باشد)؛ در غیر این صورت، آن را منتشر نکنید. تلاش متوسط منجر به محتوای متوسط ​​می شود و مخاطبان شما از وبلاگ می روند. بهتر است فقط چیزی را منتشر کنید که از هر لحاظ خوب است و از انتشار هر نوع محتوایی بپرهیزید. در تغییر وبلاگ به رسانه دیجیتال محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

۳. اصالت بَرنده است

آنچه را که در مدرسه به شما یاد داده اند فراموش کنید، و قوانین محدود کننده ی متفاوت بودن و خلاقیت در فضای دیجیتال را کنار بگذارید. هر چه محتوا منحصر به فرد تر باشد، بیشتر احتمال دارد که مخاطبان جذب شوند. محتوای متضاد نیز خوب است. شما نمی نویسید که از لحاظ سیاسی تایید شوید و رضایت همه را جلب کنید؛ مردم می خواهند چیزی متفاوت را ببینند و بشنوند. اگر با افرادی که شما را می شناسند راحت نیستید ، نام مستعار انتخاب کنید. بازنویسی تصاویر و یا مقالات دیگران در رسانه های اجتماعی و وبلاگ خودتان، یک پاسخ منفی بزرگ به محتوای شماست. علت آنکه مخاطب شما را در رسانه های اجتماعی دنبال می کند و وبلاگ تان را می خواند این است که به گفته ها و دیدگاه شما اهمیت می دهد. ارسال محتوای شخصی، منحصر به فرد و اصیل ، ویژگی است که همه تاثیرگذاران دیجیتال فوق ستاره در آن مشترک هستند.

 

۴. همکاری ها ضروری هستند.

انتظار نداشته باشید که یک شبه به یک ستاره تبدیل شوید. برای بیشتر وبلاگ نویسان حداقل یک سال طول می کشد تا تفاوت های واقعی را درک کنند. تاثیرگذاران اغلب در بسیاری از پروژه ها به صورت رایگان مشغول به همکاری هستند تا بتوانند برند خود را در آنجا عرضه کنند. برای تغییر وبلاگ به رسانه دیجیتال محتوای منحصر به فرد خود را به صورت رایگان برای وب سایت های مختلف، مجلات، رویدادها و سایر رسانه هایی که ممکن است به آن نیاز داشته باشند، ارائه دهید. و فقط از آنها بخواهید که به تصاویر و یا مقالات شما اعتبار بدهند. وبلاگ نویسان دیگری را پیدا کنید و بپرسید که آیا ممکن است تبادل مخاطبین انجام دهند – در فضای اینستاگرم، این کار ” shout outs – تبلیغات” نامیده می شود. با این کار بسیاری از وبلاگ نویسان و حساب های هم اندازه ی شما و حتی بزرگتر تصاویرتان به اشتراک خواهند گذاشت و در عوضِ ارائه ی محتوای رایگان به شما اعتبار خواهند بخشید. این مفهوم فوق العاده موثر است و به ما اجازه می دهد تا به میلیون ها خواننده و دنبالگر جدید دسترسی پیدا کنیم.

۵. آموزش به کارکنان

“توازن به معنای کمتر کار کردن خود فرد” یک تفکر عقلانی است که از مربیان خود دریافت کرده ایم. هنگامی که مخاطبان تان صفحه ی شما را ترک می کنند، یک کارمند برای کمک به مدیریت محتوای خود و حفظ یا افزایش تعامل با مخاطبان خود استخدام کنید. ارائه تجربه و دانشِ انتشار به کارآموزان ارزشمند است از این رو قادر خواهید بود در طول رشد، کمک های مورد نیاز بسیاری از وی دریافت کنید. همانطور که مخاطبان تان افزایش می یابد، هدف شما نیز باید ویرایشگری بیشتر و وبلاگ نویسی کمتر باشد. به این ترتیب، می توانید بیشتر توجه خود را روی خلاقیت و جوانب کسب و کار متمرکز کنید.

اگر تبدیل شدن به یک رسانه اجتماعی ، هدف شماست، این پنج نکته به شما کمک می کنند تا شاهد افزایش دنبالگران خود و تغییر وبلاگ به رسانه دیجیتال تاثیرگذار باشید. اگر احساس می کنید که کسب و کار تان می تواند از رسانه های اجتماعی که ترافیک وب را تولید می کنند سود ببرد، از این نکات برای داشتن فروش بیشتر استفاده کنید. استفاده از رسانه های اجتماعی می تواند مزایای بسیار زیادی را برای ما به ارمغان بیاورد و درهای دنیایی از فرصت هایی را که هرگز امکان پذیر نبوده، برایمان باز کند

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar