تفاوت موفقیت خانم ها و آقایان در کسب و کارها

موفقیت خانم ها و آقایان در زمینه های مختلف متفاوت است. در این پست می خواهیم برخی از تخصص های هر یک را، که منجر به موفقیت در حوزه های خاص شده را بشناسیم.

 

تفاوت موفقیت خانم ها و آقایان در کسب و کارها

 

موفقیت خانم ها و آقایان

کسب وکارهای فراوانی وجود دارد که آقایان در آن ها بهتر از خانم ها عمل می کنند، اما برخی کسب وکارها نیز وجود دارد که خانم ها بهتر از آقایان آن ها را اجرا می نمایند، شاید برای آقایان یا خانم ها سخت باشد که با یکدیگر به رقابت بپردازند. در گذشته آقایان بیرون منزل مشغول به کار بوده اند و خانم ها در منزل به کارهایی چون آشپزی و تربیت کودکان مشغول بودند.

 

 

کسب و کارهایی که خانم ها نسبت به آقایان در آن ها موفق ترند عبارتند از:

پرستاری، مدلینگ

صبر خانم ها و احساسات درونی آن ها باعث می شود در کار پرستاری موفق تر و بهتر از آقایان عمل کنند، شغل پرستاری صبر فراوانی برای تحمل سختی ها نیاز دارد که خانم ها در این کار مهارت بیش تری به خرج می دهند. با وجود این که آقایان هم در عرصه مدل نیز مانند خانم ها طرفداران فراوانی دارند اما خانم ها در این شغل موفق تر هستند و نسبت به جنس مذکر توانایی بیش تری بروز می دهند.

 

معلم، آرایشگر

بیش تر دانش آموزان دختر و پسر ترجیح می دهند معلم خانم داشته باشند، زیرا می تواند به نوبه خود مانند یک مادر دلسوز عمل کند و در درس موفق تر باشد. خانم هایی که معلم هستند توانایی مواجهه با سختی را داشته و نسبت به آقایان صبور ترند، دانش آموزان نیز با خانم ها بیش تر از آقایان احساس راحتی و صمیمیت کرده و این مورد سبب رشد تحصیلی آن ها خواهد شد. در کسب و کار آرایشگری نیز به طور طبیعی خانم ها موفق تر از آقایان هستند، زیرا خانم ها با ظرافت و زیبایی که در وجود خود دارند می توانند رقیب سرسختی برای آقایان باشند.

 

مجری گری، مدیر فروش

خانم ها در مجری گری با ظرافت صدایی که دارند به مخاطبان خود نزدیک تر بوده و مردم را جذب و به مشاهده برنامه فرا می خواند. به همین خاطر بیش تر خانم ها در شغل مجری گری محبوبیت خاصی داشته و دیگران را جذب می کنند. کارکنان خانم ها را در محیط کار نسبت به آقایان ترجیح می دهند زیرا حساسیت خانم ها و تعامل آن ها با کارکنان در محیط کسب وکار ملایم تر از مدیران آقا می باشد. با وجود این که در گذشته آقایان در خرید و فروش مانند یک هکر عمل می کردند اما در حال حاضر خانم ها به عنوان مدیران فروش در شرکت های تجاری موفق تر بوده و طرفداران بیش تری دارند. خانم ها در قانع کردن آقایان نیز ماهرترند.

 

 

کسب وکارهایی که آقایان در آن ها موفق تر از خانم ها هستند عبارتند از:

راندن ماشین های سنگین، بازیگر کمدین

در حال حاضر خانم ها هم مانند آقایان در رانندگی مهارت خاصی دارند، اما آقایان در رانندگی ماشین های سنگین موفق تر هستند زیرا آقایان برای داشتن سرعت بیش تر با اعتماد به نفس بیش تری رانندگی را بر عهده می گیرند. اگر لیستی از بازیگران کمدین را تهیه کنید می بینید که آقایان درصد بیش تری را نسبت به خانم ها تشکیل می دهند، در هر بخش از سینما، تئاتر و تلویزیون آقایان به عنوان کمدین موفق تر از خانم ها عمل می کنند.

 

 

مربی ورزش، مهندس برق با مهندس مکانیک

اگر میانگین مربیان ورزشی آقایان و خانم ها را با هم مقایسه کنید، مشاهده می کنید که آقایان درصد بیش تری را نسبت به خانم ها شکل می دهند و درصد خانم ها در این شغل بسیار پایین تر است. ورزش هایی مانند فوتبال طرفداران آن را بیش تر آقایان تشکیل می دهند تا خانم ها، طبق تحقیقات انجام گرفته آقایان در این شغل مهارت بیش تری دارند. هنگامی که مهندس برق را به منزل خود فرا می خوانید، توقع دارید یک خانم یا آقا با تمام تجهیزات خود دربِ خانه شما را به صدا در آورد؟ یا وقتی خودروی شما دچار مشکل می شود و شما با نمایندگی خودرو تماس می گیرید توقع دارید چه کسی آن را تعمیر کند؟ در کسب و کارهایی چون مهندس برق و مهندس مکانیک نیز آقایان موفق تر از آقایان هستند.

 

آشپزی، جراح زیبایی

با وجود این که آشپزی مخصوص خانم هاست اما بهترین آشپزی تاریخ مختص آقایان است. در مسابقه های آشپزی از بین هر ۱۰ نفر شرکت کننده فقط ۲ خانم به مسابقات نهایی دست یافتند و بقیه شرکت کنندگان را آقایان تشکیل می دهند. اگر قرار باشد یک عمل زیبایی انجام دهید بین یک پزشک خانم و آقا کدام یک را بر می گزینید؟ بدون شک پزشک آقا را انتخاب خواهید کرد زیرا پزشکان آقا استرس کم تری نسبت به خانم ها دارند و در اجرای این جراحی ها موفق ترند.

 

پلیس، آتش نشان

هنگامی که موضوع به jطبیق قانون مربوط باشد، می بینید که آقایان مهارت بیش تری نسبت به خانم ها دارند. آقایان پلیس قوی تر، ریسک پذیر تر و سریع تر از خانم ها عمل می کنند. همچنین مردان بیش ترین میزان درگیری را نسبت به خانم ها دارا می باشند زیرا قدرت و آموزش هایی که آقایان می بینند بیش تر و سخت تر از خانم هاست. آتش نشان هم از دسته شغل هایی ست که جنس مذکر در آن مهارت دارد و درصد خانم هایی که با این کار سرو کار دارند بسیار اندک است. این شغل به دلیل سختی کار برای آقایان مناسب تر است.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar