تفاوت نگرش بین کارکنان و مدیران

نگرش کارکنان و مدیران

 

نگرش بین کارکنان و مدیران

تجربه های کارکنان، برای ماندن و رشد نیروی کار شما ضروری ست. کارکنان راضی می خواهند همانجایی که هستند بمانند و به ارائه ی بهترین عملکردشان ادامه دهند. اما آن دسته از کارکنان ناراضی، تمایل دارند به دنبال کار دیگری بگردند.

یک مسئله ی اصلی که بسیاری از شرکت ها را آزار می دهد قطع شدن ارتباط بین یک درک بالا از فرهنگ سازمانی نسبت به واقعیتی ست که کارکنان تجربه می کنند. در ماه ژولای ۲۰۱۶ میلادی، بررسی Corporate Culture Chasm که از طرف VitalSmarts، از ۱۲۰۰ شرکت کننده درخواست کرده بود دریافت که نگرش مدیران نسبت به فرهنگ سازمانی مجموعه بسیار مثبت تر از دیدِ کارکنان است.

برای حفظِ فرهنگی که میزبانِ یک نیروی کار شاد و راضی باشد برای همه بسیار مهم است که همه در یک صفحه باشند. در این پست، راه هایی هست تا نیروی انسانی و رهبران بتوانند شکاف بین مدیر و کارکنان را از طریق ساخت پل ایجاد کنند.

نوآوری در مقابل وضعیت فعلی

مدیران خواهند گفت که برای نوآوری، به کارکنان خود نگاه می کنند. اما طبق بررسی VitalSmarts، کارکنان احساس می کنند که رهبران شان، واقعاً به اطاعت کردن ارزش می نهند. وقتی این بررسی برای شناساییِ هنجاری که فرهنگ سازمانیِ آنها را منعکس می کند از شرکت کننده ها سوال پرسید، کارکنان ۵۴ درصد بیش تر از رهبران گزینه ی “پرهیز از مشاجره و ایجاد روابط نیک” را انتخاب کرده بودند.

کارکنانی که گفته بودند خودشان هم این هنجارها را دنبال می کنند، این را هم عنوان کردند که “باور دارند موافق بودن با دیگران و کسب تایید آنها برای موردپسند بودن مهم است.”

بعلاوه، کارکنان ۵۳ درصد بیش تر از رهبران تمایل داشتند تا بگویند که “مطابقت و پیروی” در فرهنگ سازمانی شان اهمیت دارد. به عبارت دیگر، آنها محل کاری شان را بهترین محل برای دنبال کردن قوانین و ایجاد تاثیرات خوب می دانند. البته این ذهنیت، به ایجاد فضایی برای نوآوری کمک خاصی نمی کند.

کار گروهی در مقابل رقابت

همینطور نتایج این بررسی دریافت که درک کارکنان و مدیران از “رقابت” نسبت به یکدیگر متفاوت است. در حالیکه رهبران می گویند به دنبال کار گروهی در محیط کاری هستند، اما کارکنان احساس می کنند که کارفرماهایشان واقعاً به دنبال این هستند که اعضا را با یکدیگر به رقابت دعوت کنند.

برای ایجاد فرهنگِ همکاری در سازمان، رهبران باید، هم نگاهی به کار گروهی بیندازند و هم به کارهای انفرادی! دوای مدیران، بهبود مشارکت تیمی به هنگام افزایش عملکرد فردی ست. عملکرد تیم به عنوان یک جامعه چگونه است؟ آیا در ارتباطات بین افراد، ضعف هایی وجود دارد؟ آیا همه ی اعضا در یک صفحه قرار دارند؟

عملکرد فردی هنوز هم اهمیت زیادی دارد اما رهبران باید بتوانند محیطی را که کارکنان باهم بطور موثر کار می کنند را آسان تر بنمایند. جلسات تیمی برگزار کرده و کارکنان را برای بلند و رسا صحبت کردن تشویق کنید. آنها را حمایت کنید تا اگر سوالی دارند بپرسند و هر مشکل احتمالی را به راحتی در میان بگذارند. ارتباطات را بطور باز حفظ کنید و همه ی کارها را شفاف سازی کنید. با انجام این کارها، همکاری و مشارکت را برای کارکنان ساده تر کرده اید.

نقش های تیمی و مسئولیت ها را با کارکنان مرور کنید. با این کار، اعضا متوجه می شوند که چه نقشی را باید ایجاد کنند و اصلاً اهمیت نقش شان چیست!

وقتی حرف از ارتباطات در محیط کار مطرح می شود، اعضای ارشد در سازمان هم نگرش متفاوتی نسبت به کارکنان دارند.

کارکنان باید احساس کنند که برای بلند صحبت کردن تشویق شده اند. اما بررسی VitalSmarts خلاف این امر را نشان می دهد. در این بررسی، رهبران ۶۷ درصد بیش تر از کارکنان گفته اند که هنجارها در شرکت شان می خواهد تا به هنگام نگرانی یا ایجاد درخواست، صحبت کنند. زیرا بطور بالقوه می تواند روی عملکرد تاثیر داشته باشد. برای تشویق فرهنگ ارتباط، با بازخوردهای مداوم و روند بررسی های اتومات همراه باشید. با جشن گرفتن کارهای خوب، کارفرمایان به کارکنان انگیزه می دهند تا بهترین ارائه را از خودشان نشان دهند و ببینند که رهبران تا چه حد قدردانِ هر یک از این افراد است.

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar