تفاوت بین بازاریابی و تبلیغات چیست؟

تفاوت بین بازاریابی و تبلیغات

 

تفاوت بین بازاریابی و تبلیغات

بازاریابی، در شرایط ساده به معنای راه ارتباطی بین یک شرکت و مخاطب مورد هدف است. برای برقراری بین نهادها و انواع فعالیت ها به بازاریاب نیازمند هستید. تبادل اطلاعات مخاطب و کالاهای سازمان های تجاری در جامعه به وسیله بازاریاب به هم پیوند می خورد. بازاریابی تکنیک های متفاوتی دارد مانند تقسیم بندی بازار، شناسایی گروه های مورد هدف (مشتریان)، تجزیه و تحلیل بازار و اتخاذ استراتژی مناسب برای تعامل با مشتری و ارتقاء کیفیت محصول! هر انسان بدون آموزش نمی تواند بازاریاب باشد. چند عنصر اصلی برای بازاریابی را بخاطر بسپارید که عبارتند از:

 

تولید محصول. تولید و ارائه محصول به عنوان یک آیتم توسط مصرف کننده تقاضا می شود. بازاریاب وظیفه دارد محصول و خدمات مورد نظر را به شکل ملموس به مشتری ارائه دهد.

 

قیمت. مقدار پولی که مشتری مقابل محصول پرداخت می کند که از قبل تعیین می شود زیرا شرکت باید سود را طبق هزینه های برآورده شده از قبل محاسبه کند اگر سازمان شما قیمت را از قبل مشخص نکند مطمئن باشید شکست خواهد خورد.

 

محل مورد نظر فروش. مصرف کنندگان باید به محل مورد نظر فروش دسترسی داشته باشند. استراتژی هایی که در هر مرکز فروش اتخاذ می شود عبارتند از توزیع انتخابی محصول و امتیاز دهی به توزیع درست.

 

اکنون می خواهیم معنای درست تبلیغات را بررسی کنیم:

 

تبلیغات به چه معناست؟

همه می دانند باید برای معرفی بهتر محصولات به مردمْ آن ها را در انواع رسانه ها یا شبکه های اجتماعی معرفی کنند. تبلیغات به عنوان یکی از راه های ارتباطی برای بازاریابی توسط شرکت ها استفاده می شود. برای ترویج محصولات، فروش محصولات و معرفی خدمات به تبلیغات نیازمندیم. معرفی کالاهای هر سازمان تجاریْ زیر مجموعه بازاریابی به شمار می رود. کارآفرینان برای معرفی کسب و کار خود تکیه گاهی قوی مانند تبلیغات دارند، و هدف اصلی برای پیشرفت در کار است.

مطلب پیشنهادی: استراتژی تبلیغات و ترویج، یکی از اساسی ترین آمیخته های بازاریابی
داشتن ارتباط خوب با مصرف کنندگان قدرت شما را افزایش می دهد تبلیغات و ترویج محصولات می تواند مخاطب شما را به خرید کردن قانع کند. البته گاهی مردم برای استفاده از محصولاتی که شناخت لازم را از آن ها ندارند خرید کم و ساده ای انجام می دهند تا از کیفیت محصول اطمینان حاصل کنند.

یک سوال در اینجا مطرح می شود: چگونه بازاریابی و تبلیغات با هم متفاوت هستند؟

همان طور که بالا ذکر کردیم بازاریابی ارائه تصویر کلی از چگونگی ترویج، توزیع و قیمت محصولات یا خدمات شرکت است، اما تبلیغات جزئی از یک تصویر کلی را نمایان می کند. به غیر از تبلیغات ابزار دیگری شامل، روابط عمومی، فروش و استراتژی توزیع در بازاریابی شرکت ها نقش مهمی دارند.
جالب است بدانید پرهزینه ترین برنامه و طرح بازاریابیْ تبلیغات است. چرا که رقبا فراوان هستند و هر سازمان دوست دارد محصولات خود را به شیوه بهتری به نمایش بگذارد.

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره ی رقبای شما!
از آن جایی که بازاریابی شامل رشته های مختلفی مانند تجزیه و تحلیل بازار، تحقیقات بازاریابی و … است شرکت ها برای تبلیغات و افزایش تولید باید بازاریاب را به روش درستی حمایت کنند تا پاسخگوی نیازهای آن ها باشد. در حال حاضر بازاریابی دیجیتال بیش ترین کاربرد را بین کسب و کارهای دیگر داشته و نتایج به دست آمده از آن رضات بخش است. بسیاری بر این باورند که رسانه های اجتماعی یک کانال قدرتمند برای بازاریابی ست. ترویج محصولات شما در شبکه های اجتماعی به استراتژی های مناسبی نیازمند است نیازی نیست آگهی خود را به شکل رگباری در هر رسانه ارائه دهید. اگر گروه ها، مرتبط به کسب و کار شما باشد موفقیت شما افزایش پیدا می کند.

 

مطلب پیشنهادی: بازاریابی دیجیتال، بازاریابی سنتی و مزیت های آنها

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar