• اسفند ۸, ۱۳۹۸

تفاوت سرمایه گذار فرشته و خطرپذیر در چیست؟

تفاوت سرمایه گذار فرشته و خطرپذیر

تفاوت سرمایه گذار فرشته و خطرپذیر در تصمیم گیری درست برای تامین مالی اهمیت دارد. به منظور تصمیم گیری درست برای تامین مالی شرکت خود، باید از تفاوت سرمایه گذار فرشته و خطرپذیر و آنچه که هر یک از طرفین می تواند ارائه دهند، آگاه باشید.

شرکت های کوچک و شرکت های تازه کار در یک چشم انداز اقتصادی هیجان انگیز قرار می گیرند که فرصت های زیادی برای کارآفرینان جاه طلب ارائه می دهد. بسته به ماهیت یک کسب و کار و خواسته های آن، راه هایی برای جذب سرمایه وجود دارد. بعضی از سرمایه گذاران شروع به جذب سرمایه از دوستان و خانواده می کنند تا زمانی که آمادگی کافی برای به دست آوردن سایر منابع سرمایه ای داشته باشند. بعضی کسب و کارها نیز جمع سپاری را امتحان می کنند و یا  برای خرید وام تجاری کوچک ثبت نام می نمایند.

بیشتر کسب و کارها برای اطمینان از تامین مالی شرکت خود به سرمایه گذار فرشته و سرمایه گذار خطرپذیر نزدیک می شوند. دانستن تفاوت بین سرمایه گذار فرشته و سرمایه گذار خطرپذیر برای تصمیم گیری درست و پیش بردن کسب و کار خود به سمت جلو ضروری است.

برای مطالعه بیشتر:

انتخاب سرمایه گذار را جدی بگیرید.

تفاوت سرمایه گذار فرشته و خطرپذیر

به عنوان یکی از رایج ترین منابع جایگزین سرمایه گذاری، سرمایه گذار فرشته و سرمایه گذار خطرپذیر تعدادی شباهت دارند. سرمایه گذار فرشته و سرمایه گذار خطرپذیر از کسب و کارهای شرکت های نوآورانه حمایت می کنند. و هر دو تمایل دارند با شرکت هایی همکاری کنند که مربوط به علم و فناوری هستند. گفته می شود تعدادی تفاوت سرمایه گذار فرشته و خطرپذیر وجود دارد.

  1. سرمایه گذار فرشته به تنهایی کار می کند، در حالی که سرمایه گذار خطرپذیر بخشی از یک شرکت است.

سرمایه گذاران فرشته، که گاهی اوقات با عنوان فرشتگان کسب و کار شناخته می شوند، افرادی هستند که منابع مالی شخصی خود را در استارتاپ سرمایه گذاری می کنند. این سرمایه گذاران ثروتمند هستند و اغلب افرادی با نفوذ می باشند که تصمیم می گیرند در شرکت های دارای پتانسل بالا سرمایه گذاری کنند. و در عوض سهام به دست آورند. با توجه به این که آنها پول خود را سرمایه گذاری می کنند و همیشه یک خطر ذاتی وجود دارد، بسیار غیرممکن است که یک سرمایه گذار فرشته در کسب و کاری سرمایه گذاری کند که صاحب آن مایل نیست بخشی از سهام شرکت خود را به وی بدهد.

از سوی دیگر، شرکت های سرمایه گذار خطر پذیر از یک گروه از سرمایه گذاران حرفه ای تشکیل می شود. سرمایه آنها از افراد، شرکت ها، صندوق های بازنشستگی و بنیادها تامین آمد. این سرمایه گذاران با عنوان شرکای محدود شناخته می شوند. از سوی دیگر شرکای عمومی کسانی هستند که با بنیانگذاران یا کارآفرینان همکاری می کنند؛ آنها مسئول مدیریت صندوق و حصول اطمینان از این که شرکت در حال توسعه به روشی سالم است، می باشند.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه مسائل مالی استارتاپ ها را حل کنیم؟

  1. آنها مقادیر مختلفی را سرمایه گذاری می کنند

اگر به دنبال دستیابی به یک سرمایه گذار فرشته یا یک سرمایه گذار خطر پذیر هستید، باید ذهنیت دقییق از آنچه که آنها می توانند به صورت مالی ارائه دهند، داشته باشید. به طور معمول، سرمایه گذاران فرشته بین ۲۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دلار از پول خود را سرمایه گذاری می کنند، هر چند گاهی اوقات این مقادیر می تواند بیشتر یا کمتر باشد. وقتی این سرمایه گذاران در یک گروه جمع شوند، سرمایه می تواند به ۷۵۰ هزار دلار برسد.

در حالی که سرمایه گذاری فرشته عموما یک راه حل سریع است، باید توجه داشته باشید که به دلیل قابلیت های مالی نسبتا محدود آنها ، سرمایه گذاران فرشته نمی توانند همیشه نیازهای سرمایه ای کامل یک کسب و کار را تامین کنند. از سوی دیگر سرمایه گذاران خطر پذیر به طور متوسط ​​۷ میلیون دلار در یک شرکت سرمایه گذاری می کنند. تفاوت سرمایه گذار فرشته و خطرپذیر در مقادیر سرمایه گذاری آنها مشخص است.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه کسب و کار خود را با بودجه کم گسترش دهیم؟

  1. آنها دارای مسئولیت ها و انگیزه های مختلفی هستند.

سرمایه گذاران فرشته عمدتا کارشان ارائه پشتیبانی مالی است. اما اگر درخواستی برای مشاوره و توصیه از آنها داشته باشید، می توانند با شما همکاری کنند. و یا شما را به مخاطبین مهم معرفی نمایند. آنها اجیاری برای این انجام کارها ندارند. سطح مشارکت آنها بستگی به خواسته های شرکت و تمایلات سرمایه گذار فرشته دارد.

یک سرمایه گذار خطر پذیر به دنبال محصول یا خدمات قوی است که دارای مزیت رقابتی قوی، تیم مدیریت با استعداد و یک بازار بالقوه وسیع است. هنگامی که سرمایه گذاران خطر پذیر متقاعد شده و سرمایه گذاری کردند، کمک به ایجاد شرکت های موفق ، که در آن ارزش واقعی اضافه می شود، وظیفه آنان خواهد بود. علاوه بر این یک سرمایه گذار خطر پذیر هنگامی که زمان ایجاد تمرکز استراتژیک شرکت و استخدام مدیران ارشد فرا برسد، به این پروسه کمک خواهد کرد. آنها برای کمک و راهنمایی به مدیران ارشد اجرایی باید در دسترس باشند.  هدف از انجام این کارها  کمک به شرکت برای داشتن در آمد بیشتر و عملکرد موفق تر است.

برای مطالعه بیشتر:

۱۰ روش برای سرمایه گذاری در یک استارتاپ (۱)

۱۰ روش برای سرمایه گذاری در یک استارتاپ (۲)

۱۰ روش برای سرمایه گذاری در یک استارتاپ (۳)

  1. سرمایه گذاران فرشته تنها در شرکت های تازه کار سرمایه گذاری می کنند.

تخصص سرمایه گذاران فرشته در شرکت های تازه کار ، تامین مالی توسعه فنی در مراحل آخر و ورود به بازار اولیه است. وقتی که سخن از راه اندازی و اجرای ی شرکت باشد، وجوهی که سرمایه گذار فرشته فراهم می کند می تواند تفاوت چشمگیری در عملکردها ایجاد کند.

از سوی دیگر سرمایه گذاران خطر پذیر، بسته به تمرکز شرکت سرمایه گذار گاهی در شرکت های تازه کار و اکثرا در شرکت های توسعه یافته سرمایه گذاری می کنند. اگر یک استارتاپ یک تعهد قانع کننده و پتانسیل رشد بالقوه زیادی را از خود نشان دهد ، قطعا سرمایه گذار خطر پذیر علاقه مند به سرمایه گذاری خواهد بود.

یک سرمایه گذار خطر پذیر همچنین مشتاق سرمایه گذاری در یک کسب و کار با یک رکورد ثابت است که می تواند آنچه را که لازمه موفقیت است به سرمایه گذار نشان دهد. سرمایه گذار خطر پذیر پس از موافقت، بودجه لازم را برای توسعه و رشد در اختیار شرکت قرار می دهد.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه به جذب منابع مالی برای شرکت خود بپردازیم؟

  1. آنها در ارزیابی بایسته متفاوت هستند.

ارزیابی بایسته (Due diligence) حوزه ای است که بحث های زیادی را برای سرمایه گذاران فرشته در طول سال ها ایجاد کرده است. بعضی از سرمایه گذاران فرشته تقریبا هیچ ارزیابی بایسته ای ندارند  و به دلیل اینکه تمام پول مال خودشان است، واقعا به آن وابسته نیستند. با این حال، ثابت شده است که سرمایه گذاران فرشته ای که حداقل ۲۰ ساعت ارزیابی بایسته انجام می دهند، احتمال بازگشت سرمایه آنها پنج برابر بیشتر است.

سرمایه گذاران خطر پذیر با توجه به این که مسئولیت امانت داری شرکای محدود خود را دارند، باید ارزیابی بایسته بیشتری انجام دهند. سرمایه گذاران خطر پذیر می توانند بیش از ۵۰۰۰۰ دلار را صرف تحقیق در مورد دورنمای سرمایه گذاری خود کنند.

این ها اصلی ترین تفاوت سرمایه گذار فرشته و خطرپذیر هستند و تصمیم نزدیک شدن به هر یک از اینها فقط با شخص کارآفرین است. برای بهبود شانس تأمین سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار، باید برای ایجاد یک مزیت دقیق و قانع کننده وقت و توجه صرف کنید. با هر شانس، به حمایت مالی و کارآفرینی و سپس به رشد کسب و کارتان خواهید رسید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۷/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
Ali
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
Ali
مهمان
Ali

ممنون مطلب خوب و بدرد بخوری بود